Monique jut de vrijwilligers op... Va V BIJZONDER WER 70% van de vrouwen draagt zonder het te beseffen de verkeerde BH-maat. KORT NIEUWS Twee Zeeuwse lassers in finale Prepareren in Terra Maris Tijd voor een bezoekje aan een echte lingerie expert'want enkeie centimeters kunnen een wereld van verschil maken. Een klant getuigt. De Faam woensdag 19 maart 2014 12 ROTTERDAM - De Vlissing- se Vakkanjers Anthony Loohuis en Vincent de Wolff zijn vandaag in Rot terdam begonnen aan de nationale finale van de VakkanjerWedstrijden. De twee lassers van Heerema Vlissingen B.V. strijden tot en met woensdag om de Nederlandse titel in hun wedstrijdvak. Voor even zijn ze dus concurrenten in plaats van collega's. Vincent: "Als er maar één van ons tweeën wint. Dan gaat de medaille in elk geval mee terug naar Zee land." OOSTKAPELLE - Terra Maris houdt op zaterdag 22 en zondag 23 maart een pre pareerweekend. Op beide dagen geven ne gen preparateurs, afkom stig uit Zeeland en daar buiten, demonstraties van de verschillende technie ken die gebruikt worden bij de conservering van biologisch materiaal. De demonstraties starten op beide dagen om 12.00 uur en duren tot 16.00 uur. Ze vinden plaats in de ontvangsthal van het museum en op de eerste verdieping en zijn gratis toegankelijk. "Voorbijgangers vragen soms of we een werkstraf uitvoeren." Het zijn de woorden van Monique Jankowski uit Vlissingen. Samen met tientallen vrijwilligers jut zij langs Walcherse stranden om rommel op te ruimen. door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Niet om kostba re spullen te vinden, maar puur voor een beter milieu. "Ik wacht nog altijd op de eerste flessenpost met een uitnodiging voor een eten tje", lacht Monique. Maar het meeste wat zij aantref fen zijn oude viskratten, jerrycans, nylon visnetten en andere troep. Monique begon er mee in 2011 van uit een landelijk initiatief 'verlosdezee.nl'. Inmiddels heeft zij een Walchers net werk van vijftig jutters op gezet die hun handen uit de mouwen steken. Als zij weer gaat jutten, mailt zij de vrijwilligers. "Soms ko men er drie, soms tien. Maar meestal toch wel een groep je. Het nuttige en milieube wuste wordt gecombineerd Monique Jankowski met de buit van een jutopbrengst bij het strandje bij de Buitenhavendijk Foto: Henk Kelder met lekker aan het strand bezig zijn, sociale contacten en gezelligheid. Een paar weken geleden ontdekten wij een vergeten strandje bij het Buitenhaventerrein, vlak bij de Marinekazerne in Vlissingen. Daar ligt een hoop aangespoelde troep. We zijn daar nu al een paar keer gaan opruimen. Alle rommel wordt door ons in vuilniszakken gedaan en daarna hebben we contact met de gemeentereiniging die ze komen ophalen." Mo nique: "Ons streven is om gebruik te gaan maken van milieuvriendelijke jutzak- ken." Daarover is contact gezocht met 't Hof van Thee Leut, een werkleerbedrijf van zorginstelling Emergis. "Die zakken kosten ons 10 euro per stuk. Wij zoeken nog sponsoren, zodat we die milieuvriendelijke zakken kunnen aanschaffen." Met een een oproep dus. Info: verlosdezee.nl. Jutters kun nen zich melden via mjan- kowski@zeelandnet.nl. Joleen, die me als een echte personal shopper geholpen heeft, en haar collega. Er zijn zo van die dagen, momenten, situaties die uw leven kunnen veran deren. Op zijn minst toch een beetje, op persoonlijk vlak. En dit is echt niet over dreven bedoeld. Toen mijn vriendin me voor de eerste keer vertelde over Lincherie, de lingerieketen die bekend staat om haar paskamerservice en gepersonaliseerd advies, zei de naam me helemaal niets. Maar toen ze me vroeg of ik wel wist dat er 70% kans was dat ik de verkeerde BH-maat droeg ging ik toch even nadenken. Want, nee, dat wist ik niet. En ja, het maakte me wel nieuwsgierig. Toch even laten checken. En zo ging ik voor het eerst écht advies vragen, of voor een 'Lingerie Styling' zoals dat in de vaktaal genoemd wordt. In de Lincherie winkel in Middelburg, in de Nieuwe Burg, waren er enkel vrou welijke klanten aanwezig, een eerste geruststelling voor mij. Een warm welkom, een mooie en gezellige winkel, veel BH s te zien (wel duizend stuks, tot en met "I-cup!) "ook heel wat badmode, merken als Marie Jo, PrimaDonna, Marlies Dekkers en Aubade. Kortom een groot aanbod en een gezellige en ontspannen sfeer. Dat begint al goed. Na een korte uitleg waarin ik leer dat Lincherie bijna 30 winkels heeft en recent werd verkozen tot beste lingeriezaak van Nederland komt de shopmanager lachend op me af en zegt"Ik ben Joleen. We gaan samen voor u de perfecte BH uitzoeken. Producten, maten en merken genoeg. Genoeg over ons, nu draait het allemaal om u." Ze neemt me mee naar een comfortabele paskamer en we praten over mij. Of op zijn minst over een deel van mij, over wat ik graag zie, wat mijn dage lijkse bezigheden zijn en waar ik me als vrouw het beste in voel. Als ik mijn BH-maat vertel, schudt Joleen, zoals ik haar mag noemen want als het over zoiets intiem gaat vindt ze het maar logisch dat ik haar bij haar voornaam aanspreek, haar hoofd. Ze neemt m'n maten op en ja, ik ben één van die 70% die het al jaren stelt met de verkeerde BH-maat. Ze verdwijnt en komt terug met drie BH's, één in zwart, één in blauw en een felgekleurde. "Mag ik?" vraagt ze. De allereerste BH past al perfect. We doen een speciale schud-oefening en dan zit de BH helemaal zoals hij moet zitten: nog beter dan perfect. Tussen de BH-maat die ik dacht te hebben en mijn échte BH-maat zitten maar een paar centimeter verschil. Een paar centi meter voor sommigen, maar voor dagelijks gebruik een wereld van verschil. Wanneer ik haar dat zeg, knikt ze blij."Het is net zoals bij de perfecte jeans of de juiste schoenen" zegt ze. "Veel vrouwen nemen hun BH, het kledingstuk dat ze dagelijks en rechtstreeks op hun lichaam dragen, niet serieus omdat het voor de buiten wereld niet zichtbaar is." Inderdaad een beetje gek als je er even over nadenkt. Joleen legt me uit dat het geheim van de perfecte BH niet alleen een kwestie van BH-maat is, maar dat ook de snit en de kleur een belangrijke rol spelen. Voor ik het goed en wel besef krijg ik er nog een dosis advies bij. Ik blijk koud wintertype te zijn. "Geen paniek" lacht ze "dit zegt niets over uw persoonlijkheid." Als een echte personal shopper helpt ze me ook bij het kiezen van de perfecte slip bij mijn nieuwe BH. Terwijl ik me terug aankleed en m'n koffie leegdrink pakt Joleen m'n nieuwe setje mooi in, het lijkt wel op een cadeautje voor mezelf. Ze legt me nog uit dat ik de volgende keer ook gerust een afspraak kan maken als ik dat zou willen. "Helemaal vrijblijvend en gegarandeerd een styliste die helemaal ter uwer beschikking staat." zegt ze. Hmm, klinkt aanlokkelijk., binnen 2 weken, zelfde plaats, zelfde tijd want die nieuwe collectie badmode ziet er wel heel aantrekkelijk uit. Ik beloof haar plechtig dat ik nooit meer het belang van een BH zal onderschatten. Met een hernieuwde portie zelfvertrouwen ver laat ik de winkel. Nooit gedacht dat lingerie-shoppen zo leuk kon zijn. Pure Me-time. mÊW® Nooit gedacht dat lingerie-shoppen zo leuk kon zijn. Pure Me-time. Ook eens checken of jij bij de 70% van de vrouwen die de verkeerde BH-maat draagt, behoort? Zeker doen! Bij Lincherie, succes en plezier gegarandeerd! Niet voor niets verkozen tot beste lingeriezaak van het land! Lincherie Middelburg Nieuwe Burg 20 4331 AH Middelburg middelburg@lincherie. nl Tel: 0118-643174 Andere vestigingen op wwwJiincherie.nl. Deze bikini heb ik gespot, binnen 2 weken kom ik hem passen!

de Faam | 2014 | | pagina 12