Boek over 't Hof Ravestein; boerderij en voormalig buiten Mooie uitvaart voor iedereen mogelijk Team Koudekerke lag bijzonder goed op koers Openbare repetitie van het Zeeuws Orkest Lezing, foto's en film over de Zeeuwse trekpaarden Wie wint Cup-Cake-Cup? ADVERTORIAL O OOSTKAPELLE - Het 'Koers- baltoernooi Walcheren' was weer een geslaagd evene ment. Met 19 groepen werd bewezen dat het koersbal leeft op Walcheren. De sport leeft en heeft iets te bieden voor jong en oud. Wethou der Chris Maas sprak zijn waardering uit voor de orga nisatie en vergeleek de sport met Curling en jeu de boule. Stichting Welzijn Veere die ondersteuning verleent werd bedankt voor de goede begeleiding. MIDDELBURG - Voorafgaand aan de voorjaars-concertse- rie van Het Zeeuws Orkest is traditiegetrouw de zon dagmiddagrepetitie voor het publiek vrij toegankelijk. De openbare repetitie onder leiding van Jacob Slagter is op zondagmiddag 23 maart van 14.00 tot 17.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal aan de Verwerijstraat 14 in Mid delburg. Het publiek is vrij te komen en te gaan wan neer men wil tijdens de re petitie, mits er stilte in acht genomen wordt. Een openbare repetitie is een goede gelegenheid om eens ongedwongen kennis te ma ken met klassieke muziek, een voorproefje te krijgen van het concert of om eens te zien hoe een repetitie ver loopt. Ook kinderen zijn van harte welkom. MIDDELBURG - Na vele jaren van interdisciplinair onder zoek uitgevoerd door tal van vrijwilligers is vorige week het boek 't Hof Ravestein, Boerderij - Buitenplaats verschenen. De boerde rij en voormalig buiten is gelegen in Grijpskerke op Walcheren en is inmiddels opgenomen op de Archeo logische Monumentenkaart van Zeeland. Auteur Tiny Polderman beschrijft in het boek de zoektocht naar de geschiedenis van de boerde rij en het verborgen buiten. Burgemeester van Veere, de heer drs. R.J. van der Zwaag, heeft vrijdag 14 maart, in het Zeeuws Archief in Mid delburg, het eerste exem plaar van de publicatie 't Hof Ravestein, Boerderij - Buitenplaats in ontvangst genomen. Sinds 1999 is on derzoek verricht naar de ge schiedenis van het voorma lige buiten, zowel ter plekke - in de bodem van 't Hof Ra- venstein - als in de archie ven, in het Zeeuws Archief. De geschiedenissen van de bewoners, het gebruik van bebouwing en terrein, het landschap, het VOC-schip Ravesteyn, en de archeo logie ter plekke, zijn bijeen gebracht in 'het boek. Het initiatief tot deze publicatie werd genomen door de heer en mevrouw Van Montfrans, de huidige bewoners van 't Hof Ravestein. Het boek't Hof Ravestein, Boerderij - Buitenplaats is nu te koop voor 10 euro in het Zeeuws Archief en boekwinkel De Drvkkery in Middelburg, Attent supermarkt Sanderse in Grijpskerke en per e-mail via de familie Van Mont frans: h-w-van-montfrans@ planet.nl. Het geheugen even opfrissen VLISSINGEN - In Ter Reede in Vlissingen start maandag 24 maart een geheugencursus. Deze cursus is bestemd voor 55-plussers die het onprettig vinden dat ze vergeetachtig gaan worden. Deelnemers krijgen informatie hoe het geheugen werkt en leren het verschil tussen de normale en de ziekelijke vergeetach tigheid. Cursisten krijgen tips en trucs om de dingen beter te onthouden. De cur sus bestaat uit 8 bijeenkom sten van 10.00 tot 12.00 uur en de kosten zijn 60 euro per persoon. Informatie en aanmelding bij docent Ans Leek tel. 0118-641767 of bij Ter Reede 0118-480480. MIDDELBURG - Adri Verhage houdt woensdag 26 maart in de Zeeuwse Bibliotheek op uitnodiging van de Heem kundige Kring Walcheren een lezing over zijn Stal Serooskerke. Samen met zijn schoonzoon bezit Adri zeven Zeeuwse trekpaar den, waarmee hij op kleine schaal traditionele land- bouwwerkzaamheden uit voert. In zijn lezing laat hij, aan de hand van beeldma teriaal van Matty en Ko Ge- schiere, zien hoe in Zeeland tot in de jaren zestig van de vorige eeuw de grond werd bewerkt. Door goed fokbe- leid wil Stal Serooskerke de trekkracht, het goede en werklustige karakter, het uithoudingsvermogen en de forse lichaamsbouw van het Zeeuwse trekpaard in stand houden. Matty en Ko Geschiere zijn sinds enkele jaren de vastleggers van beeldmateriaal van dit uit het Zeeuwse landschap verdwijnende beeld. Matty heeft inmiddels een grote fotocollectie aangelegd van de diverse werkzaamheden en vrijetijdsactiviteiten met de paarden. De lezing begint om 20.00 uur. Een voorproefje is te zien op www.stalseroos- kerke.nl. Nadenken over de uitvaart is verstandig Het is belangrijk dat we een uitvaart kiezen die het beste bij ons geleefde leven past. De medewerkers van uitvaartverzorging H. Jobse doen hun uiterste best om dit te realiseren. Ons bedrijf probeert een-uit vaart voor iedereen te ver zorgen. Zo is er de mogelijk heid, het meest bekend, dat de uitvaartverzorger bij u langs komt om de gehele uit vaart te bespreken en vorm te geven. Wij beschikken ook over de module om on- line uw uitvaart te regelen. U kunt hiervoor kiezen als u het prettig vindt de meest praktische zaken zelf te re gelen. U heeft dan minder contact met de uitvaartver zorger, maar hij/zij is altijd aanwezig op de dag van de uitvoering en zal in de voor afgaande dagen diverse ke ren telefonisch contact met u onderhouden. De medewerkers van uit vaartverzorging H. Jobse vinden het belangrijk dat u zich vrij voelt in de keuzes KEUZE VAN HET BEDRIJF IS VRIJ, ONGEACHT DE VERZEKERING die u maakt. Zij hebben slechts een adviserende en bemiddelende functie. Ons uitvaartcentrum is geschikt voor grote en kleinere gezel schappen. In onze vernieuwde fami liekamers kunt u, geheel op eigen wijze en in eigen tijd, afscheid nemen. Deze fami liekamers zijn aanwezig in Middelburg en Veere. Wist u trouwens dat, waar en wanneer u verzekerd bent, u geheel vrij bent in de keuze van de uitvaart onderneming? En dat er een groot verschil is tussen een natura verzekering en ka pitaal verzekering? Een na tura polis vertegenwoordigt een bepaalde waarde die u, bij overlijden kunt laten uit keren. Deze waarde kunt u inbrengen in de kosten voor de uitvaart. Het gevolg is dat u geheel vrij bent om de ei gen uitvaart vorm te geven. Onze medewerkers denken graag met u mee! Uiteraard mag u ervan uitgaan dat al onze medewerkers goed zijn opgeleid en voldoen aan alle eisen die het keurmerk aan hen stelt. Nadenken en het bespreek baar maken van de wensen voor uw uitvaart is natuur lijk niet leuk, maar het is wel verstandig! Uitvaartverzorging H. Jobse is te vinden aan de Bach- weg 2, 4337 XD in Middelburg. Telefonisch is het bedrijf bereikbaar op 0118-462205. Meer informatie is lezen op de website: www.hjobse-uitvaart.nl De Faam woensdag 19 maart 2014 11 Winnaar van het toernooi werd Koudekerke voor Majoraat uit Vlissingen en het Palet uit Middelburg. Foto PR MIDDELBURG - Kinderen uit groep 3 t/m 8 zijn vrijdag 21 maart tussen 16.00 en 18.30 uur welkom in de kantine van vv Zeelandia in Middelburg voor de Cup-Cake-Cup! De kinderen worden begeleid door vrijwilligers bij het versieren van hun cupcake, waarna een jury de resultaten beoordeelt en een prijs uitreikt. Meer info op www.restovanharte.nl. Foto PR MIDDELBURG - Eens krijgen we er allemaal mee te maken, een overlijden. Hoe gevoelsmatig dichtbij of veraf dan ook. Sommigen hebben daar het hele leven al rekening mee gehouden,gespaard of een verzekering afgesloten. Anderen zijn daar niet aan toegekomen of vond het minder belangrijk. Verzekering Het team van Uitvaartverzorging H. Jobse. Foto PR Informatie

de Faam | 2014 | | pagina 11