Officiële Mededeling Afscheid nemen van Huis Der Boede Nieuwe locatie voor de rommelmarkt van Roparun Themaweek psychiatrie ADRZ van de Provincie Zeeland natuur en landschap milieu KOUDEKERKE - Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart neemt zorgorganisatie SVRZ af scheid van Huis Der Boede in Koudekerke. Geïnteres seerden krijgen de kans om het huis te bezichtigen. SVRZ draagt begin april de sleutel over aan de nieuwe eigenaar en wil dit niet onge merkt voorbij laten gaan. Op vrijdag 28 maart is het huis geopend van 11.00-16.00 uur en op zaterdag 29 maart van 9.00-16.00 uur. Een uur lang kunnen bezoekers in het gebouw doorbrengen. In de verschillende kamers wordt de geschiedenis in beeld gebracht. Via www.svrz. nl/derboede kunnen men sen zich aanmelden voor de bezichtiging en meer infor matie lezen. Sinds 1 januari 1950 was SVRZ de eigenaar van Der Boede. Ze kocht het gebouw om er een 'Zieken huis voor chronische pa tiënten' van te maken. Der Boede ontwikkelde zich tot het grootste verpleeghuis in Nederland. Sinds tien jaar geeft SVRZ uitvoering aan haar zorgvisie door deze kleinschalig aan te bieden in groepswoningen ver spreid over vele dorpen en wijken in Zeeland. In 1949 werd SVRZ opgericht om de zorg voor ouderen te or ganiseren. In de naoorlogse jaren van wederopbouw ging de Stichting voort varend te werk. Huis Der Boede was als gebouw fei telijk ongeschikt. Er moest verbouwd en uitgebreid worden. Architect Duintjer uit Amsterdam ontwierp de kenmerkende uitbreiding met een aanbouw van twee vleugels aan het Huis. Paleis Soestdijk had hem hiertoe geïnspireerd. Landschaps architect Broerse zorgde voor het parkachtige tuin ontwerp. Op het landgoed werden na Der Boede nog twee verpleeghuizen gere aliseerd: Ter Poorte en de Vliedberg. In de volksmond werd 'Der Boede' als verza melnaam gebruikt. Een zus terhuis met zwembad, een eigen opleidingsinstituut, een werkplaats voor de on derhoudsdienst en een cen trale keuken maakten het landgoed tot een wereld op zich. Het werd het grootste verpleeghuiscomplex in Ne derland. De maatschappij en overheid vroegen steeds meer om zorg op menselijke maat. Dit sprak SVRZ aan. SVRZ besloot de zorg naar de mensen te brengen. De bedden werden 'uitgereden' over Zeeland. Zo is SVRZ koploper in kleinschalig heid geworden. SVRZ is een organisatie op het ge bied van ouderenzorg in Zeeland. Acht zorglocaties, kleinschalige woonvor men en een servicecentrum staan garant voor zorg- en d ienstverleni ng. MIDDELBURG - Het Zeeuw se team Cegelecrunners houdt op zaterdag 5 april de negende Roparunrom- melmarkt. Ongeveer twee maanden geleden zat de organisatie, die al vele ja ren de rommelmarkt houdt, Adrie Hollestelle, Ko van Eijkeren, Sjaak de Jager en Jon van Rossum, met hun handen in het haar, daar er geen geschikte locatie werd gevonden. De hal die voorheen gebruikt werd, had inmiddels een andere bestemming. Op het laatste moment werden de heren op de hoogte gebracht door de gemeente Middelburg dat de rommelmarkt gehouden kan worden in de hal gelegen aan de Noordmonsterweg in het Industriegebied Rams- burg in Middelburg. Zowel de toegang tot de markt en de bus zijn gratis. In de om geving (transferium) kan gratis geparkeerd worden. Wel wordt er bij de ingang/ uitgang gecollecteerd voor het goede doel. In de hal zijn verkrijgbaar verse oliebol len, broodje worst en sate, soep, diverse limonades, koffie en thee. Het doel van deze rommelmarkt is zoveel mogelijk geld ophalen voor mensen die aan de ziekte kanker lijden en voor doe len die er mee gemoeid zijn. Het motto is: leven toevoe gen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur. Vanaf NS Station Mid delburg tot de hal en terug wordt een bus ingezet. In middels zijn al zo'n 120 kra men bezet. Er is een reserve lijst van 10 kramen. Ook dit jaar vraagt de organisatie spullen die afgegeven kun nen worden of worden opge haald. Bellen hiervoor kan tussen 18.00 uur en 19.00 uur 0118-464586 of 633557. VLISSINGEN - Het ADRZ speelt op 25 maart in op de landelijke themaweek Psy chiatrie. Bezoekers kunnen in de Vlissingse locatie van 12.00 tot 16.00 uur met me dewerkers van de afdeling Psychiatrie in gesprek over het thema 'Baas in eigen leven'. De week van de Psy chiatrie start op 24 maart met de landelijke Breingein- dag. Ervaringsdeskundige Irene van de Giessen van het ADRZ verzorgt een pre sentatie. Het uitgangspunt van 'Baas in eigen leven' is dat mensen met psychische problemen zoveel moge lijk regie voeren over hun eigen leven. Belangstellen den kunnen op 25 maart de informatiestand in ADRZ Vlissingen bezoeken. Collectief Beheerplan Agrarisch Natuur beheer Zeeland 2014 Op 11 maart 2014 hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het Collectief Beheerplan Agra risch Natuurbeheer Zeeland 2014 goedgekeurd (CBP). Het CBP is een onderdeel van de Subsi dieverordening Natuur- en Landschapsbeheer (SVNL). In het plan staat aangegeven wie er voor agrarische beheersubsidie in 2014 in aanmer king komt. Het betreft alle vormen van agrarisch natuurbeheer, namelijk akkerrandenbeheer, wei devogelbeheer, botanisch beheer en beheer van landschapselementen. Het plan vermeldt niet alleen wie, maar ook op welke plaats, voor welk pakket en over welke oppervlakte subsidie ver kregen kan worden. Het CBP is opgesteld door de Zuidelijke Land en Tuinbouw Organisatie namens de verschil lende agrarische natuurverenigingen in Zee land. Het plan past binnen de inhoudelijke en kwantitatieve randvoorwaarden van de provincie. Ter inzage Het plan ligt vanaf 18 maart gedurende 6 weken ter inzage bij de Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Het plan is tevens te downloaden via de provinciale website (http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/ natgurbeheer/agrarisch_natuurbeheer). Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw Wilma Maljaars (tel. 0118-631726). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na be kendmaking van het besluit tot goedkeuring van het plan bezwaar tegen het plan indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de da tum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. Op boven staand telefoonnummer kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22. Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning worden ingediend, indien - gelet op de be trokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Vergunning voor Arkema B.V. locatie Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Arkema B.V., locatie Vlissingen te Ritthem een vergunning Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het aanpassen van de N-jaarvracht in het te lozen afvalwater. De vergunning ligt van 20 maart 2014 tot en met 1 mei 2014 ter inzage bij: de Publieksbalie Terneuzen, Stadhuisplein 1 te Terneuzen van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur. de afdeling publiekszaken van de ge meente Vlissingen aan de Paul Kruger- straat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend over de ontwerpvergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp vergunning en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijzen te hebben ingediend over de ontwerp vergunning kunnen tot en met 1 mei 2014 tegen de vergunning beroep instellen bij de afdeling bestuursrecht van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. De vergunning wordt op 2 mei 2014 van kracht, tenzij een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzie- ningenrechter van de afdeling bestuursrecht van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het inzien, mondelinge toelichting en/of kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.C. Boogaard, tel. (0115) 745111. Vergunning voor Arkema B.V. locatie Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Arkema B.V., locatie Vlissingen te Ritthem een vergunning Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor de implementatie van een extra filtratiestap in het butyltincoating proces (MBTC-proces). De vergunning ligt van 20 maart 2014 tot en met 1 mei 2014 ter inzage bij: de Publieksbalie Terneuzen, Stadhuisplein 1 te Terneuzen van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur. de afdeling publiekszaken van de ge meente Vlissingen aan de Paul Kruger- straat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend over de ontwerpvergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp vergunning en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijzen te hebben ingediend over de ontwerp vergunning kunnen tot en met 1 mei 2014 tegen de vergunning beroep instellen bij de afdeling bestuursrecht van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. De vergunning wordt op 2 mei 2014 van kracht, tenzij een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzie- ningenrechter van de afdeling bestuursrecht van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het inzien, mondelinge toelichting en/of kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.C. Boogaard, tel. (0115) 745111. Belangstellenden hebben volgende week de kans het huis te bezichtigen. Foto PR Ruim 120 kramen met koopwaar op de grootste overdekte rommelmarkt in de regio. Foto PR Provincie Zeeland Informatie over Provincie Zeeland, vindt u op www.zeeland.nl

de Faam | 2014 | | pagina 10