D66 CU - Willemien Treurniet SP - Jeroen van Dijen D66 - Rob van Eijkelenburg ChristenUnie OPAZ - Dick Valkenier Geen stempas? Vraag snel een duplicaat aan Verkiezingssite Verkiezingsdebatten GEMEENTE MIDDELBURG Beloften Vier jaar geleden had dit college grote plannen om de grote dossiers in Middelburg op te lossen. De bouwput droog en een nieuw theater. Terugkijkend kunnen we vaststellen dat die mooie plannen niet gelukt en de belof tes niet nagekomen zijn. De bouwput staat nog steeds vol water. Er is al twee keer besloten dat er geen nieuw theater komt, maar het lukt maar met dat dossier te sluiten. Het grondbedrijf brengt geen geld op, maar kost voorlopig vooral geld zodat Middelburg aan de top staat van de ranglijst met schuld per inwoner. Zorg voor werkgelegenheid, investeer in onderwijs Het gaat slecht met de werkgelegenheid in Zeeland. Het aantal werkloze jongeren steeg vorig jaar met 20%. Maar met goed onderwijs kunnen we banen scheppen en zekerheid bieden. Het onderwijs in Middelburg kan nog beter. We trekken met University College Roosevelt jongeren uit de hele wereld aan, maar na de bachelor verhuizen ze alsnog om een masterdiploma te halen. Een gemis aan kennis voor de stad. D66 staat voor een Middelburg dat bruist. Voor oud en jong en iedere inwoner kan meedoen. Bruisend door een binnenstad waar ook in lente en najaar veel activitei ten zijn, waar ondernemers ruimte krijgen en nemen om nieuwe ideeën uit te probe ren en waar dat ook geldt voor buurtinitiatieven. Creativiteit en ondernemerschap hebben een goede landingsplaats nodig. Dat is Middelburg volgens D66. Een Mid delburg dat vooral zorgt dat er veel ontmoetingsmogelijkheden zijn voor inwoners, vanuit een gezamenlijk belang, of zomaar, omdat er spannende activiteiten zijn in de stad. Als mensen elkaar ontmoeten worden nieuwe ideeën geboren. Mooier nog Je zou verwachten dat deze ervaring partijen wat bescheidener maakt in het doen van beloften. Maar nee, sommigen blijven doorgaan met miljoenen te beloven. De Christenunie doet geen loze beloften. Wat wij beloven, doen we ook. En dat is dat we ons de komende vier jaar weer keihard gaan inzetten voor u. Daar doen we het voor. Christenunie: Doen! Vooral omdat steeds meer jongeren kiezen voor ondernemerschap. Een goed voor beeld is PCExtreme. Begonnen met 5 jongeren in Middelburg, inmiddels 20 medewer kers en 35.000 klanten. Onderwijs vormt de basis voor vooruitgang. Innovatieve, gedreven studenten zorgen dat Nederland uitblinkt op gebieden als water en energie. Tegelijkertijd moeten we oog houden voor de beroepsopleiding, anders dreigt een groot tekort aan vakmensen. Als we de Middelburgse werkgelegenheid echt willen stimu- leren, laten we dan beginnen met volwaardig onderwijs HUPzodat studenten gedreven en kundig beginnen aan hun is dat ze uitgevoerd kunnen worden en dan kan de gemeente helpen. D66 wil Middelburg graag zien als centrum voor de dienstverlenende en creatieve bedrijfstakken, met een uitdagend opleidingsklimaat voor jong en oud. We willen prestaties graag belonen maar ook de welvaart hierdoor delen. Middelburg inspireert! Dat wil D66! Beste mensen, mijn naam is Dick Valkenier van de OPAZ partij voor Middelburg, Walcheren en Zeeland. Ervaring, kennis en wijsheid van ouderen als bron, dit willen wij delen, daar staat de OPA-Zeeland partij voor. De Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo) regelt dat mensen met een beperking de voorzieningen, hulp en on dersteuning krijgen die ze nodig hebben. Deze Wmo is belangrijk voor ouderen, gehandicapten en hulpbehoevenden, dus ook voor jongeren. Hier gaan wij dan ook scherp toezicht op houden, dat dit geld ook daar terecht komt waar het nodig is. Elke nieuwe baan is een uitkering minder is een van onze OPA wijsheden, wij zijn er ook voor de jongeren, onze senioren van de toekomst. Stem 19 maart op de OPA Partijen, want in Zeeland kan het beter. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk stembureau kunt binnenlo pen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u con tact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg (tel. 14 0118). U krijgt als u kiesgerechtigd bent alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 18 maart 12.00 uur een vervangende stempas aan vragen. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Als u gaat stemmen bent u verplicht om een identiteitsbewijs te overleggen dat geldig is tot 20 maart 2009 of later. Kandidatenlijsten Vorige week zijn de kandidatenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere alle stembureaus genoemd. Twee gewijzigde stembureaus Stembureau 1, Willibrord Verpleeghuis is verhuisd naar het adres Bachtensteene 14. Stembureau 13, voorheen Swerfrust, Laurens Stommesweg 1, wordt vervangen door het kerkgebouw de Morgenster, A. Lauwereyszstraat 6, waar nu twee stem bureaus aanwezig zijn. U kunt zelf bepalen in de Adriaen Lauwereyszstraat bij welk bureau u uw stem uit gaat brengen. StemWijzer De StemWijzer bevat 30 stellingen die kunnen worden beantwoord met 'eens', 'oneens' of 'geen van beide'. Voor Middelburg is een StemWijzer op maat gemaakt, met de belangrijkste verkiezingsthema's. Na het beantwoorden van de stellingen krijgt de bezoeker te zien met welke partij hij of zij de meeste overeenkomsten heeft. Het is de vierde keer dat gemeente Middelburg een stemwijzer heeft. www.stemwijzer.nl Op de Middelburgse verkiezings site kunt u blogs van de kandida ten lezen. Daarnaast bevat de website ook informatie over stem lokalen en stempassen. www.verkiezingmiddelburg.nl Foto: Aart van Be/zen In aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op 19 maart worden er verschillende verkie zingsdebatten gehouden. Donderdag 13 maart, om 19.30 uur: verkiezingsdebat Woonlasten huur ders betaalbaar?' in de Zeeuwse Bi bliotheek, georganiseerd door Huurdersvereniging Middelburg. On derzoek heeft uitgewezen dat in Mid delburg een kwart van de huurders onder de armoedegrens zit. Hoge woonlasten zijn een belangrijke oor zaak. Wat kan en wil de gemeente lijke politiek doen aan het betaalbaar houden van huurwoningen? Donderdag 13 maart, om 20.00 uur: verkiezingsdebat "Sport en ge zondheid wordt het kind van de (ge meentelijke) rekening", georgani seerd door Zeelandia Middelburg. Locatie: sportpark De Veerse Poort, M.H. Boassonlaan 6. Sport is voor veel mensen een vorm van ontspanning, het bevordert gezond heid, vormt een deel van je netwerk en levert vaak ook vrienden op. In hoeverre is de breedtesport nog een gemeentelijke taak? Kan een gemeente deze taak afstoten, of moet er juist in sport geïnvesteerd worden? Belangrijke data Op zaterdag 15 maart presenteren politieke partijen zich op de Markt. Op verkiezingsdag woensdag 19 maart kunt u tussen 07.30 uur en 21.00 uur stemmen. Die dag is er vanaf 21.00 uur een openbare ver kiezingsavond in de Burgerzaal van het stadhuis. Na de verkiezingen zijn er twee bui tengewone raadsvergaderingen: op dinsdag 25 maart afscheid raad in de Burgerzaal van het stadhuis en don derdag 27 maart installatie van de nieuwe raad in het stadskantoor. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Bezoekadres: Kanaalweg 3 Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_ Middelburg 4337 PA Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur KGN fotografie. OUDEREN POLITIEK ACTIEF ZEELAND

de Faam | 2014 | | pagina 9