Gemeenteraadsverkiezingen: lijsttrekkers aan het woord J0^PvdA GROENLINKS SGP PvdA - Saskia Szarafinski CDA - Johan Aalberts LPM - Piet Kraan WD - Chris Simons GroenLinks - Luc Vandezande SGP - Chris Dekker Op woensdag 19 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriënteren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen op de gemeentelijke infor matiepagina's ruimte om hun mening te geven over belangrijke onderwerpen. We trapten af met decentralisaties, vorige week ging het over bezuinigen en deze week kiezen partijen zelf waar zij het over willen hebben. Wilt u meer weten over de verkiezingen? Kijk dan op de verkiezingssite www.verkiezingmiddelburg.nl. Daar vindt u alle kandidaten, verkiezingsprogramma's, blogs, maar ook de verkiezingsagenda en de stemwijzer. Stem 19 maart op de PvdA Middelburg Samen Sterk, Saskia Szarafinski Met de PvdA in het gemeentebestuur zijn veel resulta ten geboekt. Maar er is ook nog een heleboel te doen! Veel gedaan cr Brede scholen en wijkcentra Zuid, Stromenwijk en Nieuw Middelburg er Nieuwe sportaccommodaties 0 Armoedebestrijding cf Woonservicezones in alle wijken en kernen C? Stationsbrug autovrij Veel te doen 1 miljoen voor Dauwendaele Zorg is maatwerk, bewoners praten mee! Minder regels voor ondernemers Stages en werkervaringsplaatsen voor jongeren Gemeente ondersteunt bewonersinitiatieven Midden tussen de mensen Wat je kiest doet ertoe! Het CDA is een open christendemocratische volkspartij. Bij ons staat de gemeenschap, dus u, centraal. Dit beeld hebben wij vertaald naar zeven heldere keuzes voor Middelburg: Samenleving centraal Meer zeggenschap voor wijken en dorpen. Versterken economie Werk stimuleren door goed onderwijs, goede zorg, dynamische binnenstad en een goed ondernemersklimaat. Zorgen om zorg Goede (ziekenhuis)zorg op Walcheren, bereikbaar voor iedereen. ledereen doet mee Zelfbewust Middelburg Duurzame toekomst Veiligheid - leefbaarheid Middelburg verbindt: Prettige leef- en werkomgeving voor jong en oud. Een schone vitale stad met de school als hart van de wijk/het dorp. Efficiënt omgaan met geld, ruimte en milieu. Geen coffeeshop, een overheid die optreedt tegen overlast. De komende periode gaan we ons, met uw steun, hiervoor inzetten. Dit is het CDA Middelburg! Tot slot De laatste keer dat de Lokale Partij Middelburg u via De Faam kan benaderen en dan bent u aan de beurt. U dient er rekening mee te houden dat de landelijke partijen verantwoordelijk zijn voor alles waarop bezuinigd moet worden. Wij als LPM moeten bewaken dat de in woners het niet te veel in hun portemonnee voelen. Deze verantwoording wil de LPM, als we door u gekozen worden, op ons nemen voor de komende vier jaar. Ook zijn wij absoluut tegen verschraling in de zorg en het wegsturen van ouderen uit verzorgingstehuizen. Het welzijn van iedere inwoner van Middelburg, maar ook van de bij ons behorende dorpen, staat bij de LPM hoog in het vaandel. Een ons welzijn bespaart immers een kilo zorg! Dat betekent een gezónd leefklimaat van jong tot oud in de gemeente Middelburg. Laat lokale zaken maar aan een lokale partij over! LOKAL Vrij en Verantwoordelijk leven in Middelburg WD-Middelburg staat in de komende periode voor een deugdelijk financieel beleid, geen lastenverzwaring voor inwoners en ondernemers, veiligheid, een verantwoor delijk zorgbeleid, minder regels en een kleine maar sterke overheid. Onze speerpunten zijn: Sluitende gemeentebegroting Richten op de gemeentelijke kerntaken Meer banen, minder regels Middelburg blijft coffeeshop vrij Divers woningaanbod, met oog voor leeftijd en behoefte De WD vindt dat we de voorzieningen moeten richten op de Middelburgers. Keuzevrijheid en regie bi] de Middelburgers zelf en het willen nemen van eigen verant woordelijkheid zijn het uitgangspunt. Dus zorg organiseren rondom de Middelburgers en in de eigen buurt. De WD is een warm voorstander van het PGB in de zorg omdat het Middelburgers de mogelijkheid biedt op hun eigen manier de zorg in te kopen die ze willen. Verder vindt de WD dat iedereen zolang als mogelijk in zijn eigen huis, buurt en wijk moet kunnen blijven wonen. Meer informatie: www.middelburg.wd.nl! De gemeente Middelburg heeft een grondvoorraad van meer dan 100 miljoen Euro. Daarvoor hebben we geld geleend en betalen we rente. Die rente wordt bijgeboekt waardoor de schuld dus elk jaar stijgt. Dat gaat goed zo lang er veel vraag is naar grond. En tot 2008 ging dat goed. Er werd veel gebouwd en de gemeente verdiende er aan. Toen kwam de crisis. Grootse bouwplannen moesten de koelkast in en de grond bleef onverkocht! Maar dat trekt wel weer aan, denken onze bestuurders van PvdA, CDA, LPM en WD. Straks raken we die grond wel weer kwijt! GroenLinks denkt daar anders over. Want er is meer aan de hand dan de crisis. De bevolking van Middelburg gaat op termijn krimpen. Minder mensen betekent minder woningen. Dus gaan we die grond in geen miljoen jaar meer verkocht krij gen. We blijven dus zitten met steeds duurder wordende grond. Dat wordt een strop! En wat doet ons bestuur? Aandacht voor elke wijk en dorp De SGP heeft er voor gekozen om aan elke wijk en dorp apart aandacht te beste den in de campagne! Er is in elke wijk en dorp wel iets waar de SGP zich voor in wil zetten. Dat zie je op onze posters op de verkiezingsborden. In elke wijk hebben we een ander thema op de verkiezingsborden staan. Maar daar laten we het niet bij! We hebben ook voor elke wijk een aparte folder waarin we per wijk uitleggen wat de SGP belangrijk vindt bij u in de buurt. Op die manier willen we zo dicht mogelijk naar u toekomen in de verkiezingen en zo concreet mogelijk aangeven wat volgens ons belangrijk is. Geen algemene verhalen, maar heel specifiek bij u in de buurt. Uw SGP-wijkfolder wordt door ons bij elke inwoner thuis in de bus gestopt deze week. SGP - Wij gaan ervoor! Mogen we rekenen op uw stem?

de Faam | 2014 | | pagina 8