Onderdak predikant 'Superlage rekening voor gas en licht' De Lüneburger Heide ANBO-lid Mia Vos over Energiecollectief: Delta Bier Festival viert het 20-jarig jubileum Sporgroep start met activiteiten Win een vakantieweekend in Winterberg! Profiteer nu van voordeel tot€ 60,- p.p.! De Faam woensdag 12 maart 2014 29 JJT*»W«yv«OorS James Ninrew Dong tijdens de persconferentie in Middelburg. De Zuid-Soedanese predikant verblijft hier drie maanden. Foto Aart van Belzen middelburg - James Ninrew Dong is donderdag door de gemeente Middelburg verwelkomd in het stadhuis op de markt. De gemeente verleent aan de Zuid-Soedanese predikant onderdak. Hij zet zich in voor mensenrechten en vrede in zijn regio. door de redactie Middelburg is hiermee na Den Haag de tweede Ne derlandse Shelter City. Een Shelter City biedt per jaar één of meer mensenrech- tenverdedigers de gelegen heid om drie maanden op adem te komen. Doel is dat de mensenrechtenverdedi- ger vervolgens met nieuwe energie, nieuwe kennis en een breder netwerk het waardevolle werk in eigen land kan voortzetten. De predikant krijgt een inhoudelijk programma aangeboden, dat in samen spraak met hem zal worden opgesteld. James Ninrew Dong is een Zuid-Soedanse predikant van de protes tante Presbyterian Church. De predikant wordt door vredesorganisatie Pax voor Vrede gezien als een vak kundige peace builder. Hij staat bekend om zijn vermo gen de stem van de gewone man te vertegenwoordigen bij de politiek. Begeleiding De opvang en begeleiding wordt mede mogelijk ge maakt door de mensenrech tenorganisatie Justitia et Pax, Woongoed Middelburg, University College Roosevelt (UCR), Stichting Vluchtelin genwerk Zeeland, Stichting Present Walcheren en Orio- nis. OOSTKAPELLE - Op maandag avond 17 maart en donder dagavond 20 maart wordt gestart met twee nieuwe activiteiten, respectievelijk een loopgroep en Combi- Fit. Beide onderdelen zijn een initiatief van Sportdorp Oostkapelle. - Belangstel lenden kunnen zich vooraf aanmelden, de activitei ten beginnen op sportpark Duinhelm van de voetbal vereniging. Loopgroep Op maandagavond 17 maart is de eerste les van de loop groep. De lessen staan onder leiding van Gonzalez Run ning Team. Aanmelden kan via liagome@planet.nl. De trainingen worden afgewis seld met praktijk en theo rie (zoals voeding, kleding, schoenen en trainingssche ma's). De lessen starten om 19.30 uur en eindigen om 20.30 uur. Combifit Bij Combifit beoefenen de deelnemers elke week een andere buitensport in Oost kapelle. De activiteit staat onder leiding van Fysio Fit ness de Driehoek. Op donderdagavond 20 maart om 19.00 uur is de eerste les. Aanmelden kan via info@fysiofitnessde- driehoek.nl of 0118-591334. Combifit/bootcamp is een buitenactiviteit voor jonge ren vanaf de eerste klas van het voortgezet onderwijs en voor volwassenen. GOES - De Delta Brouwers houden zondag 16 maart voor de twintigste keer het Delta Bier Festival in De Goederloods in Goes. Bur gemeester van Goes, René Verhulst, komt de opening verrichten en van 13.30 tot 20.00 uur kan men kennis maken met vele biersoorten. Zeeuwse bieren "Dit jaar komen weer een aantal brouwerijen met hun speciaal- en gewone bieren. Sint Juttemis uit Tilburg, Ramses uit Wagenberg, Emelisse uit Kamperland, Zeeuwse Boerenlandbieren, Jessenhofke uit Kuringen- Hasselt en de Pimpelmeesch uit Chaam. Pimpelmeesch is een samenstrekking van pimpelen en 'meesch', in sommige Brabante dialec ten het woord voor mens. Pimpelmeesch is de brouwe rij waar dit jaar de fameuze Goesting wordt gebrouwen, het jaarlijkse festivalbier. Het is dit keer een blond biertje van 6,5%, noem het maar een doordrinkertje", zegt Jaap Nijsse, voorzitter van Delta Brouwers. Proeven Bij de diverse kramen kan bier worden geproefd, er is wat te eten, te drinken, mosselen van Jan de Mos selman, en de kleine kaart van De Goederenloods. Het Zeeuws amateur bierbrou wers gilde Delta Brouwers geeft informatie over zelf bier brouwen, er is een bier- proefwedstrijd, de bierpul lensjoelbak en tombola. De entree is gratis; glas met sta tiegeld en consumptiemunt jes aan de kassa. Meer informatie over het Delta Bief Festival op: O www.deltabrouwers.nl Gezellig even een nieuw biertje proeven op het Delta Bier Festival. Foto Leon Janssens Celle-Hotel Tryp Pak die korting. Vul de bon in en stuur op! Ga naar www.anbo.nl/energiekorting of bel de energie-advieslijn 088 - 669 90 60 s Ja, ik schrijf mij vrijblijvend in voor het 5e Energiecollectief en krijg een vrijblijvend aanbod twee weken na de veiling die op 11 april 2014 plaatsvindt. O Ik ben geen ANBO-lid O Ik ben ANBO- lid met lidnummer O dhr O mw voorletterstussenvoegsel achternaam straathuisnummer postcodewoonplaats e-mailadres telefoon Huidige leverancier elektriciteit O Ik heb een dubbele meter Piekverbruik kWhDalverbruik kWh O Ik heb geen dubbele meter jaarverbruik elektriciteit kWh Heeft u een contract voor bepaalde tijd? O Nee O Ja, tot Huidige leverancier gas Jaarverbruik gas m3 Heeft u een contract voor bepaalde tijd? O Nee O Ja, tot Stuur de ingevulde kaart vóór 11 april naar Het ANBO Energiecollectief, Antwoordnummer 47359 1070 WC AMSTERDAM mnnm.niicy. ENC002ADVEWegener14l1 t En gratis pret maken met de WinterbergCard plus Kiik&Win j. Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Dit 3-sterren superior hotel ligt op 2 km van het historische centrum van Celle. Het hotel beschikt over een lift, ontbijtruimte, restaurant, bar, gratis wifi, sauna en fietsverhuur. Inclusief: 4/5 dagen verblijf in Hotel Tryp ontbijtbuffet lx diner: bij aankomst t/m mei gratis wifi gratis sauna toeristenbelasting Door Bas Moerman Duizenden leden van ANBO, Nederlands meest invloedrijke organisatie voor 50-plussers, profiteren van lage energietarieven. Mia Vos uit Hilversum is een van hen. "Het scheelt me een paar honderd euro per jaar", ver telt Mia Vos onder de pa rasol in haar kleine, maar gezellige Gooise tuintje. "Vier jaar geleden ben ik gescheiden en was ik ook mijn baan in de zorg kwijt. Sinds die tijd moet ik echt op de kleintjes letten. Dat maakt je wel creatief, merk ik. Zo ontdekte ik vorig jaar het Energiecollectief van ANBO, waardoor ik onlangs een superlage rekening voor gas en licht kreeg." Ze vulde destijds de krantenbon in Mia Vos bespaart honderden euro's per jaar op haar energie rekening dankzij het ANBO Energiecollectief en stuurde die op. "Na twee weken kreeg ik bericht hoe veel ik kon besparen op de rekening van mijn vorige leverancier. Dat scheelde enorm." De 50-jarige Hil- versumse moeder hoefde niet lang na te denken, werd ANBO-lid en kon daarna profiteren van het aanbod. "Het betreft een veiling", weet ze nu. "De senioren- organisatie verzamelt tien duizenden inschrijvingen. Energieleveranciers bieden vervolgens tegen elkaar op om de inschrijvers binnen te halen. Met de aanbieder van de scherpste tarieven gaat ANBO in zee." Nieuwe inschrijvingen Opnieuw bestaat de moge lijkheid in te schrijven en te profiteren van 'superlage' energietarieven. Wie de bon bij dit artikel invult, krijgt eind april vrijblijvend een persoonlijk aanbod toege stuurd. De aanmelding moet vóór 11 april binnen zijn, want op die dag.heeft de vei ling plaats. Ook niet-leden kunnen inschrijven. Willen ze uiteindelijk meedoen, dan moeten ze wel lid wor den. Maar de welkomstprijs van 15 euro is gauw terug verdiend. "Bovendien levert dat lidmaatschap nog veel meer op", weet Mia Vos in middels uit ervaring. "Kor tingen op talloze artikelen, goedkope toegangskaarten, een boeiend magazine en nog veel meer. Daarbij maakt ANBO zich in politiek Den Haag en bij gemeenten sterk voor een goed beleid. Dat is ook mijn belang." Voor informatie en/of boeken ga naarwww.kras.nl/LR21420 of bel 0900-9697 o.v.v. LR21420 Deze aanbieding is geldig t/m 31 maart 2014. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties

de Faam | 2014 | | pagina 37