SVRZ neemt afscheid van Der Boede svrz DJ Contest in de Timmerfabriek KinderKlassiek in Wilt u het huis nog een laatste keer bezichtigen? Ideeën In Vrouwenpolder Zeeuwse modelruilbeurs Burgemeesters op bezoek bij Moluks zorgcentrum MIDDELBURG - De heer Berg- mann, brgemeester van Middelburg, mevrouw Demmers, burgemeester van Vlissingen en de heer Van der Zwaag, burgemees ter van Veere brachten vo rige week een bezoek aan Tabadila. Het bezoek stond in het teken van kennis making met de bewoners, vrijwilligers en bestuur van het Moluks woonzorgcen trum in Middelburg en om de banden tussen Tabadila en de gemeenten aan te ha len, met speciale aandacht voor de stand van zaken nu in Tabadila. Tijdens het ge zellig samenzijn konden ze met de bewoners Molukse en Nederlandse .liedjes zin gen en genieten van lekkere Molukse hapjes. De heer Ruud Saya, penningmeester van de Stichting heette de burgemeesters welkom en haalde aan dat Tabadila nu in korte tijd 4 burgemeesters op bezoek heeft, gekregen. Hij doelde op het bezoek van de burgemeester van Ambon met zijn delegatie eind februari. Mevrouw Pat- tikawa schetste in het kort de ontstaansgeschiedenis van Tabadila en secretaris Evie Malawauw begeleidde de burgemeesters tijdens de rondleiding door Tabadila en vertelde aan hen over de huidige stand van zaken en over de toekomstplannen. Zij namen een kijkje in een van de twaalf appartemen ten. Alle drie burgemeesters kwamen aan het woord en bedankten de bewoners, vrijwilligers en het bestuur voor deze ontmoeting, zij ontvingen aan dit bezoek een Moluks aandenken. Er wordt teruggekeken op een geslaagde kennismaking van drie-burgemeesters met de bewoners van Tabadila, VROUWENPOLDER - De dorps raad en de inwoners van Vrouwenpolder willen de plaats waar ooit het kloos ter stond omtoveren tot een dorpsplein met een kunst zinnige invulling. De vie ring van 700 jaar Vrouwen polder is een mooi moment om te starten met de eerste stap in de ontwikkeling van het plan op deze plek een mooi en leuk dorpsplein te realiseren voor jong en oud. De dorpsraad roept iedereen op uit het dorp, burger en ondernemer, plannen aan te leveren die in relatie staan met de geschiedenis van het klooster. Ideeën insturen kan naar kunstenvorm@ kpnplanet.nl. HEINKENSZAND - De Zeeuwse modelruilbeurs wordt dit jaar gehouden op 15 maart in De Stenge in Heinkens- zand. De beurs is in 25 jaar tijd van een minibeursje met zeven tafels uitgegroeid tot een volwaardige beurs. Zoals gebruikelijk is op de beurs veel materiaal in de belangrijke modeltreinscha- de Concertzaal MIDDELBURG - De Zeeuwse Concertzaal is zondag 16 maart om 14.30 uur het to neel voor de derde voorstel ling in de serie KinderKlas siek van dit seizoen: Toeters en Taart door het Amstel Quartet. Toeters en Taart is een clowneske muziekvoor- stelling met muziek van onder meer Bach, Vivaldi, Haydn, Hendrickx en Part. De entree is 8,50 euro, kaar ten via 0900-3300033. Architectuur bij Galerie Gerritse len aanwezig, maar er zijn ook natuurlijk nostalgische blikken treinen en auto's te bewonderen en te koop. Ook aan de wensen van liefheb bers van modelauto's wordt tegemoetgekomen. Meer info over de beurs via 0113- 220493. De toegangsprijs is 1,50 euro voor volwassenen en 0,50 euro voor kinderen. MIDDELBURG - Architecten Guus van Bebber en Levien de Putter tonen tot eind april hun ontwerpen bij Galerie Gerritse aan de Londense- kaai 19 in Middelburg. Met foto's en maquettes laten zij goed bruikbare gebouwen met een duurzaam karakter zien, soms prikkelend, soms eigenwijs, maar altijd func tioneel en eigentijds. VLISSINGEN - De DJ Contest van Kunstbende is op vrij dag 14 en zaterdag 15 maart in de Timmerfabriek in Vlis singen. DJ's van 13 tot 19 jaar laten hun skills zien aan een jury en het publiek. De wed strijd is voorafgaand aan twee dancefeesten: Survival of the Hardest en Groove to Chili. De vijf winnaars van de DJ Contest mogen mee doen aan de Zeeuwse voor ronde van de Kunstbende op 13 april in Goes. De DJ Contest in Vlissingen start om 18.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Na 65 jaren trouwe dienst neemt SVRZ afscheid van Huis Der Boede te Koudekerke. SVRZ stelt u in de gelegenheid hier aan deel te nemen. SVRZ brengt in het huis de herinneringen terug! De eerste jaren als zorginstelling zullen met foto's, attributen en oude filmbeelden tot leven worden gebracht. We gaan nog twee dagen terug in de tijd met de beleving uit de jaren 50. Wanneer: vrijdag 28 maart van 11.00 -16.30 uur zaterdag 29 maart van 9.00 -16.00 uur Waar: Huis Der Boede, Koudekerke Kosten: gratis Wat: een uur doorbrengen in Huis Der Boede Reserveren: u kunt een plaatsje reserveren via www.svrz.nl/derboede. Uiteraard kunt u ook op de bonnefooi langskomen. zorgt in zeeland Voor meer informatie over parkeren, reserveren en faciliteiten kijkt u op www.svrz.nl/derboede De Faam woensdag 12 maart 2014 21 Foto Aart van Belzen De drie Walcherse burgemeesters. De DJ Contest is in het leven geroepen als selectieronde omdat de belangstelling voor de categorie DJ van Kunstbende erg groot is. De toegang voor de DJ contest is gratis. Foto PR

de Faam | 2014 | | pagina 29