Fiets eens een marathon Adviespunt Zorgbelang Nummer 9 ZORG WELZIJ Poliklinieken dermatologie Algemene dermatologie, huidkankercentrum, eczeemcentrum en spatadercentrum. Alleen op verwijzing van de huisarts. Behandelingen worden door alle verzekeraars vergoed. Ook voor botox- rimpel- en laserbehandelingen. dermaTeam dermaTeam Dat opstapje bieden om verder te kunnen Even gezellig eten en shoppen Park Veldzigt 67 4336 DX Middelburg Beatrixlaan 20 4461 PN Goes 118-673050 ,nl mooie route uitgezet van circa 42 km (marathonaf stand). De route voert langs de mooiste toeristische plek jes van Nederland en is elke dag van het jaar leuk om te fietsen, bijvoorbeeld samen met familie of vrienden. Maar op zondag 25 mei is er iets extra's te beleven want langs de route worden ex clusief voor deelnemers aan de Nationale Fiets Marathon bijzondere belevenissen en bedrijfsbezoeken georgani seerd. Kunstenaars zijn aan wezig in de galerie waar hun werk wordt geëxposeerd. Of deelnemers kunnen een bedrijfsbezoek brengen aan een struisvogelboerderij op de route. Om verzekerd te zijn van de mooiste routes werkt de Nationale Fiets Marathon samen met Route, nl. Daardoor is het mogelijk gebruik te maken van het bekende landelijke knoop puntensysteem waardoor routes makkelijk te vinden en te volgen zijn. De Nationale .Fiets Mara thon is dit jaar op zondag 25 mei. De landelijke dekking wordt vergroot door de uit breiding van zes regio's in 2013 naar maar liefst twaalf provincies in 2014. De Nationale Fiets Marathon is een recreatieve fietstocht waarbij deelnemers spon sorgeld ophalen voor goede doelen. Door de recreatieve opzet van de fietstocht kun nen ook niet of weinig ge trainde fietsliefhebbers van alle leeftijden meedoen. In alle twaalf provincies is een GEZICHT VAN De Faam woensdag 12 maart 2014 37 Maart 2014 ue i\iauonaie Mets n/iarathon is dit jaar op zondag 25 mei. Foto: Xander Koppelmans/ www.laatzeelandzien.nl Bij het Adviespunt Zorgbelang (voorheen ASK) kunt u te recht met uw vragen of ervaringen over de zorg en dienstver lening, over arbeids(re)integratie en over uitkeringen sociale zekerheid. Medewerkers beantwoorden uw vragen en geven advies over vervolgstappen bijvoorbeeld bij klachtenprocedu res. Wilma Maas werkt al sinds de oprichting in 1993 bij het Adviespunt Zorgbelang. Eerst als vrijwilliger, daarna al snel in dienstverband. "In die tijd was ik net moeder geworden en had ik mijn fulltime baan opgezegd. De sociaal maatschappelijke sector trok me altijd al en toen ik deze vacature zag, ging ik ervoor", vertelt Wilma enthousiast. "Het is veelzijdig werk, en het fijnste is om alle mensen die bellen op weg te kunnen helpen naar een oplossing. Mensen moeten het zelf doen, maar wij bieden ze een steuntje in de rug of geven advies. Ook helpen we bij het opstellen van brieven of bezwaarschriften. Allerlei vragen komen binnen: Hoe schaf ik een rolstoel aan? Bestaat er ook dagbesteding voor thuis, want ik kan de deur niet meer uit? Ik moet herkeurd worden voor mijn uitkering, hoe gaat dat in zijn werk? We werken veel sa men met ZUS (Stichting Zeeuwse Uitkeringsgerechtigden Samen). Bellers die vragen hebben over uitkeringen, worden door hen geholpen en een vrijwilliger van ZUS gaat ook soms mee naar gesprekken of (her)keuringen. Het is de mooiste baan die er is en als mensen dan blijk geven goed geholpen te zijn, dan weet ik dat ik helemaal op mijn plek zit!" Het Adviespunt Zorgbelang is op werkdagen geopend en bereikbaar via 0113-212783 (tussen 9.00 en 14.00uur) of 0900-2437070 (ma t/m vr 14.(>0-16.30uur, 10 cent per minuut). Of kijk op www.adviespuntzorgbeIang.nl. Het Adviespunt Zorgbelang is onderdeel van Klaverblad Zee land, een onafhankelijke organisatie die opkomt voor ieder een die gebruik maakt van zorg of een uitkering heeft. De dienstverlening is gratis. Tekst: Leon Janssens Kadoshop-Lunchroom Nummer 9 is hét adres in hartje Goes voor een heerlijk kopje verse koffie met een lekker gebakje uit eigen keuken, een uitgebreide high tea of een smakelijke lunch. Maar ook voor een bezoekje aan de Kadoshop vol aparte cadeaus. Nummer 9 is een pro ject van Gors om mensen in de samenleving te laten in tegreren. In de lunchroom, waar geen alcohol te koop is, wordt bij een Thee- of Koffie Compleet gezellig muffins, snoepjes en een bolus geserveerd. De medewerkers zijn enthousiast en vertellen over hun werk. Marijke zit bij de kassa: "Ik vind het hier heel erg leuk, vooral de broodjeskeuken en in de bediening. Bij mij aan de kassa kun je contant betalen of pinnen. Ik ben hier nu tien jaar en Nummer 9 bestaat twintig jaar." Die twintig jaar wordt in de feestweek van 15 tot en met 19 april gevierd met 20 procent korting in de lunchroom en de Kado shop. Begeleidster Isabelle: "Klanten krijgen dan een O Info en ischrijven: www. nationalefietsmarathon. nl aardigheidje mee en in plaats van het vertrouwde koekje van onze bakkerij Jikkemiene verwennen wij hen met een andere lekkernij." Eelke is barman en zet koffie en thee. "Lekkere koffie, van échte koffiebonen", zegt hij. Griselda werkt ook met de kassa of pakt cadeautjes in voor klanten. "Dinsdag heb ik altijd klusjesdag, dan doe ik allerlei karweitjes in de keuken. Het werken hier is hartstikke leuk." De Kadoshop heeft een leuk assorti ment dat voor een klein gedeelte door cliënten van Gors is gemaakt. "Heel veel leuke, originele hebbedingetjes. Voor jong en oud, voor iedereen wat", weet Isabelle. "En speciaal voor baby's hele leuke kraamcadeautjes", vult Griselda aan. De open dag Zorg en Welzijn is op 15 maart*van 10.00 totl7.00 uur. Kadoshop-Lunchroom Nummer 9 is te vinden aan de Lange Vorststraat 9 in Goes. De klantvriendelijke medewerkers van Kadoshop-Lunchroom Nummer 9 Wilma Maas: "Het fijnste is om alle mensen die bellen op weg te kunnen helpen naar een oplossing.

de Faam | 2014 | | pagina 21