Sensoor balans L hygsa® I i 3 I i I I I Stichting Voor Regionale Zorgverlening De Week van de Mondhygiënist van 17 t/m 22 maart m a ii Het gevoel er even te kunnen zijn 'Het zorgen zit in mij, het is echt een roeping Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, óók op implantaten! www.tppschippers.nl - info@tppschippers.nl - Aanmeten van borstprothesen - Prothese lingerie en badmode r- F De Faam woensdag 12 maart 2014 -36 IET GEZICHT VAN Maart 2014 In het holst van de nacht, in de vroege ochtend of op een feestdag. Sensoor is 24 uur per dag, het hele jaar door, bereik baar voor mensen die behoefte hebben aan een (anoniem) vertrouwelijk gesprek. Per telefoon, per mail en ook per chat. Sensoor heeft zo'n 1100 luisterhelden. Deze vrijwilligers wor den door beroepskrachten opgeleid tot deskundige gespreks partners. Anneke is zo'n luisterheld. Ze werkt al ruim acht jaar als vrijwilliger voor Sensoor. "Bij toeval ben ik hier ei genlijk terecht gekomen", vertelt Anneke. "Ik ging op rela tief jonge leeftijd met pensioen en zocht vrijwilligerswerk. Toen ik de advertentie van Sensoor zag, werd ik meteen en thousiast en had ik het idee dat het echt iets'voor mij was. Ik deed de training en daar leerde ik heel veel. Een luisterend oor zijn, is best moeilijk, maar ook heel leuk om te doen. Je krijgt allerlei soorten mensen uit alle lagen van de samenle ving aan de lijn. Het gevoel er héél even voor iemand te zijn geweest, is heel speciaal. Daarom blijf ik dit werk nog wel even doen! Natuurlijk zijn er ook moeilijke situaties die be sproken worden", vertelt Anneke verder. "Ik neem het niet mee naar huis, maar het blijft me wel bij. Soms een hele tijd later nog." Sensoor is niet alleen overdag bereikbaar, ook 's nachts zit ten de vrijwilligers klaar. Er gebeuren soms ook onverwachte dingen. "Zo hoorde ik tijdens een gesprek muziek op de ach tergrond en we raakten daarover aan de praat, toen speelde de beller op zijn gitaar het lied voor mij! Maar ik heb ook al eens samen met iemand die jarig bleek 'lang zal die leven' gezongen. Dat zijn toch echt bijzondere momenten!" Behoefte aan een luisterend oor? Bel 0113-256896. Meer weten over Sensoor of wil je ook vrijwilliger worden? Kijk op www.sensoor.nl. Tekst: Rachel van Westen Hanneke Rijk is Eerste Medewerker Zorg bij de Stichting Voor Regionale Zorgverlening, beter bekend onder de af korting SVRZ. In deze functie verricht ze Werkzaamheden die horen bij de dagelijkse levensbehoefte van de cliënt, zoals onder meer hulp bij het wassen en aankleden, toedienen van medicijnen of injecties en maaltijdzorg. Hanneke werkt inmiddels zo'n 16 jaar in de zorg, waarvan de laatste vier jaar bij SVRZ. "Het is een grote organisatie, maar je hebt allemaal een eigen locatie. Dat is een groot voordeel, want op deze manier zien de cliënten niet elke keer een an der gezicht." Zelf werkt ze in de woonzorgcentra Dijkstede en De Fonteijne in Heinkenszand en daarnaast komt ze bij cliënten in hetzelfde dorp die nog volledig zelfstandig wonen. "Ik vind het geweldig om mensen te kunnen helpen in de thuissituatie. Mensen zitten nog lekker in hun eigen omge ving en je kunt ze één op één de aandacht geven waar ze recht op hebben. Ik vind h"et belangrijk dat mensen zo lang mogelijk kunnen genieten van hun eigen huisje en eigen spulletjes." Naast haar verzorgende taak heeft Hanneke de extra taak als ergocoach. "De fysieke belasting in de zorg is hoog weet Hanneke, "in deze rol als ergocoach waak ik ervoor dat het personeel de hulpmiddelen goed gebruikt en dat ze goed op hun houding letten." Daarnaast heeft Hanne ke ook de incontinentiezorg op zich genomen. "Die extra ta ken zijn echt heel leuk om te doen. Volgens het contract werk ik 24 uur per week, maar het zijn meestal wel wat meer hoor", zegt Hanneke, zonder dat er ook maar enige spijt in haar ogen is te zien. "Ja, zo gaat dat", lacht ze, "maar ik vind het niet erg hoor. Ik doe dit werk zo graag. Het zorgen zit in mij, het is echt een roeping." Hanneke Rijk, Eerste Medewerker Zorg bij de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), samen met mevrouw Rijk, bewoonster van Woonzorgcentrum Dijkstede in Heinkenszand. Tand prothetische Praktijk Schippers Klarinetweg 16F Bedrijventerrein Mortiere 4337 RA Middelburg Tel.: 0118 - 63 98 75 LID ONT Bij de natuurgeneeskundige praktijk SCENAR te Middelburg wordt een succesvolle behandeling d.m.v. de scenar methode aangeboden. De scenar methode is gebaseerd op een holistische visie. De scenar is in de EU gecertificeerd als een pijnbestrijdingsmiddel. Maar de scenar helpt goed bij chronische aandoeningen zoals artrose, problemen met de wervelkolom, fibromyalgie, ziekte van Lyme, allergie e.a. De behandeling wordt vergoed door verscheidene zorgverzekeraars. De eerste behandeling is gratis. Natuurgeneeskundig therapeut dr. mw. N. Khorunja. Tet.nr.: 06 -12 707 498 E-mail: nrnakhor@zeelandnet.nl www.scenar-n nl ondèmrocte fogerte nachtmode bartmode Klokstraat2i Goes www. spectaalzaaksimon.fii Halfjaarlijkse special ZORGKRANT VOOR ZEELAND Met onder meer Deep Brain SBmulation Plus: De Stelling Boeken en tips Ucht t* onmisbaar Pr»v*nti« loont Kunstig oud Mirjam Tammes Vrijgevestigde mondhygiëniste Van maandag 17 tot en met zater dag 22 maart vindt de landelijke Week van de Mondhygiënist plaats, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Mondhygiënisten (NVM). In deze actieweek wordt het publiek uitgenodigd om een kijkje te nemen in de mond- zorgpraktijk voor o.a. een gratis mondzorgadvies. Kijk op www.weekvandemondhvaienist.nl voor deelnemende praktijken. In uw regio: Mondhygienepraktijk Mirjam Tammes houdt op woensdagochtend 19 maart van 9.00-12.00 een open ochtend met gratis mondzorgadvies. Een gratis tandvleescheck is mogelijk op afspraak (+15 minuten). Adres: Meanderlaan 218,4337 TK, Middelburg. Afspraken kunnen gemaakt worden via telefoonnummer; 0118- 85 06 22. Inschrijven kan via de website www.mondzoramiriamtammes.nl I 12

de Faam | 2014 | | pagina 20