I I Dag en nacht in touw voor anderen Op zoek naar de baan die het best bij jou past Breed aanbod van werk in sector zorg en welzijn ZORG WELZIJN 1» J eL cp P De tweede Nationale Week van Zorg en Welzijn wordt van 10 tot en met 15 maart 2014 gehouden. De week is bedoeld om iedereen te laten zien hoe de zorg en welzijn écht werken. Met eigen ogen kunnen bezoekers zien met hoeveel enthousiasme het werk in zorg en welzijn dagelijks wordt gedaan. Om deze speciale week voor al onder de aandacht van jongeren te brengen worden er door het hele land evene menten georganiseerd waar in bekende regiogenoten een rol wordt toebedeeld. Daar naast wordt het campagne lied, dat al voor de eerste Nationale Week van Zorg en Welzijn werd gecompo neerd door muziekproducer Eric van Tijn, weer ingezet. Dit lied genaamd 'Elke Dag, Elke Nacht' is vertolkt door André van Duins alter ego 'meneer Wijdbeens' tezamen met de ambitieuze Yes-R. Het campagnenummer van het duo 'Elke Dag, Elke Nacht' gaat over de goedheid die medewerkers in de zorg en welzijn hebben om dag en nacht klaar te staan voor het welzijn van andere men sen. Daarnaast geeft het een beeld van de impact van de zorg- en welzijnssector en is het een flinke schouderklop voor alle medewerkers in de sectioren zorg en welzijn. Het is een bijzondere samen werking voor Nederlands meest geliefde komiek en de populaire rapper. Samen weten zij hun muzikale kwaliteiten te combineren om zo zoveel mogelijk men sen en vooral jongeren op de been te brengen om tijdens de Week een bezoek aan een zorg- of welzijnsorganisatie te brengen. "Namens meneer Wijdbeens wil ik vooral wat extra aan dacht vragen voor de oude ren en voor de mensen die in een verpleeg- of verzor gingshuis werken," bena drukt André van Duin. "Wij hopen allemaal dat jongeren door ons campagnelied we ten dat zij tijdens de Week van Zorg en Welzijn echt een uniek kijkje achter de schermen kunnen nemen van die instellingen." Voor Van Duin is het zeker van belang dat het nummer over de goedheid gaat die de medewerkers in zorg en welzijn hebben om cfag en nacht klaar te staan voor het welzijn van andere mensen. "Dat zul je ook wel zien als je gaat kijken tijdens een van de open dagen. Dus stap eens binnen, tussen 10 en 15 maart." Van Duins muzikale part ner Yes-R geeft aan dat de Nationale Week van Zorg en Welzijn mensen echt bij el kaar brengt. "Iedereen krijgt de kans om met eigen ogen te zien hoe het er achter de schermen aan toe gaat, om de werkpassie te ontdek ken van iemand die op de ambulance rijdt of iemand te ontmoeten die bij een kindercrèche werkt. Je hebt toch vaak een bepaald beeld van hoe dingen gaan. Het is goed dat mensen nu eens zien en ervaren hoe het echt is. Juist omdat er zulk goed en belangrijk werk in zorg en welzijn wordt verricht." Het goede werk in alle zor ginstellingen en bij wel zijnsorganisaties was ook een reden voor Eric van Tijn om het lied te componeren: "Wij willen door middel van dit campagnelied echt ons steentje bijdragen en alle medewerkers een flinke schouderklop geven. Wij hopen dat er door middel van de Week van Zorg en Welzijn meer wordt stilge staan bij de mensen die 24/7 klaar staan om anderen te helpen." De Tweede Nationale Week van Zorg en Welzijn wordt van 10 tot en met 15 maart gehouden. Dat betekent ech ter niet dat er al die dagen activiteiten zijn bij de deel nemende instellingen en organisaties. Wie ergens een kijkje wil gaan nemen gaat naar www.weekvanzorgen- welzijn.nl en zoekt welke instellingen en locaties van die instellingen in de regio de deuren openen. Wie eerst wil weten wat er bij al die instellingen te doen is, kan ik veel geval len nog extra informatie vinden op de website van de deelnemende organisaties in de verschillende regio's. Klik daarvoor op een van de hartjes op de landkaart on der het tabblad 'Regio's'. Dat kan helpen om de instelling te vinden waar activiteiten en zorg worden aangeboden die aansluiten bij de belang stellingen. Want het aanbod is zo uiteenlopend dat het echt nodig is om vooraf te bepalen wat het meest inte ressant is. Liever rondkijken in een ziekenhuis, luisteren naar het verhaal van een pleeg ouder of misschien toch een kijkje nemen bij de daklo- zenopvang in de stad? Het zijn maar een paar van de verschillende mogelijkhe den tijdens een van de open dagen in de Week van Zorg en Welzijn. Veel mensen hebben direct een idee van wat werken in zorg of welzijn zou kunnen betekenen. Dat beeld is ech ter lang niet altijd compleet. Soms zelfs bevooroordeeld. Er is veel meer dan alleen het medische werk of het di rect omgaan met patiënten en cliënten. Wie niet 'aan het bed' wil werken maar zich wel aan getrokken voelt tot de sector, kan zich tijdens een van de vele open dagen laten infor meren over paramedische beroepsmogelijkheden in de zorg. Bijvoorbeeld over beroepen als fysiotherapeut, diëtist, ergotherapeut, logo pedist of dokters- of tand artsassistent. Fysiotherapeut zou ook een optie kunnen zijn en diëtis ten doen ook veel gevarieer der werk dan je zou denken. Bij dit vak komt echt wel wat meer kijken dan louter de schijf van vijf. Een er gotherapeut bedenkt puur praktische oplossingen voor mensen die door ziekte of handicap niet (meer] alles kunnen. Daarvoor moet je vindingrijk én handig zijn. Een logopedist helpt men sen die spraak-, stem- of slikproblemen hebben of een taal- of gehoorstoornis. Of mensen die veel met hun stem werken. Aan de zorg gekoppeld labo ratoriumwerk staat aan de en kant veel verder af van de patiënt maar is er aan de andere kant juist heel nauw aan verbonden. In een zorg- of welzijnsin- stelling kun je nog vele an dere beroepen uitvoeren. Dat van portier bijvoorbeeld, maar er zijn onder andere ook administratieve krach ten, IT-medewerkers, tech nische onderhoudsmensen en magazijnmedewerkers nodig. Zorg en welzijn kan verge leken worden met een groot modern bedrijf, waar met de allernieuwste technieken gewerkt wordt. Er is werk te vinden in vrijwel alle zor gen welzijnsinstellingen, de jeugdzorg en -de kinderop vang. Een aantal beroepen in zorg en welzijn is on verminderd ontzettend populair. Al jaren op nummer één staat on aantastbaar de verpleeg kundige! Ook de andere beroepen in de Top Tien hebben hun plaats ten opzichte van de voor gaande jaren behouden. Na het beroep van ver- leegkundige volgen in de Top Tien die van activiteitenbegelei der, operatieassistent, kraamverzorgende, hel pende gezondheidszorg, ambulancechauffeur, jeugd-jongerenwerker, groepsbegeleider, dok tersassistent en labo rant. Uitgebreide omschrij vingen van deze en nog veel meer beroepen in de sector vind je op www. youchooz.nl. Die om schrijvingen zijn vooral praktisch gericht op jon geren die overwegen een keuze te maken voor een baan in zorg en welzijn of een opleiding voor een baan in de sector willen gaan volgen. Bij iedere functie wordt steeds een beschrijving gegeven om te checken of het werk wel bij je past. Daarnaast wordt gelijk duidelijk welke opleiding ervoor nodig is, welke mogelijkheden er in de sector zijn om carrière te maken en wat het salaris is dat je kunt verwachten. Elke maand wordt een be roep in de sector extra uit gelicht. Is de inhoud van de functie die je in gedachten had toch niet helemaal wat je zoekt? Dan wordt direct een aantal verwante beroepen aange geven, waarbij ook steeds weer inhoud en mogelijkhe den zijn aangegeven. Niet alleen kan gezocht wor den naar het beroep dat bij je past, ook biedt de website de mogelijkheid een opleiding voor die baan in je regio te vinden. Van universitair tot eigen ziekenhuisopleidin gen en van particuliere op leidingen tot zelfs mogelijk heden om in het buitenland een opleiding te volgen. Algemeen geldt dat het verstandig is op tijd een keuze te maken voor een opleiding. In het geval voor een opleiding wordt geloot, heb je daarmee meer kans om ingeloot te worden. De komende tijd zul len de ook de diverse onderwijsinstellingen weer open dagen hou den. Voor zover de open dagen tijden de Natio nale Week van Zorg en Welzijn nog vragen over laat, is een bezoek aan een van die dagen altijd een goede keuze. Opleidingen op alle ni veaus en de open dagen van die opleidingen vind je eenvoudig op www.tkmst.nl. 5 Jongeren Het campagnelied van André van Duin en Yes-R, op de foto samen met producer Eric van Tijn, is voor de Week van Zorg en Welzijn 2014 weer van stal gehaald. Samen Schouderklop Open dagen Programma's Wie een baan in zorg of welzijn heeft gekozen, doet er goed aan snel een opleiding te kiezen.

de Faam | 2014 | | pagina 19