O O Uw kostbaarheden zijn goud waard! Veere moet vitaal zien te blijven goudwisselkantoor www.goudwisselkantoor.nl je se'kantoor ise,gendom van h Vle De Ruifer en heeft ruim 25 jaar Toerisme Toerisme en ondernemer schap zijn voor vele partijen een belangrijk item. Jaap Melse (SGP/CU): "De on dernemers dragen we een warm hart toe. Daarom zijn we voorwaardenscheppend bezig." D'66 wil minder regels. Net als het CDA. René Molenaar (CDA): "Wij geven Veerse ondernemers de ruimte om te kunnen ondernemen. Minder regels en een snelle afhandeling van aanvra gen voor aanpassingen en vergunningen." Mineke Bierens-Maljaars (VVD): "Wij willen ondernemers de ruimte geven voor kwa liteitsverbetering en inno vatie. Ondernemers zorgen voor werkgelegenheid en dat zorgt voor een vitale ge meente." Zo'n vitale gemeente wil ook PvdA/GroenLinks. Chris Maas: "Inwoners en gasten waarderen onze schone en ruime stranden. Dat willen wij zo houden, dus geen ho tels en andere voorzienin gen op strand en duin die dat aantasten." OPAZ (Ouderen Politiek Actief Zeeland) lijsttrekker Ad Bouwens: "Wij vragen ons af of het niet beter is de hoofdstraten in Domburg, Oostkapelle en Zoutelande in het hoogseizoen overdag bepaalde uren af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer. Nu is dat alleen op marktda gen." Maas (PvdA/GL): "Voor ons is erg belangrijk dat ontwik kelingen op het gebied van toerisme en recreatie passen bij de schaal en kwaliteit van de kernen en het mooie landschap." Melse (SGP/CU): "Het strand laten we het strand. Er moet een goede balans zijn tussen natuur en cultuur." Belastingen De gemeenten moeten de komende jaren veel taken als verandering in de zorg overnemen van het Rijk en de Provincie. En dat in een periode van flinke bezui nigingen. De lokale DTV (Dorpsbelangen en Toe risme Veere), Wim Bartels: "Afgelopen vier jaar zijn in Veere de belastingen stevig verhoogd, behoorlijk boven het inflatiepercentage/loon stijging inwoners. DTV was vaak alleen tegen. De forse bezuinigingen die er echt aankomen worden over de verkiezingen heen getild zodat de kiezer in het onge wisse wordt gelaten. Nü roe pen alle partijen dat ze geen belastingverhoging willen. Dat vinden wij ongeloof waardig." Marion van Stiphout (D'66): "Gelet op het groot aantal gemeenschappelijke rege lingen en samenwerkings verbanden vinden wij dat serieus gekeken moet wor den naar een oplossing voor het probleem dat je als ge meenteraad steeds verder buitenspel wordt gezet. Over steeds meer zaken beslissen we niet meer alleen, maar beslissen we samen met andere gemeenten. Daarom zijn wij voorstander van bestuurlijke samenwerking ofwel één gemeente Wal cheren." Bierens-Maljaars: "Wij wil len de lokale belastingen zo laag mogelijk houden. Ook als er bezuinigd moet wor den. De VVD is zich ervan bewust dat iedere euro die de gemeente uitgeeft belas tinggeld is. Daarom moet steeds beoordeeld worden of gemeentelijke uitgaven zinvol zijn. Bezuinigen gaat vóór het verhogen van de be lastingen!" Sociaal beleid D66 Veere is voorstan der van inbreiding boven uitbreiding van kernen. Van Stiphout: "De tijd van nieuwe wijken bij kernen is voorbij. We moeten een pas op de plaats maken om te voorkomen dat we gaan bouwen voor leegstand. Wij zien veel meer in herstruc turering van de huidige wo ningvoorraad." SGP/CU: "De zorg moet op de goede plek komen." D'66: "Pleit ervoor om de zorg zo dicht mogelijk bij de mensen te organiseren: in de- kernen. Daarbij wer ken huisartsen, wijkverple ging, specialistische zorg en de patiënt nauw samen en stemmen zij behandeling en financiering af." Molenaar: "CDA Veere wil zorg en ondersteuning bie den waar nodig is. De C van het CDA geeft ons de moti vatie om solidair te zijn met hen." Ook de PvdA/GroenLinks wil de zorg minder ingewik keld maken en dichterbij mensen organiseren. Maas: "We willen niet bezuinigen op de mensen, op de zorg, maar op de organisatie van de zorg." De VVD kiest voor efficiënter organiseren door meer samenwerking en min der bureaucratie. Voor Bouwens (OPAZ) is het ouderenbeleid een dui delijk speerpunt: "Daarbij valt te denken aan de Wet Maatschappelijke Onder steuning, woonbehoeften 50 plussers, geen verhogin gen plaatselijke belastingen, goed openbaar vervoer, spe ciaal naar de ziekenhuizen en gratis openbaar vervoer voor 65+ en gehandicap ten." Meer dan 50 locaties door heel Nederland! expertise.' Goud Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Taxatie De Faam woensdag 12 maart 2014 13 In de gemeente Veere strijden zeven partijen om de gunst van de kiezer tijdens de gemeen teraadsverkiezingen. Vier partijen komen met een gezamenlijke lijst; dat is de SGP/ChristenUnie en de PvdA/GroenLinks. De gemeente Veere bestaat uit 13 dorpskernen en een aantal buurtschappen. door Gerard van der Hoeven Binnenkort mogen we naar de stembus. Op 19 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weekkrant De Faam houdt u op de hoogte en benadert de lijsttrekkers van alle deelnemende partijen op Walcheren. Deze week zijn de politieke partijen van de gemeente Veere aan de beurt. Zilver Munten Sieraden (goud en zilver) Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed ledereen heeft kostbaarheden in huis. Soms zelfs zonder dat men zich hier bewust van is. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar grootvader nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Zo ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn en mocht u het willen verkopen, dan bieden we u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Locaties bij u in de buurt Goes, Piet Heinstraat 2b (di. t/m za.) Locatie Middelburg Parkeerplaats Hotel Restaurant Arneville Buitenruststraat 22 4337 EH Middelburg middelburg@goudwisselkantoor.nl Openingstijden Elke maandag van 10.00 -16.30 uur

de Faam | 2014 | | pagina 13