r r Mensenrechtenverdediger krijgt onderdak in Middelburg Hulp bij aangifte belastingen Subsidie aanvragen voor 2015 r Start restauratie kademuren Rouaan sekaai, Rotterdamsekaai en Punt meenschapsleider niet alleen kritisch naar de politiek, maar ook naar bijvoor beeld de rol van de kerk wanneer deze politiek wenselijke antwoorden geeft. Daarnaast weet hij op lokaal niveau mensen van verschillende stammen, die normaal verdeeld zijn in tegen el kaar strijdende partijen, met elkaar te verbinden en samen te laten spreken. Dit geluid neemt hij vervolgens mee naar het 'officiële' vredesproces. Shelter City Mensenrechtenverdedigers zijn perso nen, groeperingen en maatschappelijke instanties die zich inzetten om univer seel erkende mensenrechten en funda mentele vrijheden, of het nu gaat om Middelburg heeft donderdag 6 maart James Ninrew Dong verwel komd in het stadhuis op de markt. De gemeente verleent aan de Zuid- Soedanese predikant onderdak. Hij zet zich in voor mensenrechten en vrede in zijn regio. Middelburg is hiermee na Den Haag de tweede Nederlandse Shelter City. Een Shelter City biedt per jaar één of meer mensenrechtenverdedigers de gelegenheid om drie maanden op adem te komen. Doel is dat de men senrechtenverdediger vervolgens met nieuwe energie, nieuwe kennis en een breder netwerk het waardevolle werk in eigen land kan voortzetten. De predi kant krijgt een inhoudelijk programma aangeboden, dat in samenspraak met hem zal worden opgesteld. Zuid-Soedan James Ninrew Dong is een Zuid-Soe- danse predikant van de protestante Presbyterian Church. De predikant wordt door vredesorganisatie Pax voor Vrede gezien als een vakkundige peace builder. Hij staat bekend om zijn vermogen de stem van de gewone man te vertegen woordigen bij de politiek. Hij is als ge- De campagne 'Hulp bij aangifte' (HUBA) is van start. Op diverse locaties in het land wordt hulp bij aangifte geboden door de Belastingdienst. Vorig jaar maakten landelijk ongeveer 700.000 mensen hier gebruik van. In Middelburg biedt het stadskantoor van 10 tot en met 28 maart onderdak aan de Belastingdienst. burgerlijke en politieke rechten of eco nomische, sociale en culturele rechten, te bevorderen en beschermen. Onderdelen van het programma Shel ter City zijn: een veilig onderkomen bie den om 'op adem' te komen, het laten volgen van trainingen of educatie, zijn of haar (internationale) netwerk verbre den, hem of haar voorlichting laten geven op middelbare scholen. De opvang en begeleiding wordt mede mogelijk gemaakt door de mensen rechtenorganisatie Justitia et Pax, Woongoed Middelburg, University Col lege Roosevelt (UCR), Stichting Vluchte lingenwerk Zeeland, Stichting Present Walcheren en Orionis. Foto Aart van Belzen Als belastingplichtigen gebruik wil len maken van de hulp bij aangifte, kunnen zij hiervoor een afspraak maken via de Belastingtelefoon 0800-0543 (gratis nummer). Hier voor geldt wel een inkomens- De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2015 gestart. Aanvra gen moeten voor 1 april 2014 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aan merking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middel burg hebben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2015 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2015 een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2015. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagformulier subsidie 2015 en de Algemene Sub sidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middel- burg.nl onder Leven en leefvoorzieningen, Zorg én Welzijn, subsidie. grens; als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij of zij van deze mogelijkheid gebruik maken. De aangifte IB (inkomstenbelas ting) wordt samen met de burger en onder diens verantwoordelijk heid ingevuld en via internet inge zonden. Bouwgroep Peters begint woensdag met de restauratie van de kademu ren van de Rouaansekaai, Rotterdamsekaai en Punt. De kademuren in deze "hoek" verkeren in zeer slechte staat. Er zitten enkele grote scheuren in, voegen zijn uitgespoeld en worteldoorgroei ontzet delen van de kademuur. Met het oog op het vaarseizoen start de aannemer met de kademuur bij het ha venkantoor van watersportvereniging de Arne. In augustus gaat het werk vervol gens verder aan de kademuren vanaf het Texaco tankstation richting de Punt. Het slechte metselwerk en voegwerk wordt hersteld op een gelijke wijze als de kademuren van de Kousteensedijk en Rouaansekaai. Op het terrein bij het havenkantoor richt de aannemer de bouwplaats in waar door er tijdelijk minder parkeerplaatsen beschikbaar zijn. De verwachting is dat het wegverkeer verder geen last heeft van het werk. De restauratie van de kademuren is naar verwachting klaar in april 2015. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG t MMa VOORONTWERPBESTEMMINGS PLAN 'BINNENSTAD' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1-van het Besluit ruimtelijke ordening en op grond van de Inspraakverordening van de gemeente Middelburg, het vooront werpbestemmingsplan Binnenstad vanaf donderdag 13 maart 2014 ge durende zes weken (tot en met 23 april 2014) voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het plangebied voor dit bestemmings plan betreft de gehele binnenstad van Middelburg en enkele daar aanslui tende gebieden, te weten de Stations omgeving en de omgeving van de Sprencklaan. Een groot deel van het plangebied valt samen met het als be schermd stadsgezicht aangewezen deel van de binnenstad van Middel burg. Met dit voorontwerpplan wordt de hui dige beheersverordening Binnenstad (vastgesteld op 25 juni 2013) geactua liseerd. Ook de bestemmingsplannen Compagnieplein (vastgesteld op 16 april 2012) en Bachtensteene (vastge steld op 7 november 2011) worden door dit nieuwe bestemmingsplan ver vangen. Het nieuwe bestemmingsplan Binnen stad heeft met name een conserverend karakter en legt het bestaand (legaal) gebruik van gebouwen en functies vast. Daarnaast zijn de ruimtelijke ontwikke lingen en initiatieven waarover planolo gische zekerheid bestaat, bijvoorbeeld doordat een afwijkings-of bestem mingsplanprocedure is doorlopen, in dit plan overgenomen. Als uitzondering hierop zijn in het plan een drietal nieuwe ontwikkelingen mee genomen. Het gaat dan om de locatie van de voormalige Berghuijskazerne op de hoek Koningstraat/Zuidsingel. Voor deze locatie is in dit bestemmings plan een bestemming opgenomen, waarmee op de bestaande bouwput een woningbouwplan gerealiseerd kan worden. Ook de verplaatsing van een kiosk bij de Koningsbrug (zijde van de biblio theek) is meegenomen. Deze kiosk wordt verplaatst naar een locatie aan de Houtkaai/Koningsbrug. Tot slot voorziet dit bestemmingsplan in een bestemming waarmee de inrichting van een stadspark bij het Molenwater mogelijk gemaakt wordt. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezete nen en in de gemeente een belang heb bende natuurlijke en rechtspersonen. Het voorontwerpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de lande lijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tabblad 'bestem mingsplannen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO. 0687.BPBNS-V001 in te vullen. Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreac ties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor een monde linge reactie is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via tele foonnummer (0118) 67 52 85. VASTGESTELDE BRANCHEUJSTEN VOOR 2014 Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat van 12 maart tot en met 23 april 2014 in het stadskantoor bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Hand having ter inzage liggen de conform de marktverordening vastgestelde branche- lijsten voor de markten in de gemeente Middelburg voor het jaar 2014. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Griffioen straat 40: bouw fietsen bergingen en rookruimtes (3-3). Kinderdijk 52: verbouw pakhuis tot hobby- en opslagruimte (26-2). Kousteensedijk 7: vervangen pui (4-3). Langeviele 37C: plaatsen dakka pel achterzijde woning (26-2). Van Cittersstraat 23 en 25: maken uitrit (27-2). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden inge- VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Abeelseweg ong.: opbouw van een dak op een bunker (66037) (6-3). Herculesweg 40: uitoefenen kan toor/leslokaal rijschool in garage be horend bij bedrijfswoning (6-3). Vlissingsestraat 28: verbouwen woning (3-3). Zusterplein 6: herinrichten be staande fietsenstalling (6-3). Zwanenhof 20: uitbreiden woning (6-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voor?ieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de volgende exploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Nieuwe Kerkgang IA (27-2). Bij het hierboven genoemde besluit kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. zh

de Faam | 2014 | | pagina 10