D66 ChristenUnie Stempassen in de bus Verkiezingsdebatten f CU - Willemien Treurniet SP - Jeroen van Dijen D66 - Rob van Eijkelenburg OPAZ - Dick Valkenier Hg mgÊÊm De ophef over de schulden van de gemeente Middelburg is terecht. De meerder heid van de gemeenteraad heeft zich te lang laten leiden door onder andere de ge dachte dat er steeds meer woningen nodig zijn. Te lang is de gemeente doorgegaan met grond voor toekomstige bebouwing te kopen. Die grond dreigt nu een molensteen te worden, zeker als de rente weer gaat stijgen. De Christenunie stelt voor om terreinen zoals de Cleene Hooghe, die we toch niet willen bebouwen, weer te verkopen en met de opbrengst leningen af te lossen. Wel zullen we eerst nog een aantal forse verliezen moeten incasseren. Als Middelburg financieel weer op orde is, kunnen we gaan praten over investeringen om bijvoor beeld de wijken op te knappen. Eerst het gemeentelijke huishoudboekje op orde maken en dan pas weer geld uit geven. Christenunie: doen! Middelburg moet dit jaar alweer bezuinigen, vooral door foute keuzes die de zit tende partijen in het verleden hebben gemaakt. Er zijn miljoenen gegooid in een bouwput, waar na acht jaar nog steeds niets ge bouwd is. De Giro d'ltalia kostte tonnen en Middelburg heeft voor 100 miljoen euro grond gekocht voor nieuwbouwwijken waar niemand op zit te wachten. Dit terwijl er 1100 kinderen onder de armoedegrens opgroeien en zonder ontbijt naar school gaan. De werkloosheid stijgt en de enige bank waar een ZZP'er nog aan kan kloppen is de voedselbank. Natuurlijk kan er bezuinigd worden. Op adviesbureaus en bureaucratie en op de geldverspilling om Middelburg 'op de kaart te zetten'. Willen wij sociaal beleid voor onze bewoners of gaan we voor prestigeprojecten? Dat is een kwestie, van kiezen, de SP kiest voor een 100% sociaal Middelburg. Bezuinigen is nodig om alle nieuwe verplichtingen naar inwoners na te kunnen komen. Er zijn nog wat slagen te maken door: Scherper te begroten en te bewaken Verdere digitalisering van bedrijfsprocessen bij de gemeente en in de dienstverle ning naar inwoners. Betekent lagere loonkosten op de begroting van de gemeente. Subsidieverlening op basis van activiteiten en prestaties en niet vanuit gewoonte De stad schoon houden door de gemeente maar de afval/huisvuilinzameling door een bedrijf Opgebouwde schulden aflossen Één ambtenarendienst op Walcheren en minder baasjes bij de gemeente (zolang opschaling van de gemeente nog niet van de grond komt) Dat doen waar de gemeente voor opgericht is en uiterst kritisch zijn op wat er aanvullend plaatsvindt Houdt de gemeente dan geld over? Nee, maar wél ruimte om kwaliteit in dienstverlening te blijven bieden. D66 bezuinigt niet op onderhoud in de stad. Wat wordt er bedoeld met participatiemaatschappij? Volgens OPAZ betekend dit het volgende: 1. Een ander woord voor Bezuinigingen. 2. Term voor verschraling van de voorzieningen. 3. Een samenleving waar je voor een fatsoenlijke oude dag afhankelijk bent van familie die dan participanten moeten gaan heten. In de debatten van de politieke partijen gaat men met elkaar in discussie over parti cipatie in de wijk ouderen zorg, vrijwilligerswerk, jeugdzorg etc. Wij zouden deze verandering als geaccepteerd moeten beschouwen en als het aan de huidige partijen ligt vanuit dit begrip besluiten gaan nemen en beleid moeten gaan voeren. Alweer worden wij dus voor de gek gehouden en is er niemand die aangeeft waar het daadwerkelijk om gaat namelijk bezuinigin gen en verschraling van de huidige sociale jgfem. XKJg# voorzieningen. Voor OPAZ zijn deze bezuinigin- gen een stap te ver omdat dit de meest kwetsbare groepen in onze samenleving treft die zich hier niet tegen kunnen verweren. Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Middelburg. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt binnenlopen om te stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg (tel. 14 0118). U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een vervan gende stempas. Let op dat u ook bij het stemmen een legitimatiebewijs mee neemt dat geldig is tot 20 maart 2009 of later. Kandidatenlijsten worden op donderdag 6 maart bezorgd Donderdag 6 maart worden de kandidatenlijsten huis-aan-huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere ook alle stembureaus genoemd. Gewijzigde stembureaus Stembureau l,Willibrord Verpleeghuis is verhuisd naar Bachtensteene 14. Stembureau 13, voorheen Swerfrust, Laurens Stommesweg 1, wordt vervangen door het kerkgebouw de Morgenster, waar nu twee stembureaus aanwezig zijn. U kunt zelf bepalen in de Adriaen Lauwereyszstraat bij welk bureau u uw stem uit gaat brengen. Verhinderd op woensdag 19 maart? Als u op woensdag 19 maart, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stem men, dan kunt u op de achterkant van de stempas iemand machtigen. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wan neer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stem pas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee geldige identiteitsbewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. In aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op 19 maart worden er verschillende verkie zingsdebatten gehouden. Maandag 10 maart, om 19.30 uur: verkiezingsdebat in Stadthuys Ar- nemuiden, georganiseerd door Onder nemersvereniging Arnemuiden. In dit debat staat de toekomst van Arnemui den centraal. Deze toekomst is vast gelegd in de "Strategische Ontwikkelroute Arnemuiden" van J. Theune. Deze zal een aantal strategi sche plannen toelichten die cruciaal zijn voor de economische ontwikkeling van Arnemuiden. Na zijn toelichtingen worden de politici door Maurits Sep (PZC) op hun stand punten bevraagd. Donderdag 13 maart, om 19.30 uur: verkiezingsdebat Woonlasten huurders betaalbaar?' in de Zeeuwse Bibliotheek, georganiseerd door Huur dersvereniging Middelburg. Onder zoek heeft uitgewezen dat in Middelburg een kwart van de huurders onder de armoedegrens zit. Hoge woonlasten zijn een belangrijke oor zaak. Wat kan en wil de gemeentelijke politiek doen aan het betaalbaar hou den van huurwoningen? Donderdag 13 maart, om 20.00 uur: verkiezingsdebat "Sport en ge zondheid wordt het kind van de (ge meentelijke) rekening", georganiseerd door Zeelandia Middelburg. Locatie: sportpark De Veerse Poort, M.H. Boassonlaan 6. Sport is voor veel mensen een vorm van ontspan ning, het bevordert gezondheid, vormt een deel van je netwerk en levert vaak ook vrienden op. In hoeverre is de breedtesport nog een gemeentelijke taak? Kan een gemeente deze taak afsto ten, of moet er juist in sport geïnves teerd worden? Foto Aart van Belzen Belangrijke data Op zaterdag 15 maart presenteren politieke partijen zich op de Markt. Op verkiezingsdag woensdag 19 maart kunt u tussen 07.30 uur en 21.00 uur stemmen. Die dag is er vanaf 21.00 uur een openbare verkiezingsavond in de Burgerzaal van het stadhuis. Na de verkiezingen zijn er twee buiten gewone raadsvergaderingen: op dins dag 25 maart afscheid raad in de Burgerzaal van het stadhuis en don derdag 27 maart installatie van de nieuwe raad in het stadskantoor. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©Gem.Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur KGN fotografie. MÉ SP.

de Faam | 2014 | | pagina 9