GROENLINKS SGP Gemeenteraadsverkiezingen: lijsttrekkers aan het woord PvdA - Saskia Szarafinski CDA - Johan Aalberts LPM - Piet Kraan WD - Chris Simons GroenLinks - Luc Vandezande SGP - Chris Dekker Op woensdag 19 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriënteren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen op de gemeentelijke informatiepagina's ruimte om hun mening te geven over belangrijke onderwerpen. We trapten af met decentralisaties, deze week gaat het over bezuinigen en op 12 maart kiezen partijen zelf waar zij het over willen hebben. Wilt u meer weten over de verkiezingen? Kijk dan op de verkiezingssite www.verkiezingmiddelburg.nl. Daar vindt u alle kandidaten, verkiezingsprogramma's, blogs, maar ook de verkiezingsagenda en de stem wijzer. Bezuinigingen Ombuigen is ook in Middelburg nodig om de gemeente financieel gezond en vitaal te houden. Bezuinigen betekent moeilijke keuzes maken. Hoe denkt de Middelburgse politiek hierover? Bezuinigen is kiezen Afgelopen jaren heeft de gemeente behoorlijk bezuinigd. De PvdA heeft geknokt om ervoor te zorgen dat mensen die het zwaar hebben werden ontzien en dat is aardig gelukt. Deze lijn blijven we vasthouden. Alles wat mensen rechtstreeks raakt, daar willen we niet op bezuinigen. Vooral niet als het om kinderen gaat. Dus zorg, armoe debestrijding, jeugd en de ondersteuning van bewonersinitiatieven: daar tornen we niet aan. Waarop bezuinigen we dan wel? Want de rek is er wel een beetje uit. De PvdA wil dat er komende jaren vooral gekeken wordt naar de mogelijkheden om kosten te bespa ren door samenwerking. Met andere gemeenten, waardoor minder ambtenaren het zelfde werk zullen doen. Samenwerking met bewoners. Bijvoorbeeld als wijken zelf het groenonderhoud willen verzorgen. Samenwerking met andere organisaties waar door er minder huisvestingskosten zijn. Dit zijn een paar manieren om minder geld uit te geven. Wij zijn ervan overtuigd dat we voldoende kunnen bezuinigingen zonder de mensen verder te raken die het zo hard nodig hebben. Keuzes Maken Meer duurzaamheid, minder verspilling Het grootste deel van de gemeentebegroting bestaat uit geld via de Rijksoverheid en daar wordt vanuit Den Haag stevig op bezuinigd. Slechts een beperkt aandeel komt uit lokale heffingen en belastingen. In beide gevallen is er sprake van belas tinggeld, opgebracht door de inwoners van de gemeente. Een gezond gemeentelijk huishoudboekje is daarom een pre. We hebben de overtuiging dat we duurzaam moeten omgaan met de financiële mid delen die voorhanden zijn. Nog veel nadrukkelijker in tijden van bezuinigingen. Uit gangspunten voor het financieel beleid van het CDA zijn: zorgvuldigheid, spaar zaamheid, transparantie en gematigde lokale lasten. We kunnen bezuinigen op re gels, cultuur, gemeentelijke eigendommen. We geven ruimte aan de wijk, meer verantwoordelijkheid en vertrouwen. We moeten investeren i.p.v. consumeren. Het CDA staat voor een solide financieel beleid; voldoende reserves, verkopen van grond, terugbrengen van de schuld en tijdig bezuinigen wanneer dat moet. CDA een duidelijke keuze! Ook de komende vier jaar zullen wij helaas niet onder bezuinigingsmaatregelen uit kunnen komen. Als Lokale Partij Middelburg doen wij dat toch hoofdzakelijk op een andere manier dan de meeste partijen doen. In ieder geval gaan wij u geen koeien met gouden horens beloven. Dat zou kiezers bedrog en volksverlakkerij zijn. Wat we wel kunnen doen, is proberen te bezuinigen op een manier dat u het niet of zo weinig mogelijk in uw portemonnee voelt. Wij willen hiervoor de bureaucratie aanpakken en verminderen, de regelgeving eenvoudiger maken en op de lokale las ten alleen de inflatiecorrectie toepassen. Absoluut willen wij niet bezuinigen op de zorg. Deze moet gewoon goed zijn. leder een krijgt hier vroeg of laat mee te maken. Uw inbreng over bezuinigingen vinden wij belangrijk, dus denk mee, praat mee en doe mee met ons. Laat uw stem dus niet verloren gaan op 19 maart a.s. WD staat in de komende periode voor een deugdelijk financieel beleid, geen lasten verzwaring, veiligheid, een verantwoordelijk zorgbeleid, meer banen en minder re gels. De WD zal zuinig omgaan met overheidsgeld. Niet meer geld uitgeven dan er bin nenkomt. Geen lasten van nu doorschuiven naar volgende generaties. Er moet werk gemaakt worden van de vermindering van de schuldpositie van de gemeente. Daarnaast willen wij geld reserveren voor investeringen. Belastinggeld is verdiend door onze ondernemers en inwoners. Daarom wil de WD- Middelburg steeds bekijken of wat de gemeente doet nog zinvol en noodzakelijk is. Wij willen duidelijkheid voor onze inwoners over de besteding van het belastinggeld. Transparantie betekent ook dat er bij noodzakelijke bezuinigingen voor de WD-Mid- delburg geen uitgavenposten van de gemeente onbespreek- De WD richt zich op een adequate, krachtige gemeentelijke overheid, waarbij wij de gemeentelijke kerntaken als kap stok nemen. Veiligheid, economie, zorg, infrastructuur en sociale zekerheid zijn deze taken waar de WD voor staat. Weer een ronde bezuinigen! Alweer bezuinigen terwijl we nog niet klaar zijn met vorige bezuinigingsrondes. Sommigen worden er moedeloos van, maar GroenLinks ziet ook kansen. We moe ten keuzes maken, misschien minder taken uitvoeren, maar vooral kijken naar uit gaven waarvoor we weinig terug krijgen. Middelburg geeft veel geld uit aan energiekosten, daarom moeten we juist nu investeren. Bijv. in energiebesparing en minder lantaarnpalen om later geld over te houden. Investeren in duurzame oplossingen levert niet alleen geld op maar ook werk. Minder mensen in de bijstand levert ook weer geld op. In de tegenaanval dus. Kunst en cultuur mag van GroenLinks niet het slachtoffer worden van weer nieuwe bezuinigingen. GroenLinks staat voor alles wat kwetsbaar is. Voor GroenLinks staat dan ook voorop dat het geld niet weggehaald kan worden bij mensen die toch al weinig hebben. Het gaat tenslotte om mensen en niet om cijfers. Bezuinigen is keuzes maken Middelburg heeft meerdere bezuinigingsoperaties achter de rug. En we zijn er nog niet. De laatste keer heeft de SGP aangedrongen op het maken van echte keuzes in tegenstelling tot de steeds weer toegepaste kaasschaafmethode. Van mooie beloftes kan geen sprake meer zijn. Het geld is op, de schuldpositie van de gemeente enorm, de reserves zo goed als uitgeput, de meerjarenbegroting niet sluitend te krijgen. Daarnaast komen er nieuwe taken naar de gemeente die ook al leen maar geld kosten. Hoe gaan we dat betalen? De SGP pleit al jaren voor "investeren in noodzaak en bezuinigen op luxe". Volgens ons kan er op kunst en cultuur en grote evenementen nog heel wat bezui nigd worden. Het is hoog tijd voor een kerntakendiscussie die een slanke en slagvaardige over- heid moet opleveren. We zullen ons ambitieniveau bij moe ten stellen en financieel orde op zaken moeten stellen. Er moeten nu maar eens echte keuzes gemaakt worden! LOK AI. P

de Faam | 2014 | | pagina 8