Benefietconcert oogkliniek Ambon bijzonder geslaagd Standpunt SP alsnog in De Faam Ckaart biedt korting op cultuur La Vaca Interieur r COPA La Vaca Home Basix: the best for less! langeviele 77 Middelburg 0118 624325 www.lavaca.nl Op: fLd Bijzondere kerkdienst Spruijt verloot cheque Rolgordijnen Duo-rolgordijnen Vouwgordijnen Plisségordijnen Horizontale-en Houten Jaloezieën Paneelgordijnen Lamelgordijnen Van Haar mond viel open van verbazing... VLISSINGEN - Het Benefiet Ko ren Concert vorige week in de Sint Jacobskerk was zeer succesvol. De opbrengst, die bestemd is voor de oog kliniek op Ambon bedroeg 10.290 euro. De opbrengst wordt besteed voor de aanschaf van on derzoek- en operatie instru menten en opleidingen van medewerkers. De bedoeling is, dat de lokale mensen de oogheelkunde zelf gaan uit voeren en voortzetten. Voor dit Benefiet Koren Concert is de burgemeester van Am bon, de heer Louhenapessy, met een delegatie naar Vlis- singen gekomen om te zien hoe de Stedenband hier leeft. De Stichting Samenwerking Vlissingen Ambon (SSVA), van wie dit initiatief uit ging, maakt zich sterk om met name bij de allerarm sten de medische hulp mo gelijk te maken. Ook de am bassadeur van Indonesië, mevrouw Retno Marsudi, was naar Vlissingen afge- VLISSINGEN - Wegens een communicatiefout is in het artikel over de verkiezingen in Vlissingen het standpunt van de SP niet meegenomen. De Faam laat lijsttrekker Sem Stroosnijder aan het woord over de prioriteiten en speerpunten in de Schel- destad. Sem: "Voor ons is het sociaal beleid in Vlissin gen, de bijstand, wet maat schappelijke ondersteuning, jeugdbeleid cruciaal. Wij ne men het vooral ook op tegen de 'gedwongen arbeid' met behoud van uitkering. Het is toch vreemd dat schoonma- reisd om deze muzikale en culturele ontmoeting mee te maken en te kunnen proe ven van de sfeer hoe men in Vlissingen meeleeft met de Ambonese bevolking. De avond was geopend door mevrouw Demmers, bur gemeester van Vlissingen. De vier koren boden een gevarieerd programma, van Russische en Molukse kerk muziek en volksliederen, B REGIO - Een nieuwe kaart moet kunst en cultuurlief hebbers stimuleren om va ker en meer kunstmusea, concerten en toneelvoorstel lingen te bezoeken. De Cul- tuurkortingenkaart,kortweg Ckaart, biedt kortingen op culturele activiteiten. Daar mee lijkt de Ckaart op de CJP pas. Alleen is de Ckaart zonder leeftijdbeperking. De Ckaart is bovendien niet persoonlijk. Als een kaart houder iemand anders van de voordelen van de Ckaart wil laten genieten, kan de kaart in bruikleen worden gegeven. Bij de start deze week kunnen Ckaart hou ders meteen kiezen uit ver schillende aanbiedingen. Dat aantal groeit in de loop van het jaar. www.ckaart.nl VLISSINGEN - In De Schaaps kooi in Vlissingen is zondag 9 maart een bijzondere kerk dienst. Deze wordt gehouden voor en met mensen met een verstandelijke handicap en of functiebeperking. Voor ganger is Anneloes Steglich en medewerking wordt ver leend door het koor Good News. De dienst begint om 14.30 uur. De Schaapskooi is op Papagaaienburg 1 Vlissingen. ondeugende zeemansballa des tot nummers van Simon and Garfunkel en Louis Armstrong. Dit alles was omlijst door Molukse tradi tionals, die weemoed met zich meebrachten. De mix van stijlen en talen maakte de ontmoeting compleet. Tot slot bracht een koor van 140 het bekende Molukse vis serslied Lembe-Lembe met begeleiding van de Tifa's. kers worden ontslagen en daarna dit werk gaan doen in de bijstand." De SP volgt kritisch het financieel be leid in Vlissingen. Betreft de invulling van het Schelde- kwartier: "Zo snel mogelijk. Bijvoorbeeld door verlaging van de grondprijs." Musical Seaside Rendez-Vous VLISSINGEN - Het Schelde- mond College presenteert op 12 en 13 maart de school- musical: Seaside Rendez- Vous. Het verhaal gaat over de liefde en dan vooral de on mogelijke en onbereikbare liefde. Lukt het deze twee jonge mensen om, ondanks dat iedereen tegen hun liefde is, toch voor elkaar te kiezen? Of is de mening van anderen toch doorslag gevend? Overwint "ware liefde" alles? Het verhaal wordt ondersteund door de dansklassen van het Schel- demond College en natuur lijk de mooiste hedendaagse (romantische) liedjes. Dit verhaal is geschreven en ge regisseerd door Annet Min derhout. De .voorstelling begint op beide dagen om 19.30 uur in gebouw A van het Schel- demond College, Weyevliet- plein 7-13 te Vlissingen. Op donderdag 13 maart 'zijn er om 10.15 uur en 13.30 uur nog 2 extra voorstellingen voor groep 8 leerlingen van basisscholen in de regio. Van Leeuwen Juweliers, Korte Geere 9, Middelburg - - Spuistraat 2, Vlissingen. Open op di-vr 11:00 tot I 7:00, za tot 16:00. www.goudinkooppunt.nl De Faam woensdag 5 maart 2014 23 Burgemeester Demmers, de Indonesische Ambassadeur en de burgemeester van Ambon. Foto: Arola Latuihamallo in REISCHEQUE AMIKtOOUi OOOH Spkuut#*, Installatie- Servicebedrijf Spruijt uit Middelburg hield vorig jaar een verlotingsactie bij aanschaf van een zonneboiler of cv ketel. Notaris Heuvelmans van de Notariswinkel in Oost- Souburg heeft de winnaar getrokken en onlangs ontving familie Van Putte uit Veere de cheque van 450 euro uit handen van eigenaar Martin Spruijt. Foto PR 25% korting! Een aantal weken geleden stapte een dame onze winkel binnen. Hier, dit heb ik thuis gevonden. Ik doe er niets meer mee, maar jullie mogen het wel hebben. Tot ziens!" Achteloos gooide ze een kapot, gouden oorbelletje op ons bureau. Ze draaide zich om en liep bijna de deur van onze winkel uit."Niet weglopen zonder be talen! riep ik haar achterna. Ze draaide zich om met een vreem de blik in haar ogen. "Betalen? Ik kom toch wat brengen?" "Ja," zei ik, "Maar ik wil u daarvoor betalen!" "Laat maar hoor, dit stelt toch niets voor"Laten we eerst eens kijken. Hm 14 karaateven rekenen krijgt 15 euro van mij." Haar mond viel open. Vol verbazing keek ze me aan. "He?! O, dat is leuk! Tjonge, dat had ik echt niet verwacht. Je ziet het amper liggen ën het is nog kapot ook en toch krijg ik er 15 euro voor?" Verrast en opgetogen liep ze onze zaak uit. Dit is iets wat we vaker bij Van Leeuwen Juweliers zien gebeuren. De gemiddelde zeeuw is zich namelijk totaal niet bewust van de prijs van oud goud. Daarom: Heeft u nog oude sieraden? Kom eens langs en laten we het samen eens bekijken. Mogelijk wan delt u net zo gelukkig onze winkel uit als de dame met één klein, kapot, gouden oorbelletje...

de Faam | 2014 | | pagina 23