Hulp bij aangifte belastingen Subsidie aanvragen voor 2015 Inspraak en informatiebijeen komsten Walcheren voor Elkaar Geen aanvraag reisdocumenten Informatiebijeenkomst over zonnepanelen in Dauwendaele Leden commissie luchthaven Midden-Zeeland gezocht r C( De campagne 'Hulp bij aangifte' (HUBA) gaat van start. Op diverse locaties in het land wordt hulp bij aangifte geboden door de Belas tingdienst. Vorig jaar maakten landelijk ongeveer 700.000 mensen hier gebruik van. In Middelburg biedt het stadskantoor vanaf 10 maart tot en met 28 maart onderdak aan de Belastingdienst. Als belastingplichtigen gebruik willen maken van de hulp bij aangifte, kun nen zij hiervoor een afspraak maken via de Belastingtelefoon 0800-0543 De gemeente Middelburg is de subsi dieprocedure voor 2015 gestart. Aan vragen moeten voor 1 april 2014 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlo pende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen bin nen het beleid van de gemeente. Or ganisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagformulieren voor Vanaf januari 2015 hevelt het rijk veel taken op het gebied van zorg en on dersteuning over naar de gemeenten. De drie Walcherse gemeenten pakken deze taken samen op in 'Walcheren voor Elkaar'. Er zijn inmiddels twee no ta's gemaakt over de organisatie van zorg en ondersteuning vanaf 2015. De ene nota gaat over het toekom stige klantproces, de andere gaat over het Persoonsgebonden budget (Pgb). De colleges van B&W leggen deze graag voor aan belanghebben den. U kunt van 6 maart tot en met 16 april uw reactie geven op de inhoud van deze twee nota's. De conceptnota's liggen ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis van Veere, het stadskantoor van Mid delburg en het stadhuis van Vlissingen (kantooruren). U kunt ze ook downloa den op de site www.walcherenvoorel- kaar.nl/denkmeeover. De gemeente Vlissingen verzamelt de inspraakreac- 2015 automatisch in de bus. Organi saties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2015 een aanvraag indie nen. Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2015. Tij dens de procedure zal worden beke ken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. (gratis nummer). Hiervoor geldt wel een inkomensgrens; als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij of zij van'deze mogelijkheid gebruik maken. De aangifte IB (inkomstenbelasting) wordt samen met de burger en onder diens verantwoordelijkheid ingevuld en via internet ingezonden. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraag formulier subsidie 2015 en de Alge mene Subsidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl onder Leven en leefvoorzieningen, Zorg en Welzijn, subsidie. ties voor de drie Walcherse gemeen ten. Drie informatiebijeenkomsten Om de nota's toe te lichten organise ren de gemeenten drie informatiebij eenkomsten. Hier kunt u algemene informatie en uitleg verwachten. Wat vinden de gemeenten belangrijk? Wat willen zij bereiken? Hoe gaan ze dat or ganiseren? Wat is de planning tot 2015? Over deze hoofdlijnen kunt u vragen stellen. U kunt dus geen vra gen stellen over uw persoonlijke situa tie en de financiële gevolgen. Omdat de gemeenten pas in juni 2014 horen hoeveel geld hiervoor van het rijk naar hen toekomt, is de verwachting dat we u deze zomer preciezer kunnen in formeren. Op www.walcherenvoorel- kaar.nl kunt u de voortgang volgen. Inwoners van Walcheren zijn welkom op een van onderstaande bijeenkom sten (ongeacht uw woonplaats). Alle bijeenkomsten starten met een (een malige) presentatie. Op maandagavond 10 maart in Domburg (19.00 tot 20.30 uur), centrale hal gemeentehuis. Op woensdagavond 12 maart in Middelburg (19.00 tot 20.30 uur), raadzaal stadskantoor. Op woensdagmiddag 26 maart in Vlissingen (16.00 tot 17.30 uur), Govan Mbekizaal, stadhuis. Gedurende de inspraakperiode kunt u uw zienswijze geven. Stuur uw reactie per post naar gemeente Vlissingen, af deling SBP, t.a.v. Angelien de Nooijer, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen of verzend deze via www.vlissingen.nl/ inspraak. U kunt ook reageren via www.walcherenvoorelkaar.nl/denk- meeover. Na verwerking van de in spraakreacties worden de definitieve nota's in juli ter besluitvorming aan de gemeenteraden van Veere, Middelburg en Vlissingen aangeboden. Op zondag 9 maart 2014 wordt de geldigheidsduur van het paspoort en de Ne derlandse identiteitskaart voor personen die 18 jaar en ouder zijn, verlengd van vijf naar tien jaar. De documenten worden ook vervangen door een nieuw model. Daarom is het niet mogelijk om donderdag 6 maart en vrijdag 7 maart reisdocu menten aan te vragen. Op maandagavond 10 maart organiseren Zeeuwind en ZMf in het ontmoetings centrum van Dauwendaele een informatiebijeenkomst over het aanschaffen van zonnepanelen. Het programma begint om 20.00 uur. Aanmelden voor de bijeen komst kan via de website: www.hetzoneffect.nl. Informatiebijeenkomsten Het Zon Effect organiseert in totaal elf informatiebijeenkomsten voor particulie ren, verspreid door Zeeland. Het Zon Effect start met een eerste informatiebij eenkomst in de gemeente Middelburg. Tijdens de informatiebijeenkomst wordt er meer informatie gegeven over zonne-energie en over het aanschaffen van zonne panelen. Uiteraard is er ruimte voor vragen en is de leverancier van Het Zon Ef fect aanwezig om meer te vertellen over de zonnepanelen. W Gevraagd: Kandidaat - en plaatsvervangend lid namens de omwonen den voor de commissie regionaal overleg luchthaven Midden-Zeeland (CRO) Het CRO is een overleg op grond van de Wet Luchtvaart. De commissie heeft tot taak om door overleg tussen de betrokkenen een gebruik van de luchthaven te bevorderen dat zo veel mogelijk recht doet aan de belangen wan de betrokke nen. Het gaat daarbij om het uitwisselen van informatie, het voorkomen van en omgaan met klachten en het geven van advies. De leden van de commissie zijn vertegenwoordigers van Provincie Zeeland, om liggende gemeenten, Luchthaven Midden-Zeeland, Milieuorganisaties en omwo nenden uit de gemeente Middelburg en Goes. De commissie vergadert vier keer per jaar. Deelnemende leden krijgen een vergoeding. Omdat de huidige vertegenwoordiger van de omwonenden in Middelburg zich heeft teruggetrokken zijn wij op zoek naar een nieuw lid en tevens naar een plaatsvervangend lid voor de commissie. Uit de aangemelde belangstellenden worden twee personen geselecteerd die wij aan de provincie als lid en plaatsver vangend lid zullen voordragen. Als u belangstelling heeft om lid te worden van de commissie kunt u zich aan melden per e-mail bij Jan Minderhoud gemeente Middelburg, j.minderhoud@mid- delburg.nl voor 26 maart. Als u nog vragen heeft kunt u contact opnemen met Jan Minderhoud, tel. (0118) 67 52 44. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 1 Kr M x AANVRAGEN OMGEVINGSVER GUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst). Herculesweg 10: uitbreiden woning (21-2). Oude Vlissingseweg 81: bouw blokhut/tuinhuisje en kappen 1 boom (25-2). Teresastraat 5: uitbreiden woning (19-2). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bogardstraat 19: intern verbouwen woning (25-2). Fagotweg 4A: aanbrengen reclame en 2 vlaggenmasten (27-2). Lange Delft 8B: wijzigen pui (28-2). Lange Noordstraat 37: herstellen dakbedekking en isoleren dak (24-2). Muidenweg 2, Arnemuiden: (tijde lijk) plaatsen portocabin t.b.v. opslag materiaal waterskibaan (28-2). Noordweg 482: vervangen dak aan gebouwde opstallen en slopen vrij staande bijgebouwen (27-2). Robert Johnsonstraat 5: uitbreiden woning (28-2). GEWEIGERDE OMGEVINGSVER GUNNING Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver- gunning hebben geweigerd (tussen haak jes staat de datum van verzending): Fazantenhof 2: aanbrengen reclame (24-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen rechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be- kend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aan vraag de beslistermijn te verlèngen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het plaatsen van gevelreclames. Locatie: Lange Delft 8B. Nieuwe uiterste beslisdatum: 6 mei 2014. Voor: het bouwen van een restaurant en het verbouwen van een schuur. Locatie: Calandweg 36, Arnemui den. Nieuwe uiterste beslisdatum: 15 april 2014. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omge vingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het intern veranderen van het pand, het veranderen van de voor- en achterge vel en het bouwen van een balkon. Locatie: Korendijk 28A. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met in gang van 6 maart 2014 gedurende zes weken, van 6 maart 2014 tot en met 16 april 2014 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mon deling een zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een af spraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht.

de Faam | 2014 | | pagina 10