D66 1 Christenunie verkiezingmiddelburg.nl Stempassen deze week in de bus StemWijzer geeft advies V Stem Wijzer Verkiezingsbijeenkomst voor mensen met een verstandelijke beperking CU - Willemien Treurniet SP - Jeroen van Dijen D66 - Rob van Eijkelenburg OPA - Dick Valkenier De landelijke overheid is te veel geld kwijt aan zorgtaken en heeft daarom bedacht dat de gemeente deze taken per 1 januari 2015 overneemt voor veel minder geld. Het wordt spannend of dezelfde zorg geleverd kan worden voor het lagere bedrag. De Christenunie wil graag dat er per wooneenheid, per gezin gekeken wordt naar wat er nodig is voor zorg. Hierdoor moet het mogelijk zijn om geld te besparen. De Christenunie wil dat mensen die zorg nodig hebben, kunnen blijven kiezen voor een zorgaanbieder. Het mag niet zo zijn dat de gemeente bepaalt welke organisatie de zorg levert. Verder wil de Christenunie dat de persoonsgebonden budgetten (PGB's) blijven bestaan. Die maken het mogelijk dat mensen zelf de regie hebben en zoveel mogelijk mee kunnen blijven doen in de maatschappij. Voor deze punten zullen wij ons hard blijven maken. Ook na de verkiezingen. Christenunie: doen! Gemeenten krijgen volgend jaar meer taken. Over jeugdzorg, bijstand, de sociale werkvoorziening, de zorg voor ouderen en gehandicapten wordt straks beslist door de gemeenteraad. Uw stem doet er toe op 19 maart. De SP heeft altijd gepleit dat deze zorg dicht bij de mensen, dus door gemeenten, wordt uitgevoerd. Toch hebben we bij de uitvoering vraagtekens. De decentralisa ties komen neer op een keiharde bezuinigingsronde die de regering 4,5 miljard euro op moet leveren. Dat zijn de kosten van de crisis, die op het bordje komen van mensen die de crisis niet veroorzaakt hebben. Verschillende organisaties in Middelburg die zorg dragen voor onze ouderen, ge handicapten, en kinderen die extra opvoedingsondersteuning nodig hebben houden al hun hart vast en kunnen straks de zorg niet meer bieden die mensen nodig heb ben. De SP staat voor goede zorg, werkgelegenheid en fatsoenlijk loon. Geen marktwer king en bureaucratie maar zorg op wijkniveau met gemeentelijke regie. Decentralisaties gaan over zaken waar u direct mee te maken kunt krijgen (zorg, werk, inkomen) en voortaan door de gemeente bepaald worden. D66 vindt het prima dat dit gebeurt. U kunt gemeenteraadsleden namelijk direct aanspreken en bij verkiezingen uw oordeel geven over hoe deze taken uitgevoerd zijn. Wij willen vóór alles dat de gemeente die nieuwe verantwoordelijkheden straks voor u goed uitvoert en dat u daarover niets te klagen krijgt. D66 wil ook dat de directe zorg door professionele medewerk(st)ers wordt uitgevoerd en dat dat ook perio diek beoordeeld wordt. Dat er voor u inzage is in wat er over u komt vast te liggen en dat u daar een stem in hebt. Dat voor u meteen duidelijk is wat kan en niet kan en dat er voor u zo min mogelijk formulieren zijn om in te vullen. Kortom: begrijpe lijke en goede zorg. Daar mag u D66 over 4 jaar op afrekenen. Decentralisatie anders: Alle hulpverleners onder 1 dak: van psycholoog tot reclassering, daardoor korte lij nen met behoud van privacy voor de burger. Een 24-uurs telefoondienst. Direct ge holpen worden en geen kastje naar de muur beleid. Intake traject professionaliseren (multidisciplinaire aanpak) waardoor de doorstroom naar juiste hulp is gewaarborgd. Mocht de hulpvraag zich gaande weg uitbreiden dan is de col lega hulpverlener op de volgende etage en hoeft men niet wederom in een nieuw aanlooptraject verzeild te raken. Hierdoor worden wachtlijsten verkort. De jongeren zijn de bureaucratie zat en hebben geen zin om telkens hun verhaal opnieuw te moeten vertellen aan wederom een nieuwe hulpverlener c.q. instelling, waardoor ze de motivatie kwijt raken om überhaupt geholpen te willen worden, waardoor steeds meer jongeren ontsporen. Er zijn in Zeeland reeds 100 zwerfjongerenVoorkomen is beter dan genezen. Op de Middelburgse verkiezingssite kunt u blogs van de kandidaten lezen. Daar naast bevat de website ook informatie over stemlokalen en stempassen. www.verkiezingmiddelburg.nl GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN2014 De Middelburgse StemWijzer voor de gemeenteraads verkiezingen is klaar. De StemWijzer bevat 30 stellin gen die kunnen worden beantwoord met 'eens', 'oneens' of 'geen van beide'. Voor Middelburg is een StemWijzer op maat gemaakt, met de belangrijkste verkiezingsthema's. Na het beantwoorden van de stel lingen krijgt de bezoeker te zien met welke partij hij of zij de meeste overeenkomsten heeft. Het is de vierde keer dat gemeente Middelburg een stemwijzer heeft. www.stemwijzer.nl Deze week worden de stempassen verspreid in de gemeente Middel burg. Bewaar deze pas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbrengen. Ook bent u ver plicht om een identiteitsbewijs te overleggen geldig tot 20 maart 2009 of later voordat u gaat stemmen. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk willekeurig stembureau kunt bin nenlopen om te stemmen. Verhinderd op woensdag 19 maart? Als u op de verkiezingsdag niet zelf kunt stemmen, dan kunt u op de ach terkant van de stempas iemand mach tigen. U kunt u elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achter kant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identi teitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewij zen. Zo wordt uw stem toch uitge bracht, ook al bent u zelf verhinderd. Kandidatenlijsten Donderdag 6 maart worden de kandi datenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kan didaten die meedoen. Op de achter zijde worden onder andere ook alle stembureaus genoemd. Op 19 maart zijn er gemeente raadsverkiezingen. ledereen die 18 jaar of ouder is mag dan gaan stemmen. Ook als je een verstan delijke beperking hebt of moeilijk lerend bent. Maar het is vaak las tig om te kiezen op wie je moet stemmen. Wat zijn gemeenteraadsverkiezingen? Wat doet een gemeenteraad? Hoe kan ik stemmen? Waarom is stemmen be langrijk? Wat doe je als je zelf niet kunt stemmen? Hoe gaat het in z'n werk op een stembureau? Op welke partijen kun je stemmen? Welke poli tieke partij past het best bij jou? Tijdens de verkiezingsbijeenkomst krijg je antwoord op bovenstaande vragen, maak je kennis met de men sen van de verschillende politieke par tijen, kun je vragen aan hen stellen en mag je het stemmen daadwerkelijk oe fenen in een stemhokje. Wanneer: 11 maart 2014 van 19.00 uur tot 22.00 uur Waar: in de raadzaal in het Stadskan toor Middelburg aan de Kanaalweg Voor wie: mensen met een verstan delijke beperking die op 19 maart (in Middelburg) gaan stemmen. De bijeenkomst is georganiseerd door de gemeente Middelburg, MEE Zee land en de belangenvereniging LFB. GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur KGN fotografie. SP. OUDEREN POLITIEK ACTIEF ZEELAND - -V-Vr,*

de Faam | 2014 | | pagina 9