GROENLINKS SGP Gemeenteraadsverkiezingen: lijsttrekkers aan het woord PvdA - Saskia Szarafinski CDA - Johan Aalberts LPM - Piet Kraan WD - Chris Simons GroenLinks - Luc Vandezande SGP - Chris Dekker Op woensdag 1.9 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Het is belangrijk dat u zich goed kunt oriënteren op uw keuze. Daarom krijgen de politieke partijen op de gemeentelijke informatiepagina's ruimte om hun mening te geven over belangrijke onderwerpen. We trappen af met decentralisaties, volgende week gaat het over bezuinigen en op 12 maart kiezen partijen zelf waar zij het over willen hebben wijzer ez'"Ê 1 °p de verkiezlnêsslte www.verkiezingmiddelburg.nl. Daar vindt u alle kandidaten, verkiezingsprogramma's, blogs, maar ook de verkiezingsagenda en de stem- Decentralisaties Gemeenten worden in 2015 verantwoordelijk voor jeugdzorg, werk en inkomen en zorg aan langdurig zieken en ouderen. Een deel van deze taken hebben zij nu ook al, een deel nemen zij over van de Rijksover- heid. Dit heet ook wel decentralisatie. Hoe denkt de Middelburgse politiek over deze verandering? Baas over je eigen leven! De gemeente krijgt vanaf 2015 de verantwoordelijkheid voor dagbesteding en be geleiding van bijvoorbeeld mensen met dementie of een beperking, en de zorg voor jeugd. Er wordt meer verwacht van mensen zelf en er is minder geld beschik baar. De PvdA in Middelburg wil duidelijke keuzes: juist mensen die kwetsbaar zijn, hebben de zekerheid nodig dat ze geholpen worden als dat nodig is! De PvdA wil dat de gemeente maatwerk levert voor mensen die veel zorg en onder steuning nodig hebben en dat niet zelf kunnen regelen en betalen. Dat is mogelijk als iedereen die het wel zelf kan, het ook zelf doet. De PvdA heeft zich daarom af gelopen jaren sterk gemaakt voor makkelijk toegankelijke zorg, via Porthos. We wil len dat u daar snel op weg wordt geholpen om bijvoorbeeld zelf huishoudelijke hulp te regelen. Er zijn steeds meer mensen die veel zelf kunnen, ook als ze ouder wor den. Daarmee blijf je baas over je eigen leven! Zorgen om de zorg De kosten van de zorg moeten worden teruggedrongen, dat vindt het CDA ook, al leen niet zo extreem als de regeringspartijen WD en PvdA dit nu willen. CDA laat zich bij de veranderingen in de zorg leiden door een visie (niet alleen euro's). Een visie waarbij de zorg voor elkaar voorop staat, zorg dichtbij waarbij de overheid een vangnet vormt voor kwetsbare medemensen. HoeO? zolang mogelijk thuis blijven wonen, dus niet zo fors bezuinigen op thuiszorg duizenden vrijwilligers en mantelzorgers in Middelburg niet nog meer belasten, juist ontlasten door bijv. behoud dagbesteding de wijkverpleegkundige en huisarts centraal in de wijk, geen grootse wijkteams directe en korte lijnen naar bereikbare en goede ziekenhuiszorg op Walcheren in de jeugdzorg meer kansen benutten van pleeggezinnen en preventie 90% van alle zorggeld moet direct beschikbaar zijn voor zorgvrager, dus minder bureaucratie en minder managers. Steeds meer taken komen terecht op het bordje van de gemeenten. De landelijke overheid maakt haar handen niet meer vuil aan onsympathieke maatregelen. Met minder geld zoeken de gemeenten het zelf maar uit met hun inwoners. Met een deftig woord noemen we dit "decentralisatie". Het gevolg van minder geld is dat steeds meer moet worden gesneden in de sociale zekerheid die we jaren hebben opgebouwd. Zaken die vroeger vanzelfsprekend waren, kunnen nu ineens niet meer. Termen als zelfregie, eigen kracht, zelfredzaamheid en eigen verantwoordelijkheid verbloemen deze ordinaire bezuinigingsmaatregelen. Niet alleen ouderen, maar iedereen in onze gemeente krijgt hier vroeg of laat mee te maken. De Lokale Partij Middelburg is bereid u hiermee te helpen. Daarom willen wij hierover graag met u in gesprek. Uw stem wordt op 19 maart a.s. belangrijk. Laat daarom uw stem niet verloren gaan! Veel wijsheid toegewenst! De WD vindt dat we de voorzieningen moeten richten op de Middelburgers, die zich uit eigen middelen geen alternatief kunnen veroorloven. Keuzevrijheid en regie bij de Middelburgers zelf en het willen nemen van eigen verantwoordelijkheid zijn het uitgangspunt. Dus zorg organiseren rondom de Middelburgers en in de eigen buurt. De WD wil gaan inzetten op maatwerk in de (jeugd)zorg. Tevens moet iedere Middelburger die zorg nodig heeft die ook kunnen krijgen. De WD is een warm voorstander van het PGB in de zorg omdat het Middelburgers de mogelijkheid biedt op hun eigen manier de zorg in te kopen die ze willen. Verder vindt de WD dat iedereen zolang als mogelijk is in zijn eigen huis, buurt en wijk moet kunnen blijven wonen. Hiervoor zullen we moeten afwijken van de geëigende paden en zullen we ook de regelgeving moeten veranderen. De ko mende periode zullen we ons hiervoor inzetten. Vrij maar verantwoordelijk leven. Stel je voor.... het gaat om mensen, niet om cijfers Vanuit het Rijk worden taken op het gebied van jeugdzorg, zorg voor ouderen en gehandicapten overgeheveld naar de gemeenten. GroenLinks vindt dat deze decen tralisaties positieve kanten hebben. Door de zorg dichtbij huis te organiseren kun je inspelen op de behoefte. Het Rijk hevelt wel taken over maar niet al het geld. De gemeente moet het met minder geld doen en dus moeten er keuzes worden gemaakt. GroenLinks zal er voor waken dat de Middelburger die zorg nodig heeft en dat niet zelf kan betalen, ook zorg krijgt. Wij vinden het belangrijk dat mensen zelf kunnen kiezen welke zorg ze krijgen. Een persoonsgebonden budget helpt daarbij. Bij de decentralisatie gaat het om veel geld en daardoor liggen er ook risico's voor de gemeente. Voor Groen Links geldt daarbij dat we ons moeten laten leiden door de mens en niet door de cijfers in een kramp moeten schieten. Veranderingen in zorg Dat er de komende tijd in de zorg veel gaat veranderen is zeker. De SGP zal er op toezien dat deze veranderingen zorgvuldig gebeuren. Mensen die zorg nodig heb ben mogen niet de dupe worden, ze hebben vaak al genoeg zorgen. Voor iedereen, die thuiszorg, ouderenzorg, jeugdzorg of welke zorg dan ook nodig heeft, moet er plaats zijn. ledereen moet ook de mogelijkheid hebben om in de zorg een eigen keus te maken voor de zorg die het beste past; keuzevrijheid heet dat. Dat we het samen moeten gaan doen, is intussen wel duidelijk. We zullen elkaar moeten ondersteunen. Actief zullen we hier aan deel gaan nemen; participatie wordt dat genoemd. Het wordt een enorm karwei, maar de SGP heeft er alle vertrouwen in dat het gaat lukken. Ons verkiezingsthema bestaat daarom uit drie kernwoorden: Samen - Zorgen - Vertrouwen. Steunt u ons daarin, stem dan op 19 maart SGP (lijst 6). LOKAL

de Faam | 2014 | | pagina 8