Nancy is de allerjongste! mm /'ifcfe 4ÉS' "mMÈ PLflMECP Rommelmarkt bij TTC Burenhulp blijkt belangrijk >>2/3 5 Gratis f^'r, CARNAVAL IN HET PAEREHAT Vlissingse rijdt dit weekend in Qatar ZEEUWEN IN HET BUITENLAND Met haar 16 jaar is de Vlis singse bovendien de jong ste deelneemster aan dit evenement! Dat Nancy de topsport zeer serieus neemt, blijkt wel uit het gediscipli neerde leven dat zij leidt. Zo'n drie keer in de week ligt de havo-scholiere al TOPSPORT EN SCHOOL IS PITTIG, ANDEREN VERKLAREN ME SOMS VOOR GEK om 7.00 uur 's ochtends in het Vrijburgbad om haar conditie op peil te houden. "Om op dit niveau mee te draaien, is het belangrijk om een supergoede condi tie te hebben. Veel sporten, zoals'zwemmen, hardlopen en fitness is dus noodzake lijk. Daar komt bij dat ik zo weinig mogelijk schooluren probeer te verzuimen, dus moet het sporten voor en na schooltijd gebeuren, 's Mid dags ga ik vaak hardlopen en ik probeer drie keer in de week ergens in het land te crossen." Gelukkig staat Nancy er niet alleen voor; haar ouders en haar broer Rinus steunen haar waar ze kunnen. Zo heeft haar moeder Janneke de administratieve voorbe reidingen voor haar reke ning genomen, iets waar ze een behoorlijke kluif aan heeft. "Je loopt tegen zoveel regels en voorschriften aan. De motoren moeten gede monteerd worden en in spe ciale boxen in het vliegtuig. Bovendien mag er geen olie of benzine vanuit Nederland ingevoerd worden en bleek de brandstof die Nancy voor haar motoren gebruikt daar niet verkrijgbaar. Daar moest dus ook een oplos sing voor komen. Gelukkig is dat nu allemaal geregeld, maar ik zal blij zijn wanneer we met het gezin in Qatar zijn en we de motoren weer zien", aldus Janneke. Nan- cy's broer Rinus, voormalig motorcrosser, is haar steun en toeverlaat waar het op de training van Nancy en het onderhoud van de motoren aankomt. Hij móest nood gedwongen de motorsport verlaten na een reeks zware blessures. Toch schrikken de behoorlijk ernstige onge lukken van haar broer Nan cy niet af. "Ik heb zelf ook de nodige blessures gehad", MIDDELBURG - Evenals in voorgaande jaren houdt de Tafeltennisclub Middelburg zaterdag 1 maart een grote rommelmarkt. Het is de grootste overdekte rommel markt in de regio met aanbod van boeken, huishoudelijke artikelen, kleinmeubelen, kleding, schoenen, elektro nica en speelgoed. De markt is van 9.00 tot 14.00 uur in de Zandkuil aan de Aan loop 4 in Middelburg. Mensen die nog bruikbare spullen in willen leveren, kunnen op woensdag 26 februari (vandaag) tussen 19.00 en 21.30 uur terecht in de Zandkuil. Elke woensdagavond van 18.00 - 22.00 uur Maak ook kennis met de weldaad van wellness, voor slechts 15,- p.p. VLISSINGEN - Uit een onder zoek door HZ-studenten is gebleken dat veel mensen in de gemeente Veere buren hulp verlenen. De meeste inwoners van Domburg en Koudekerke hebben vol doende sociale contacten. Enkele inwoners zouden meer sociale contacten wil len. Zij weten echter niet hoe ze dit kunnen realiseren. Dat blijkt uit onderzoek dat studenten Verpleegkunde van de Hogeschool Zeeland uitvoerden in het kader van de 'Veerse proeftuinen' van 'Walcheren voor Elkaar'. In Domburg en Koudekerke ligt het percentage respon denten dat burenhulp geeft of ontvangt ongeveer gelijk: zo'n 65%. De meerderheid van de respondenten in Domburg geeft twee tot vijf keer per week burenhulp. In Koudekerke geeft de meer derheid één keer per week burenhulp. In Koudekerke geeft 25,2% burenhulp en in Domburg 37,7%. Uit het onderzoek kwam naar vo ren dat zowel het geven als ontvangen van burenhulp in de eerste plaats gebeurt tussen buren en op de twee de plaats aan familie. Bu renhulp bestaat vaak uit het doen van huishoudelijke klusjes of boodschappen en sociaal contact. Met hun on derzoek leverden de studen ten een belangrijke bijdrage aan De Veerse Proeftuinen; een experiment van Wal cheren voor Elkaar waarin op zoek gegaan wordt naar manieren om de sociale samenhang te verstevigen. In een buurt waar mensen aandacht voor elkaar heb ben en elkaar helpen, zullen problemen eerder gesigna leerd worden en kan wel licht voorkomen worden dat professionele, duurdere zorg nodig is. Eén van de aanbe velingen uit het onderzoek is het aanstellen van een laagdrempelig aanspreek punt voor met name nieuwe inwoners om contact te leg gen met andere mensen en instanties. klik WIN ACTIE vertelt Nancy terwijl Janne ke een glazen potje met een stukje kraakbeen op sterk water voor mijn neus zet. Het gevolg van een blessure aan de meniscus, zo blijkt. "Het is de adrenalinekick die ik voel. Dat begint al zo dra ik het terrein op kom." Kijkje nemen in het aquarium OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle houdt op vrijdag 28 februari 'Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium'. De activiteit begint om 13.00 uur en duurt tot 13.30 uur. De deelnemers krijgen uit leg over de werking van het zout-water-aquarium; ook worden de dieren gevoerd. Bezoekers betalen alleen de entreeprijs voor het muse um: dit is voor volwassenen 6 euro en voor kinderen 3,50 euro. Voor deelname kan men zich melden bij de ba lie van het museum. In het zoutwater aquarium leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en de kuststrook voorkomen. In het grote aquarium is een dijktalud met strandpalen gereconstrueerd. Hierop hebben zich zee-anjelieren, zee-anemonen, schelpdie ren en wieren gevestigd. Meer informatie op Predikant krijgt Zeeuwse hulp MIDDELBURG - In maart ver leent Middelburg onderdak aan een Zuid-Soedanese predikant die zich inzet voor mensenrechten en vre de in zijn regio. Middelburg is hiermee na Den Haag de tweede Nederlandse Shelter City. Een Shelter City biedt per jaar één of meer men- senrechtenverdedigers de gelegenheid om drie maan den op adem te komen. Doel is dat de mensenrechten- verdediger vervolgens met nieuwe energie, nieuwe kennis en een breder net werk het waardevolle werk in eigen land kan voortzet ten. De mensenrechtenver- dediger die naar Middelburg komt is een Zuid-Soedanse predikant van de protes tante Presbyterian Church. De predikant wordt door vredesorganisatie Pax voor Vrede gezien als een peace builder. Hij staat bekend om zijn vermogen de stem van de gewone man te vertegen woordigen bij de politiek. Hij is als gemeenschapslei der piet alleen kritisch naar de politiek, maar ook naar de rol van de kerk wanneer deze politiek wenselijke ant woorden geeft. De opvang en begeleiding wordt mede mogelijk gemaakt door de mensenrechtenorganisatie Justitia et Pax, Woongoed Middelburg, University Col lege Roosevelt (UCR), Stich ting Vluchtelingenwerk Zeeland, Stichting Present Walcheren en Orionis. Feestelijk slot muziekproject VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere en de Zeeuwse Muziek school hebben de afgelopen periode 12 muzieklessen verzorgd voor leerlingen van basisschool Magdalon. Het schoolproject wordt vrijdagmiddag 28 februari vanaf 13.30 uur afgesloten in het clubgebouw van mu ziekvereniging Het Akkoord aan de Oudestraat 9 in Vee- re. De leerlingen hebben in een aantal lessen kennis kunnen maken met diverse instrumenten. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 De Faanf Woensdag 26 februari 2014 www.de-faam.nl Fantastische optocht te zien in 's Heerenhoek dat komende week verandert in Paerehat Terwijl haar klasgenoten deze week nog even doorbuffelen voordat de voorjaarsvakantie losbarst, verblijft Nancy van de Ven uit Vlissingen momenteel in Qatar. In dit schatrijke oliestaatje is zij één van de deelneemsters die zaterdag aan de start verschijnt bij het Women's Motorcross World Championship 2014. Angelina uit Lewedorp is haar grote liefde achterna gereisd naar 'down under' door Marino Meijers Nancy van de Ven uit Vlissingen is helemaal klaar voor de FIM Women's Motocross World Championship 2014 die dit weekend in Qatar gehouden wordt. Foto Izaak Verkeste proéfmassages Finse sauna Bio sauna Infrarood-sauna Beauty TUrks stoombad Zwembad Jaccuzi Sunshower Amadore Wellness Beauty j Patfijzenlaan i Kamperland j 0113 370 000 Win 2 nachten op wijngoed Perabo in Lorch O www.terramaris.nl PLAFONDS

de Faam | 2014 | | pagina 1