Rotary Club Middelburg geeft gul aan Lentekind Lustrum Autobedrijf Van Hoepen ZAKELIJK deze Zeeuwse gemeenten gaan door met Wecycle Winkelstad blijft autoluw Wildkamp Goes helpt Kledingbank Zeeland MIDDELBURG - Op 19 februari 2014 ontving Saskia van der Weel, directeur van Stich ting Lentekind, een cheque ter waarde van 14.025 euro van de voorzitter van Ro tary Club Middelburg, Jaap IJdema. Zoals elk jaar hebben de le den van de Rotary Club in december kerstboomlichtjes MIDDELBURG - De histori sche stad Middelburg heeft een aantrekkelijk centrum door het beleid om de bin nenstad autoluw te houden. Hiervoor zijn afsluitingen aanwezig, de zogenaamde Bollard-palen. Vanwege bezuinigingen heeft het gemeentebestuur besloten om deze beweegba re palen in de binnenstad bij wijze van proef voor een pe riode van drie maanden 24 uur per dag naar beneden te MIDDELBURG/GOES - Techni sche groothandel Wildkamp in Goes helpt Stichting Kledingbank Zeeland uit Middelburg met gebruikte grote winkelmanden waar kleding in opgeslagen kan worden. Wildkamp heeft de winkelstellingen in diverse vestigingen vernieuwd en verkocht aan het winkelend publiek op de markt in Mid delburg. De opbrengst van de actie is bestemd voor de herinrichtingsplannen die Stichting Lentekind heeft, waaronder het aanschaffen van een therapeutisch wa terbed. Het tijdens de lichtjesactie ingezamelde bedrag is door NSGK (Nederlandse Stich ting voor het Gehandicapte laten. De regels voor de au- toluwe binnenstad blijven onveranderd. In de binnen stad mag niet met de auto gereden worden, behoudens de uitzonderingen voor bij voorbeeld de hulpdiensten of leveranciers. Hoewel de palen in de proefperiode geen daadwerkelijke barriè re vormen, is het nog steeds verboden om (zonder ont heffing) de binnenstad in te rijden. Hier wordt op toege zien door de gemeente. bij de nieuwe inrichting was geen plaats meer voor de winkelmanden. Nadat duidelijk werd dat deze ge bruikt konden worden door de Kledingbank werd con tact gezocht tussen de vrij willigers van de Kleding bank en Rick Van Zanten van Wildkamp Goes. Kind, www.nsgk.nl) ver dubbeld. Stichting Lentekind is een kinderdagcentrum voor beweging en ontwikke ling voor kinderen met een (ernstige meervoudige) be perking van 0 tot 18 jaar in Zeeland. MIDDELBURG - Autobedrijf Van Hoepen jubileert: het bedrijf bestond 1 januari 2014 dertig jaar en viert dat met een aantal acties. Klan ten krijgen t/m 8 maart 30% korting op banden, rem- blokken en remschijven, ac cu's of wisserbladen. Benny van Norden, samen niet zijn vrouw Karin van Norden - van Hoepen, eigenaar: "Het bedrijf heb ik overgenomen van mijn schoonvader Dies van Hoepen, die in De Bree in de binnenstad is begon nen. Later zat hij op de Eu- romarkt in Middelburg. Toen ik het bedrijf overnam hebben we gekozen voor Open dag over creatieve hulp MIDDELBURG - Beeld en The rapie Zeeland houdt zater dag 1 maart een open dag. Wie soms geen woorden kan vinden voor zijn ge voelens en ervaringen kan bij Beeld en Therapie Zee land hulp krijgen. Op de open dag wordt uitgelegd hoe creatieve therapie en begeleiding mensen kan on dersteunen. De therapie is voor kinderen, jongeren en volwassenen. De open dag is aan de Simpelhuisstraat 7 van 10.00 tot 15.00 uur. Meer info op www.beeldendethe- rapiezeeland.nl. Infoavond over kindercoaching VUSSINGEN Bij de Zonne straal, praktijk voor kinder coaching, aan de stroomweg 22 in Vlissingen is op don derdag 27 februari van 19.30 tot 21.00 uur een informatie avond. Ouders en iedereen die beroepsmatig te maken heeft met kinderen, kun nen deze avond informatie krijgen over hoe hoogsensi- tiviteit werkt. Kosten voor deze avond zijn 5 euro en aanmelden kan via dezon- nestraal@zeelandnet.nl of 06 39579506. Bij een hoog sensitief persoon is de rech- terhersenhelft dominant. De voorkeur om vanuit de rech- terhersenhelft te leren komt op deze avond aan bod. w w w.p vkdezonnestraa 1n 1 nieuwbouw in De Mortiere. Wij zijn een universeel auto bedrijf met een passie voor Volvo, dat is ons specialis me. Wij zoeken het toch in de Zweedse auto's want dat geldt ook voor Saab. Verder zijn alle auto's van alle mer ken bij ons in de garage wel kom." Autobedrijf Van Hoe pen verkoopt nieuwe- en gebruikte auto's en verricht onderhoud en reparaties. Het is een APK station, RWD erkend, BOVAG bedrijf, en biedt airco service. "Wij hebben een goed vast klan tenbestand en zijn dagelijks actief met een team van drie allround monteurs. Karin verzorgt de administratie en zelf doe ik voornamelijk ver- REGIO - De Zeeuwse gemeen ten zetten de samenwerking met Wecycle voort. Alle afgedankte elektrische ap paraten en spaarlampen (e-waste) die inwoners in leveren op de milieustraat worden afgegeven aan We cycle, die ze optimaal laat recyclen. Wecycle is de stichting die sinds 1999 in Nederland de inzameling en recycling van e-waste or ganiseert. Inwoners van de Zeeuwse gemeenten zijn er van verzekerd dat hun oude apparaten en spaarlampen optimaal gerecycled wor den. Door de samenwerking met Wecycle, kunnen de Zeeuwse gemeenten erop vertrouwen dat de inza meling en recycling van e-waste veilig en verant woord gebeurt. Oude elek- koop. Wij staan al jarenlang garant voor vakbekwaam heid en sterke service. Wij bieden vervangend vervoer en breng- en haalservice", aldus Benny, "Vanwege onze activiteiten met Volvo zijn er op termijn plannen om uit te breiden met een showroom." Autobedrijf Van Hoepen is geopend op maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 17.30 uur; za terdag en zondag is de zaak gesloten. Autobedrijf Van Hoepen is te vinden aan de Fagotweg 2F, Mortiere, Middelburg, telefoon 0118- 635474. Meer info op www. autobedrijfvanhoepen.nl en www.volvospecialistwal- cheren.nl trische apparaten worden voor meer dan 75 procent gerecycled, spaarlampen zelfs voor meer dan 90 pro cent. Door recycling blijven grondstoffen behouden en komen schadelijke stoffen niet in het milieu terecht. Alle gemeenten in Neder land werkten de afgelopen jaren tot grote tevredenheid samen met Wecycle. De hui dige overeenkomsten lopen per 14 februari 2014 af, we gens veranderingen in de wetgeving. De nieuwe over eenkomst heeft een loop tijd van twee jaar, met een optie om daarna nog eens met twee jaar te verlengen. Wecycle werkt samen met gemeenten, winkels, kring- loopbedrijven, installateurs en kinderboerderijen. Meer informatie: wecycle.nl. Vijf dagen in bed kruipen bij Jysk MIDDELBURG - Bij Jysk Mid delburg op de Mortiere boulevard wordt vanavond (woensdag) van 18.00 tot 21.00 uur door middel van een speciale koopavond het startschot gegeven voor de Jysk Slaap 5-Daagse. Deze duurt van woensdag 26 fe bruari t/m zondag 2 maart. De experts van Jysk staan voor klanten klaar in de 'Dreamzone matrassenstu- dio' om ze te adviseren bij de keuze van het juiste ma tras voor een goede nacht rust. Inwoners van Middel burg en omgeving profiteren alleen deze avond van een spectaculaire aanbieding. De Eastborn Boxspring (140 x 200 cm) inclusief topma- tras wordt aangeboden van 1.499 euro voor 850,00 euro. Daarnaast geeft Jysk gedu rende de Slaap 5-Daagse 30 tot 60% korting op alle ma trassen en dekbedden. Beweegcentrum Doen kiest slim KOUDEKERKE - De maand- cursus 'Je eten slim kiezen' start op donderdag 27 maart in Beweegcentrum Doen in Koudekerke. De cursus is interessant voor ieder een die wil afvallen, maar tot nog toe nog steeds geen eetpatroon heeft gevonden dat hij /zij vol kan houden. De cursus wordt verzorgd door Muriël Hendrikx in samenwerking met Meijke van Herwijnen. Vragen zijn welkom bij Muriël via muriel@visiom.nl of tel.06- 50507007. Saskia van der Weel ontvangt de cheque van Jaap IJdema. Foto PR De Faam woensdag 26 februari 2014 19 Optimale recycling van e-waste is weer gegarandeerd. Foto Wecycle Kerstboomlichtjes Lentekind O www.stichtinglentekind.nl door Leon Janssens Kledingbank Zeeland aan de Ravensteijnweg in Middelburg is blij met de winkelmanden. Foto PR Het team van Autobedrijf Van Hoepen in Middelburg. Vanwege het jubileum zijn er diverse acties. Foto Leon Janssens

de Faam | 2014 | | pagina 19