Zeeuws Topsportgala: sporters staan deze avond in het zonnetje Uw kostbaarheden zijn goud waard! O O O goudwisselkantoor www.goudwisselkantoor.nl Tijdens deze avond worden de Zeeuwse Sportwaarde- ringsprijzen 2013 uitgereikt in zes categorieën. Dit zijn sportman, sportvrouw, sporttalent, sportploeg, aan gepast sporter met lichame lijke beperking en aangepast sporter met verstandelijke beperking. De presentatie is in handen van Gert van 't Hof, presentator van NOS Studie Sport en voorheen werkzaam geweest voor Omroep Zeeland. Voor het Zeeuws Topsportgala in de categorie Sportman van het Jaar zijn genomineerd: John- ny Hoogerland uit Kwaden- damme, hij werd voor het eerst in zijn carrière Neder lands kampioen wielrennen op de weg. De uit Westka- pelle afkomstige Hans-Pe ter Minderhoud (dressuur) Nederlands kampioen in de Lichte Tour en zilver op het EK dressuur en Sam van 't Westende (judo), werd vo rig jaar oktober in Rotter dam opnieuw Nederlands kampioen judo in de klasse tot 73 kilogram. Hij prolon geerde zijn titel uit 2012. Voor Sportvrouw: Ange- GROENE STER HET VAAKST GENOMINEERD ZONDER TE WINNEN lique van der Meet (tennis) die haar sport wereldwijd beoefent. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke werd in 2012 tot sportvrouw van het jaar gekroond en is nu weer genomineerd, Katja Roose vierde op het WK en twee de op het EK kitesurfen, en Nancy van de Ven (motor cross) met haar vijftien jaar de jongste deelneemster aan het wereldkampioenschap. Voor sportploeg zijn geno mineerd: Groene Ster (zaal voetbal). Zou dit succesvol le zaalvoetbalteam, dat in de eredivisie uitkomt, dit jaar de prijs in de wacht slepen? Oemoemenoe (rugby) uit Middelburg speelt dit jaar in de ereklasse. Hoek (voetbal), jarenlang toonaangevend en een van de smaakmakers in het Zeeuwse voetbal, dat uitkijkt naar promotie naar de topklasse zaterdagvoet bal. Bij het Sporttalent 2013 zijn genomineerd: Nick van der Lijke (wielrennen), Sjors Riddersma (judo) en Milan Vader (mountainbike). Spor ters met lichamelijke beper king die kans maken zijn: Kees Jan van der Klooster (zitskiën) die na Vancouver 2010 dit jaar deelneemt aan de Paralympische spelen in Sochi in de Super-G en de afdaling, Corné de Koning (roeien) vijfde op het WK en op weg naar de Paralympics in Rio de Janeiro en Edwin Schalkx (rolstoelbasketbal), sinds 2005 in de Nederland se selectie. In de categorie Sporters met verstandelijke beperking: Irma van Duyn (wielrennen) en Joannathan Duinkerke (wielrennen) die de titel al eerder won. Judoka's door naar het NK OOST-SOUBURG - De volgende judoka's van Sportschool Geelhoed uit Oost-Souburg hebben zich tijdens wed strijden in Gilze geplaatst voor het NK judo - 15 jaar in maart: Benthe de Rid der, Christianne Waterman, Ques Canninga, Mark Jan Zonder, Reevy Mattheeuw, Julia Simons en Niek Lou- werse. Start tot Run via Koole Sport REGIO - Start to Run geeft in samenwerking met Koole Sport een serie van 6 trainin gen voor beginnende hard lopers. De cursus start vanaf 2 maart op twee verschil lende locaties: Atletiekbaan Vrijburg en vanaf Cafe de Boschhoek in Oostkapelle. In anderhalf uw nemen de trainers de deelnemers mee de natuur in vertellen ze al les dat hardlopers moeten weten voordat ze beginnen met deze sport. Bovendien krijgen de cursisten een Start to Run trainingsschema zo dat ze doordeweeks zelf op pad kunnen. Deelname kost 45 euro. De cursus is zeven zaterdagen om 9.30 uur op de genoemde locaties. Na zes weken trainen zijn de deelnemers klaar voor de Start tot Finish loop op de zevende zaterdag waarop ongeveer 25 minuten gelo pen wordt. Aanmelden kan via de website www.start- torun.nl In de prijzen Het zaalvoetbalteam van Groene Ster uit Vlisêingen is door de jaren been de meest genomineerde sportploeg die echter nog nooit winnaar werd in zijn categorie. Voorgaande jaren kon het publiek bepalen wie Sport ploeg van het Jaar werd maar dat is voor deze jaargang afgeschaft. Een nieuwe kans voor de zaalvoetballers. Meer dan 50 locatief door heel Nederland! GoudwisSej(,antoo eigendom van familie De Rujtt,r hee,t ruim ZS jaar expertise» Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: De Faam woensdag 26 februari 2014 15 goes - In theater De Mythe in Goes is donderdag 27 februari voor de 25e keer het Zeeuws Topsportgala. Het is een evenement waarbij Zeeuwse sporters, bedrijfsleven en bestuurders elkaar ontmoeten. door Leon Janssens Wielrenner Johnny Hoogerland is één van de genomineerden. Foto Johan van der Heijden. ledereen heeft kostbaarheden in huis. Soms zelfs zonder dat men zich hier bewust van is. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar grootvader nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Zo ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn en mocht u het willen verkopen, dan bieden we u ook nog eens een reële prijs. Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Taxatie Goud Zilver Munten Sieraden (goud en zilver) Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed Openingstijden Elke maandag van 10.00 -16.30 uur Locaties bij u in de buurt Goes, Piet Heinstraat 2b (di. t/m za.) Locatie Middelburg Parkeerplaats Hotel Restaurant Arneville Buitenruststraat 22 4337 EH Middelburg middelburg@goudwisselkantoor.nl

de Faam | 2014 | | pagina 15