Keurmerk Veilig Ondernemen voor Arnestein en Mortiere Commissievergaderingen in februari Starthandeling reconstructie Noordweg Vacatures commissie bezwaar schriften en klachtencommissie r Op vrijdag 7 februari reikte Ro- bert de Koning van MKB Neder land het Keurmerk Veilig Ondernemen voor Bedrijventerrei nen uit aan de Middelburgse Be drijven Club (MBC). Het keurmerk is toegekend voor Mortiere en Ar nestein. Het aanvragen van het keurmerk is een initiatief van de MBC dat wordt ondersteund door Veiligheidsregio Zeeland, Politie Zeeland-West-Brabant, Kamer van Koophandel en gemeente Middel burg. Het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) verbetert op een gestructureerde manier de veiligheid van winkelgebie den (KVO-W) en bedrijventerreinen (KVO-B). Een duurzame samenwerking tussen ondernemers, gemeente, poli tie en brandweer staat hierbij cen traal. Een werkgroep van ondernemers, politie, brandweer en de gemeente heeft in het afgelopen jaar veiligheidsrisico's in kaart ge bracht en een plan van aanpak opge steld. Het gaat daarbij onder meer om verkeer, vandalisme, inbraken, brand veiligheid en vluchtroutes. Voor de in ventarisatie heeft de werkgroep verschillende keren een schouw ge maakt. Daarbij werden de terreinen overdag en 's avonds bezocht. KVO-certificatie Bedrijventerreinen komen voor KVO- certificatie in aanmerking als de be trokken partijen gezamenlijk afspraken maken om overlast en cri minaliteit aan te pakken. Met maatre gelen zoals (overval) preventie trainingen, betere openbare verlich ting, georganiseerd toezicht en brand beveiliging zorgt het KVO voor een veiligere en prettigere omgeving. De bedrijfsschade neemt af en het imago van het bedrijventerrein verbetert. Foto Aart van Be/zen Daar heeft niet alleen de ondernemer, maar ook de gemeente baat bij. Bo vendien maakt het KVO de aanpak van criminaliteit en brandveiligheid voor de politie en brandweer een stuk effectie ver. Kwaliteitszorgbedrijf KIWA heeft het plan van aanpak beoordeeld en gesproken met de werkgroep KVO. Op basis daarvan is het Keurmerk Vei lig Ondernemen verleend. De ondernemers op Arnestein en Mor tiere zijn nauw betrokken geweest bij het opstellen van het plan van aanpak. Een van de werkgroepleden was Chris Jansen, directeur van Raab Karcher in Middelburg. De uitreiking van het keur merk vond plaats in zijn bedrijf. Het Belvedère-project heeft de herinrichting en afwaardering van verschillende wegen en kernen na afronding van de N57 onderzocht. In het kader hiervan is er door Provincie Zeeland, Rijkswaterstaat Zee en Delta, Gemeente Middel burg, Waterschap Scheldestromen en de bewoners een plan gemaakt voor de reconstructie van de Noordweg. Nu is de tijd aangebro ken die plannen uit te voeren. Bij het ontwerp van de nieuwe situatie is uitgegaan van het landelijke karakter en de geschiedenis van de omgeving. Om de start van de werkzaamheden te markeren, verrichten wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg en gedeputeerde Kees van Beveren van de Provincie Zeeland op woensdag 12 februari om 16.00 uur een speci ale, door de bewoners georgani seerde, starthandeling waarbij de hulp wordt ingeroepen van een Zeeuws trekpaard. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom de starthandeling bij te wonen. Hiervoor wordt er om 15.45 uur verzameld buiten voor het voorma lige gemeentehuis aan de kant van de Boudaenlaan. Na de handeling verplaatsen we ons naar het Dorpshuis waar de wethou der, gedeputeerde en een vertegen woordiger van de bewoners de aanwezigen kort toespreken. We slui ten af met een hapje en een drankje. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 24 februari. Commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 12 februari worden onder meer Civil Society en de nieuwe gemeenschappelijke regeling Orionis Wal cheren besproken. De commissie Ruimte vergadert op maandag 17 februari. Zij gaat het onder andere hebben over het beschikbaar stellen van krediet voor zon nepanelen op de Waldammeweg. Op dinsdag 18 februari is er een vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat de verantwoording bouwput. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. In sprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de ge meente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken lig gen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskan toor. De gemeente Middelburg is vanwege de periodieke benoeming per 1 april 2014 voor de Commissie Bezwaarschriften op zoek naar: een voorzitter en vier leden voor de kamer Algemene Zaken een voorzitter en drie leden voor de kamer Personeelsaangelegenhe den voor de Klachtencommissie op zoek naar: een voorzitter en drie leden Bezoek onze website www.middelburg.nl voor meer informatie. Solliciteren op deze vacatures kan tot 1 maart. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben beslo ten het verkeersbesluit om het parkeren te ver bieden op een aan de Prins Mauritsstraat 52 en Westerscheldestraat 221 te Middelburg gelegen parkeervak, behalve voor de gehan dicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u be zwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indie nen. U vindt het webformulier via: www.middelburc^.nl-> digitale balie -> bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Het volledige verkeersbesluit ligt ter inzage bij de vakbalie van Vergunning Verlening en Handhaving in het stadskantoor. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAAR DENREGELING GEMEENTE MIDDEL BURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de vergade ring van 7 januari 2014 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (59ste wijziging). Deze wijziging betreft een aantal aanpassin gen aan het Reglement ondernemingsraad gemeente Middelburg (artikelen 14:11:5 lid 1 en 2, 14:1:1:7 lid 4, 14:1:1:22 lid 2 en 14:1:1:23 lid 5). Deze wijziging treedt in werking op 20 februari 2014 en ligt voor een ieder gedu rende twaalf weken (vanaf 13 februari 2014 tot 9 mei 2014) ter inzage in de informatie- hoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen be taling verkrijgbaar. BELEIDSNOTA 13B OPIUMWET Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de Beleidsnota Bestuurlijke handha ving van artikel 13b Opiumwet heeft vastge steld. Deze nota biedt de burgemeester de mogelijkheid om bestuursdwang toe te pas sen indien in woningen of bkalen dan wel in of op bij woningen of zodanige lokalen be horende erven een middel als bedoeld in lijst I of II wordt verkocht, afgeleverd of verstrekt dan wel daartoe aanwezig is. Hiermee kun nen illegale verkooppunten van soft- en hard drugs worden aangepakt, ongeacht of deze in woningen of andere lokalen zijn geves- tigd. Overlast is geen voorwaarde voor het ontstaan van deze bevoegdheid. Artikel 13b Opiumwet wordt tevens gebruikt ten be hoeve van handhaving van het coffeeshop- beleid. Onder voorwaarden (de AHOJGf criteria) wordt verkoop van softdrugs in een coffeeshop gedoogd. Indien de exploitant van de coffeeshops zich niet aan deze voor waarden houdt, is er sprake van niet toege stane verkoop en kan bestuursrechtelijk worden gehandhaafd. Deze beleidsnota treedt in wërking op 17 fe bruari 2014 en ligt voor een ieder ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor. Kopieën zijn aldaar voor een ieder tegen be taling verkrijgbaar. De nota is tevens te raad plegen op www.middelburg.nl. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Briandlaan 2: wijziging op d.d. 29 au gustus 2006 verleende gebruiksvergunning voor het brandveilig gebruik van het pand als zorgcentrum (wijziging betreft interne verbouwing) (81668) (23-9-2013). Dorus Rijkersstraat 20: rioolaanslui ting (27-1). Kuipersweg 8: uitbreiden stallingsga rage (3-2). Lange Delft 8B: aanbrengen reclame (29-1). Loskade 1: wijzigen afzuiginstallatie (30-1). Robert Johnsonstraat 5: uilbreiden woning (5-2). Zwanenhof 20: uitbreiden woning (31- 1). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Dorus Rijkersstraat 20: rioolaanslui ting (29-1). Henry Dunantlaan 4-6: uitbreiden scholen tot integraal kind centrum (7-2). Koudekerkseweg 143: uitbreiden ser vicecentrum (5-2). Molenwater 107: intern verbouwen, uitvoeren herstelwerkzaamheden en aan brengen deur in tuinmuur (7-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de \foorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het wijzigen van het winkelpand. Locatie: Koorkerkstraat 12. Nieuwe uiterste beslisdatum: 28 maart 2014. Voor: het vervangen van het trappenhuis. Locatie: Saffierplaats 2/4. Nieuwe uiterste beslisdatum: 27 maart 2014. Voor: het verbouwen van de winkelruimte en het wijzigen van het pand. Locatie: Johan van Reigersbergstraaf 3-7 Nieuwe uiterste beslisdatum: 28 maart 2014.

de Faam | 2014 | | pagina 8