r Fietsopruimactie station en stadshuis Starthandeling reconstructie Noordweg Hoe voert u asbest af Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik CDA Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik SGP Middelburgse verkiezingssite is online WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 3dscom- t hierin en. Daar fiaandag in de ari worden )rionis Wal- ïbruari. Zij t voor zon- gadering Dording )urgers. In- lerwerp in- oet dat Bij de ge- de Nooijer, LBURG \iddelburg ■staande ont- 1 ter inzage in zijn ge- ukken lig- yiderdagó 19 maart iren Ier in- xlskantoor, wenst wordt ningen tinggege- bebng heb bende andedes- ontwerpbe- gebracht iet verweten >en inge- 2014 tot en gemoti- schtbank >recht, Post- GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 16 .30 Deze week is er weer een fietsopruimactie rondom het NS station en het stad- iuis. Fietsen die niet in de beugels staan worden verwijderd. Weggehaalde fiet sen kunnen worden opgehaald na het gepast voldoen van vijftien euro. Eigenaar moet bij het ophalen van de fiets een legitimatiebewijs en een passende fietssleu- tel laten zien. De (brom)fietsen staan bij de gemeenteloods aan de Kleverskerk- seweg (achter de Voedselbank). Meer informatie (0118) 67 57 41. Het Belvedère-project heeft de herinrichting en afwaardering van ver schillende wegen en kernen na afronding van de N57 onderzocht. In het «ader hiervan is er door Provincie Zeeland, Rijkswaterstaat Zee en Delta, Gemeente Middelburg, Waterschap Scheldestromen en de bewo ners een plan gemaakt voor de reconstructie van de Noordweg. Nu is de tijd aangebroken die plannen uit te voeren. Bij het ontwerp van de nieuwe situatie is uitgegaan van het landelijke karakter en de geschiedenis van de omgeving. Om de start van de werkzaamheden te mar keren, verrichten wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg en gede buteerde Kees van Beveren van de Provincie Zeeland op woensdag 12 februari om 16.00 uur een speciale, door de bewoners georganiseerde, starthandeling waarbij de hulp wordt ingeroepen van een Zeeuws trekpaard. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom de starthandeling bij te wonen. Hier door wordt er om 15.45 uur verzameld buiten voor het voormalige gemeentehuis aan de kant van de Boudaenlaan. Na de handeling verplaatsen we ons naar het Dorpshuis waar de wethouder, gedeputeerde en een vertegenwoordiger van de bewoners de aanwezigen kort toespreken. We sluiten af met een hapje en een drankje. Wilt u hierbij aanwezig zijn dan kunt u zich aanmelden bij Peter Wisse: b.wisse@middelburg.nl. CDA-Middelburg heeft een bij drage geleverd aan veel plussen (en kon een aantal minnen niet voorko men): Een mooie stad waarin aandacht is voor ondersteuning van minder draagkrachtigen, waarin vrijwilligers- beleid, zorg en onderwijs extra aan dacht kregen. Middelburg heeft een krachtige bin nenstad Ode plaats landelijke ran king), goede winkels en er is een start gemaakt met de vernieuwing van de pleinen. Winkel-leegstand terugdringen door vernieuwing Geerepassage en herin richting Plein 1940. De gemeentefinanciën zijn stabiel en gezond (met nauwelijks lastenver zwaring). Er is een goed draaiende Mortiere Boulevard, dat willen wij ook met ZEP. Ondanks dat de woningmarkt is in gezakt, worden er nog steeds wo ningen gebouwd. De grondvoorraad (dus ook rente) is te hoog. Er is ruimte voor bedrijven. Middel burg is een gewilde vestigingsplaats voor bedrijven. Ook met inrichting Trekdijk geven we ruimte aan econo mie (werk geeft inkomen, inkomen geeft o.a. kwaliteit van leven). De bereikbaarheid is verbeterd, o.a. door de realisering van N57. De zorg voor de monumenten in Mid delburg (o.a. kerkgebouwen) staat hoog op de agenda. De ziekenhuiszorg op Walcheren is nog altijd een groot zorgpunt voor het CDA, we zien nog steeds uit naar het bericht: "nieuwbouw ADRZ start in De Mortiere". Begin 2010 nam CDA het initiatief Buurtbetrokkenheid. Er komen suc cesvolle burgeriniatieven tot stand: de nieuwe klok in de toren van St.Laurens, Speelhof Hogerzaele, Stadspark Molenwater, Dorpshuis De Arne, zwembad Julianabad, initia tieven rond stadslandbouw, de Weegbrug in Nieuw- St. Joosland, Hof Welgelegen. Herinrichting Arnemuiden, Nieuw- St. Joosland en St. Laurens (gestart) Foto Aart van Belzen Jan Zwemer fractievoorzitter CDA-sMiddelburg www.cdamiddelburg.nl De gemeente mag geen asbest meenemen. De bloembakken zijn onder asbest- condities (regels) verwijderd. Omdat de veroorzaker niet achterhaald kon worden draait de gemeente voor deze kosten op. Wat mag u als particulier dan wel doen? Als particulier mag u bepaalde soorten asbest zelf goed verpakt en gratis afvoe- en. Dit is echter wel beperkt. U mag bijvoorbeeld alléén losliggend vloerzeil, lechtgebonden geschroefde plaatmaterialen en losse objecten zelf verwijderen. I U mag hierbij de producten niet breken. Losse objecten zoals bloembakken kunt u direct verpakken in een dubbele laag plastic, andere producten kunt u het l )este nat maken voordat u er mee aan het werk gaat. Hoeveelheden boven 35 m2 moeten worden verwijderd door gespecialiseerde bedrijven. U mag dit niet zelf afvoeren. Voordat u het asbest afvoert, meldt u dat op het stadskantoor. Daar krijgt u ad vies hoe u het asbest mag afvoeren. U krijgt een formulier "Asbest bewijs van nelding" mee. Met dat bewijs kunt u op de milieustraat speciaal plastic tegen een klein bedrag kopen. Met dat plastic pakt u het asbest goed in. Daarna meldt u zich op de milieustraat met dat asbest. De bouwput is nog steeds niet be bouwd. De put gaan we niet terug kopen voor vele miljoenen. Schouwburg Door grote verdeeld heid in de raad wordt dat een klucht. Er is gelukkig nog steeds geen drugswinkel of coffeeshop in Middel burg (houden zo!). De bijdrage van CDA-Middelburg aan onze stad kan gebundeld worden in: Vooruitzien - Verzorgen - Verbinden - Versterken De SGP in Middelburg had als verkie zingsthema: Herkenbaar en Betrok ken. Dat was ons doel. Herkenbaar met een eigen identiteit vanuit onze christelijke levensovertui ging. Betrokken bij het wel en wee in de gemeente Middelburg: vol overtui ging en met onze volledige inzet. Niet eerder hebben we een periode meegemaakt dat Middelburg zo sterk moest bezuinigen. En bezuinigen doet altijd pijn. De SGP-fractie heeft er steeds op aangedrongen om bij de be zuinigen onderscheid te maken tussen diensten die erg belangrijk zijn voor de burgers en die minder belangrijk zijn (noodzaak en luxe). Stop met prestige projecten. Bezuinig niet op onderwijs, zorg, Wmo, werkgelegenheid, onderhoud wegen en groen. Bezuinig wel op subsidies voor eve nementen, kunst en cultuur. De SGP heeft een aantal van deze doelstellingen weten te realiseren. Een mijlpaal in deze raadsperiode was on getwijfeld het besluit van de raad in oktober 2013 om af te zien van nieuw bouw en renovatie van de Schouw burg. De SGP had dit amendement ingediend omdat we het onverant woord vinden om de komende jaren vele miljoenen te besteden aan de Schouwburg terwijl we weten dat er niet genoeg geld is voor zorgtaken zoals Jeugdzorg en Wmo. En geen geld voor Dauwendaele. Maar on danks de economische recessie zijn er toch veel dingen tot stand geko men. N57 is een groot succes en enorme verbetering voor doorstroming ver keer door Middelburg. De Stromenwijk wordt een prachtige wijk om te wonen. Ook het park Toorenvliedt is enorm opgeknapt. Foto Aart van Belzen In Arnemuiden is veel gerealiseerd, zoals de herinrichting van de door gaande route, en de woonvoorzie ning voor ouderen aan de Dokstraat, enz. En zo kunnen we nog meer zaken noe men; een enkele nog, omdat het door burgerparticipatie tot stand is geko men: Park Hoogerzael, de natuur- speelplaats in de Griffioen. Een geweldige prestatie vooral door de inzet van de wijkbewoners (en de SGP). Chris Dekker Fractievoorzitter SGP Middelburg www.middelburg.sgp.nl Het digitale platform waar alles rond de gemeenteraadsverkiezin gen in Middelburg samen komt: www.verkiezingmiddelburg.nl is online. Op de nieuwe website voor de verkie zingen kunnen inwoners vernemen hoe de kandidaat-raadsleden over ver schillende zaken denken. De raadsle den kunnen blogs plaatsen op de website en bezoekers kunnen op deze blogs reageren. Het is de bedoeling dat er zo een le vendig gesprek ontstaat tussen inwo ners en de te verkiezen raadsleden. Naast dit interactieve deel, is er op de site ook informatie te vinden over stemlokalen, stempassen en de stem wijzer. De gemeente Middelburg loopt af en toe tegen asbest aan dat bij grofvuil wordt gezet. Zo is in de uurt van de Klaverstraat in okto- er 2013 een aantal grote bloem- bakken (zie foto) van asbest bij de ondergrondse container geplaatst. Vorige week is er een kleinere as- aest bloembak bij grof vuil gezet. jat de datum bansluiting renoveren trab entrees rtGEN GEDIEND verlenen brandveilig comlex. GUNNIN- nocedure i bekend dat ie bepalirv )ben ver- jen gebouw 5. b ontwerp q zijn en aam en ig,om- jeroep et beroep, gediend eken spoed oorziening bij de or zowel t als van ziening is

de Faam | 2014 | | pagina 9