Stenen Cruz de Ferro 1 HOUD BEURS 'Het zijn gedichten' van Coen en Michael Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl 15 t/m 22 februari 2014 Het boek gaat over de aan grijpende jeugd van Hans Patteer, die opgroeit in een gezin van vijftien kinderen, maar ook over een onbeant woorde liefde, hilarische en sportieve gebeurtenissen, en afrekeningen in het crimi nele circuit van Terneuzen. 'Het boek heeft de kenmer ken van een autobiografie en veel gebeurtenissen zijn ook authentiek", stelt Jan Zegers. Door zijn boek in de ik-vorm te schrijven versterkte hij dit nog. Het verhaal speelt zich af na de oorlog en gaat over de onbezorgde jeugd van Hans en zijn vrienden, waar een eind aan komt als hun vriend Peter wordt ver moord. Hans gaat op zoek naar de zin van het leven en komt erachter dat hiervoor een pelgrimstocht naar San tiago de Compostela geschikt is. Hij wordt geconfronteerd met ontmoetingen, gebeur tenissen en verhalen die betrekking hebben op zijn jeugd en komt voor een dui vels dilemma te staan. Als hij in 2011 voor de tweede maal op pelgrimstocht gaat, nu samen met zijn vrouw Anna, neemt hij bij Cruz de Ferro een beslissing. "Mijn debuutroman 'De worste ling naar geluk' was een groot succes en de veertien exemplaren in de Zeeuws- Vlaamse bibliotheken wa ren afgelopen jaar een van de meest uitgeleende boe ken", vertelt Jan trots. Uitgever ClusterEffect, 296 bladzijden, 17,95 euro. Scandinavische talen leren MIDDELBURG - Op korte ter mijn starten bij de Volksuni versiteit cursussen Noors en Zweeds voor mensen die al enige kennis van deze ta len hebben. Als u emigratie plannen heeft naar Noor wegen of Zweden, dan bent u bij de ZVU aan het goede adres. Zowel de cursus Zweeds als de cursus Noors bereidt u op een degelijke manier voor op een langdu rig verblijf in deze landen. Donderdag 6 februari gaat de cursus Noors van start en op dinsdag 11 februari de cursus Zweeds. Voor infor matie over de leslocaties en opgave kunt u contact opne men met het kantoor van de ZVU, tel. 0118 - 634800. Thema-avond van HCC Zeeland VLISSINGEN - Hobby Compu ter Club Zeeland houdt op 13 februari een thema-avond over digitale fotografie. De bijeenkomst is in Wijkcen trum Openhof in Vlissin- gen, van 19.30 tot 22.00 uur. Dit is de eerste bijeenkomst met een nieuwe opzet. De bedoeling is dat aanwezigen daadwerkelijk interactief met digitale fotografie aan de slag gaan. HCC Zeeland heeft elke tweede donder dag van de maand een bij eenkomst. Toegang is gratis, voor leden en niet-leden. MIDDELBURG - Het dichtbun deltje 'Het zijn gedichten' van Coen Cornelis en Mi chael van Oostende is vorige maand gepresenteerd in De Drvkkery in Middelburg. Op de achterflap staat de tekst: Het zijn broedsels uit de ondergrondse krochten van het duister. Het zijn lopende doden met stenen gedachten. Het zijn science fictieve schreeuwen om hulp. Ze planten zich voort in je ziel. De gedichten zijn vol humor en ontroeren, verwarren en geven stof tot nadenken. De helft van de gedichten zijn geschreven door Michael van Oostende eri de andere helft door Coen Cornelis. De mannen noemen zich Zeeuwse dichters. Michael is betrokken bij Middelburg Rozenstad en zijn gedicht 'gewoon' staat op de gevel van de Graven straat 77. Zijn teksten zijn te herkennen aan zijn per soonlijke stijl en filosofische inhoud. Michael houdt niks achter. De teksten zijn gevoe lens, verpakt in woorden. Coen woont in Utrecht en schrijft poëzie en toneel. Hij zoekt in zijn gedichten het experiment op, maar houd zijn publiek vast met humor, vervreemding en beeldende taal. Hij schrijft over alle daagse dingen als walnoten, moeders, zonen en koelkas ten, maar ook over de onna volgbaar sensitieve wereld van droom en fantasie. Het dichtbundeltje telt 60 bladzijden en kost 9 euro bij De Drvkkery of via de we- biste. @sweetdealzeelan f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store Hoofdgerecht naar keuze voor 2 personen nu €20,- bij Happy Dayz aan de Grote Markt in Goes Geniet van een heerlijk combo menu. Ben jij een echte kluiver en houd je wel van spareribs, dat zitje bij Happy Dayz hele maal goed. Daarnaast kun je ook nog genieten van heerlijke wings, een steak of saté.... Mmmm... klinkt dat niet lekker? 05-02-2014 10 jaar Restaurantje nummer 7 in Middelburg. Genieten op niveau: een 4 gangen surprisemenu voor 2 personen Vier ons feest meel Restaurantje Nummer 7 biedt al 10 jaar het beste van het beste. Het restaurant staat symbool voor een goede Frans/ Internationale keuken gecombineerd met Zeeuwse accenten. Proef de liefde voor het vak! Het menu bestaat uit een combinatie van vis en vlees of vegetarisch. 07-02-2014 AMBACHTELIJK BROOD CHOCOLATERIE PATISSERIE Zeeuwse Bolussen f QJ 4 stuks Ii7k Appelfleurtje E Q| per stuk ^9 M*9h Bourgondisch Brood Goes 5 www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 februari 2014 23 Jan Zegers met zijn tweede roman 'De stenen van Cruz de Ferro zwijgen', die zich grotendeels in Zeeuws-Vlaanderen afspeelt. Foto-.P.R. Jan Zegers uit Terneuzen heeft zich na zijn pensionering toegelegd op het schrijven van romans. Na zijn debuut 'De worsteling van geluk' is onlangs het boek 'De stenen van Cruz de Ferro zwijgen' verschenen. O www.volksuniversiteit- zeeland.nl/talen Gedichten O www.michaelvanosstende. nl De bundel 'Het zijn gedichten' van Coen Cornelis en Michael van Oostende is te koop bij De Drvkkery in Middelburg. WÊ Verkrijgbaar in de AM Gezellig een dagje shoppen met je vriendinnen! Laat je verrassen door een veelzijdigheid aan exposanten, artiesten, workshops, producten en scherpe aanbiedingen. Proef en probeer! Inclusief: Vervoer per luxe Touringcar koffie en koek 37/00 P*P* (in de tour'n9car) A)|een vervoer; 24/00 p>p< U reist met een comfortabele AMZ touringcar, altijd met koffie, thee en een versnapering aan boord. Zie onze website voor meer informatie www.amz.nl 0113-351551 TE KOOPVANAF TE KOOPVANAF week 6, geldig van donderdag 6 t/m woensdag 12 februari wit, zonne, granen of koren 800 gram Korte Kerkstraat 15 T 0113 216108 Middelburg Stationsstraat 1 T 0118 612340

de Faam | 2014 | | pagina 23