8 februari Kort nieuws gemeente Vlissingen mm, Huisshow Ui thermae2QOO t>joou\öoulev/arc^ POORTVLIET www.stressless.nl Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166 619100 www.woonboulevardpoortvliet.nl met Stressless® fabrieksadviseur! Een expert van Stressless'" zal aanwezig zijn om u, onder het genot van een hapje en een drankje, te adviseren over optimaal zitcomfort. genwoordig wordt er op Top 40 muziek gedanst bijvoor beeld op muziek van Bruno Mars, Rihanna en Beyonce. Op zaterdag 8 februari zijn er drie gratis workshops vanaf 14.00-17.00 uur in buurthuis Het Bolwerk aan de Lindeijerlaan 8. Brede school Oost Souburg OOST-SOUBURG - Het college van B&W van Vlissingen kan de ontwikkeling van een brede school op twee locaties, één aan de Jan de Priesterstraat en één aan de Van Visvlietstraat, in gang zetten. Eerder is veel dis cussie geweest over deze oplossingsrichting, maar nu de beide scholen hier ach ter staan kunnen de parti cipanten het plan voor een gesplitste brede school Sou burg Zuid verder uitwerken. Het streven is de nieuwe brede school eind 2016 in gebruik te ne men. Afgesproken is dat De Kameleon (Oranjeplein), De Tweemaster (J. de'Pries terstraat) en de gymzaal (C. van Perestraat) z.s.m. wor den gesloopt, waarna voor de brede school met gym zaal nieuwbouw plaats zal vinden aan de J. de Priester- straat. Het huidige gebouw van De Burcht (Van Visvliet straat) wordt de komende 15 jaar nog benut. Belangrijke voordelen zijn dat de reali satie past binnen de finan ciële kaders. Ook wordt een dubbel aanbod door KOW en bibliotheek voorkomen. Simon Songs op het carillon VLISSINGEN - De hele maand februari speelt het carillon I van het stadhuis in Vlis singen muziek van com ponist Douwe Eisenga. De bewerkingen zijn speciaal gemaakt door de stadsbei- aardier van Vlissingen, Jos Vogel. Hij koos uit Eisenga's nieuwe pianocompositie 'Si mon Songs I' vier delen en vulde dit aan met diens The- me I en Bagatelle dat vorig jaar in Chicago in première ging. Van 8.00 tot 11.30 uur klinkt elk half uur een van de 'Simon Songs'. Tussen de middag klinken de twee andere stukken, 's Middags wordt deze cyclus herhaald. In maart maken de stukken van Douwe Eisenga plaats voor andere muziek om in de eerste twee weken van april weer terug te keren. Thijs Goverde in Historische kerk OOST-SOUBURG - Kinderboe ken schrijver Thijs Goverde heeft een reeks van kinder boeken op zijn naam staan. Boeken zijn 'De Purperen Koningsmantel', 'De Wraak van de Meesterdief' en 'De Jacht op de Meesterdief'. Zondag 9 februari is hij aanwezig tijdens een lunch- voorstelling met cabaret voor kinderen van 5 tot 10 jaar in de Historische Kerk Souburg, aanvang 11.45 uur. Toegangsprijs in de voorver koop 9 euro, vrienden 7,50 euro. Kaarten zijn te koop bij Primera of De Vrijbuiter in Souburg. Drie nieuwe in Raad FbtS VLISSINGEN - De Raad van Toezicht van Film by the Sea is versterkt met drie mensen die allen in Zeeland wonen. Alle drie hebben zij hun specifieke kennis, er varing en netwerk. De raad bestaat nu uit Kees Izeboud (voorzitter), Wim Dijkstra (vicevoorzitter) en de leden Ad Weststrate, Henk Kloos terziel en Hans Pos. Daar is nu bijgekomen: ondernemer Gerard Pilon (1969) uit We- meldinge; Ton Brandenbarg (1948) uit Serooskerke en historicus en schrijver Peter van Druenen (1952). Diny Izeboud lezing bij Aglow OOST-SOUBURG - Aglow Oost- Souburg organiseert dins dag 11 februari een geloofs- opbou wende bijeenkomst voor vrouwen in De Ark in Oost-Souburg. Diny Izeboud zal spreken. Een bewogen spreekster; een vertolkster van Gods hart. Ontvangst om 19.30 uur met koffie/ thee. Na afloop is er gelegen heid voor een persoonlijk gebed. Cursus kleur in Vlissingen VLISSINGEN - Binnenkort start de Zeeuwse Volks universiteit met een cursus Kleur in Vlissingen. Deze cursus van 2 ochtenden is een ontdekkingsreis om meer te weten te komen over de kenmerken van kleur en hoe je deze kleuren voor je kan laten werken. Welke kleuren halen het beste in u naar boven? Nooit meer twijfelen over een goede aankoop qua kleur en nooit meer urenlang 'zwerven' door een winkel. De cursus bestaat uit 2 lessen en wordt gegeven door Kleur stijl consulente Jannie Boer op 12 en 19 februari van 9.00- 12.00 uur. Aanmelden: Workshop Modern Line VLISSINGEN - Dansgroep Vlissingen Internationaal wil binnenkort starten met een nieuwe dansvorm: Mo dern Line onder leiding van Claudia Oele op dinsdag van 17.00-18.30 uur, voor ie dereen vanaf 8 jaar. Modern Line is een nieuwe dans stijl in de linedanswereld. Het lijkt niet op het country linedance, dus geen cow boyhoeden en -laarzen. Te- Made in Norway THE INHOVATORS OF COMfORT" het origineel gepatenteerd onderstel en functie gepatenteerd Lendensteun Glijsysteem Slaapfunctie 10 jaar garantie Barendrecht Dordrecht Breda Roosendaal op Zoom TtlOlen Middelburg 0 Vtisiingen femeuzen y** e'm Fm «tams Openingstijden: Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten www.de-faam.nl De Faam woensdag 5 februari 2014 19 De grootste meubelfabrikant van Scandinavië verloot onder iedereen die een proefeit maakt, een luxe Wellness Arrangement bij Tbermae 2000 in Valkenburg (2 dagen, 1 nacht voor 2 pers. in een 2 pers.kamer) t.w.v. 340,-. Bezoek onze Stressless® Comfortstudio, doe de proefzit en wellicht wint Vraag naar de voorwaarden. O historischekerksouburg.nl De draaibrug over het Kanaal door Walcheren, bij Souburg, is weer op zijn plaats gehesen. De brug heeft een flinke opknapbeurt gehad. Voetgangers en fietsers kunnen pas rond 20 februari weer over de brug, die een meter breder is dan de oude. De Keersluisbrug in Vlissingen en de Stationsbrug in Middelburg moeten binnenkort ook nog opgeknapt worden. Foto: Izaak Verkeste O volksuniversiteitzeeland.nl

de Faam | 2014 | | pagina 19