r J p ftn c Ondertekening samenwerking Geografische dienst Walcherse commissie over decentralisaties Gedenksteen herbegraven botresten Clasinastraat vj Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik Christenunie Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik Lokale Partij Middelburg ZEEpeil vormt input voor serie debatten r ~A+ WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊL GEMEENTE MIDDELBURG ïinsdag 21 januari hebben de gemeenten Vlissingen, Veere, Schouwen- ïuiveland en Middelburg hun handtekening gezet onder de samenwer- ;ingsovereenkomst Geografische dienst Walcheren-Schouwen-Duiveland (Geo-WSD). Dit samenwerkingsverband is een uitbreiding van drie naar vier gemeenten. De vier gemeenten hebben medio 2011 afgesproken om meer te gaan samen werken en op een vrijblijvende manier steeds onderwerpen daartoe te onderzoe ken. Op veel gebieden werken de gemeenten in wisselende samenstelling nmiddels samen, zoals op het gebied van Belastingen en ICT, maar de samen werking in één Geografische dienst is de eerste waar alle vier de gemeenten elkaar gevonden hebben. De ondertekenaars (van links naar rechts) zijn burgemeester Demmers (Vlissingen), wethouder Simons (Middelburg), wethouder Molenaar (Veere) als plaatsvervanger van wethouder Melse en wethouder Stouten (Schouwen- Duiveland). p0to Aart van Belzen W De Walcherse colleges hebben elk afzonderlijkvier belangrijke Walcherse nota's vastgesteld. De nota's gaan over de nieuwe taken binnen het sociale domein die door decentralisatie bij de gemeenten komen te liggen. Op 4 februari behande len de Walcherse gemeenteraden de nota's tijdens een bijeenkomst van de Re gionale Commissie Walcherse Zaken in het stadhuis van Vlissingen. Leden van de adviesraden zijn aanwezig als toehoorders, ook andere partijen en inwoners zijn welkom. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Het gaat om de concept-Kader- lota Pentekening Het klantproces op Walcheren in het sociaal domein, de nota Persoonsgebonden Budget, de concept-Startnota Gevolgen van de decentralisa tie AWBZ naar Wmo (met de bijbehorende informatienotitie van Scoop, Transities op Walcheren) en de concept-Transitienota Zorg voor de jeugd. Insprekers kun nen zich melden bij mevrouw Vermeulen, griffier van de gemeente Vlissingen, (0118) 48 75 87 en fvn@vlissingen.nl. De nota's vindt u onder de link Vergade- ïng gemeenteraad' op www.middelburg.nl. Nadat de stukken in de raad zijn be- landeld, volgt een inspraakprocedure voor de nota's over het klantproces en het Persoonsgebonden budget. In juni/juli 2014 volgt vaststelling van deze twee no ta's in de raad. Op verzoek van Bewoners Overleg Arnemuiden (voorheen WBGA) heeft de ge beente een gedenksteen geplaatst bij de herbegraven botresten op de begraaf plaats. De resten zijn afkomstig van de voormalige begraafplaats aan de lasinastraat. Wethouder Johan Aalberts onthulde de gedenksteen op donderdag 23 januari. Op de gedenksteen is te lezen: Hier liggen de resten van voormalige begraafplaats Clasinastraat aangelegd in 1829. - De Christenunie doet! De Christenunie staat met beide benen in de samenleving. Wij vin den het belangrijk om met de sig nalen van inwoners aan de slag te gaan. Luisteren staat hoog in ons vaandel. Daarnaast heeft de Christenunie haar controlerende taak serieus genomen en heeft de afgelopen jaren het college van B&W op een positief kritische ma nier gevolgd en gecontroleerd. U weet dat de Christenunie zich altijd hard heeft gemaakt voor goede be heersing van de financiën. Wij merken dat onze inzet daarin vrucht heeft af geworpen zodat er nu meer partijen daarop letten. Via diverse inwoners kregen wij vra gen over de communicatie vanuit het stadskantoor. Is de Middelburgse overheid wel echt gericht op haar in woners? Krijgt de burger echt ruimte De Lokale Partij Middelburg blikt met gemengde gevoelens terug op de afgelopen raadsperiode. Aan de ene kant blij dat we, met 4 raadszetels en een plek in de coalitie, voor u als inwoner hebben mogen knokken (want dat hebben we vaak zo ervaren). Aan de andere kant moest en moet er heel veel worden bezuinigd en hoe doe je dat verstandig en met uw be lang als inwoner voor ogen? Moeilijk en weinig dankbaar. Daar wordt je niet blij van. Er zijn gelukkig wel dingen gelukt. Mi nimabeleid is intact gebleven, wijkaan pak staat positief in de steigers, communicatieverbetering is een stevig traject ingegaan, Dauwendaele wordt aangepakt, duurzaamheid en milieu staan hoog op de agenda, zo is er meer positiefs te melden. Er zijn ook dingen niet gelukt. De bin nenstad is niet versterkt, het bestuur is niet dicht genoeg bij de inwoners gekomen en andersom, veiligheid, leefbaarheid en betaalbaarheid moe ten nog veel beter en ga zo maar door. Twee beloftes uit het coalitieakkoord vallen op. De coalitie is er niet in ge slaagd een onderzoek te doen naar het verdwijnen van 20 miljoen in de bouwput en is er ook niet in geslaagd de put fatsoenlijk af te werken. Wij hebben er alles aan gedaan om beide zaken van de grond te krijgen maar het is niet gelukt. Een ding is helder: dat lag echt niet aan ons. Ook de komende vier jaar kan en mag u op onze volle inzet rekenen. Of het nu burgerparticipatie, binnen- om initiatieven uit te werken en te rea liseren? De Christenunie heeft dit punt opgepakt en uit onderzoek naar de communicatie bleek dat er inderdaad heel wat verbeterd kon worden. Het stadskantoor is hiermee aan de slag gegaan en werkt nu klantgerichter en een mentaliteitsverandering is in gang gezet. Ook de fietsvriendelijkheid van Middel burg heeft de Christenunie flink op de agenda gezet. Op een debatavond hebben wij burgers uitgenodigd om aan te geven wat er beter kan, en dat vertaald in een witboek voor het col lege. Met resultaat! Het lijkt dat er een kentering heeft plaats gevonden en dat de praktische uitwerking nu zicht baar wordt op de Middelburgse fiets paden. Verder hebben we naar aanleiding van gesprekken met inwoners, ons ook tei Foto Aart van Belzen hard gemaakt voor maatregelen om de verkeerssituatie in Nieuw Middel burg en in Arnemuiden veiliger te maken. Ook daar wordt nu werk van gemaakt. Zo ziet u. De Christenunie luistert naar u en samen zijn we aan het werk voor een mooi Middelburg. Christenunie: doen! Met vriendelijke groet, Krijn Hamelink, Evert Heringa en Willemien Treurniet www.middelburg.christenunie.nl Foto Aart van Belzen stad, bouwput, ouderen, jongeren, arm, rijk, ambtenaar, ondernemer, mobiliteit, zorg, een ziekenhuis of wat dan ook betreft: wij gaan er voor. Wij gaan voor u als inwoner van Middel burg. Wij wensen u veel wijsheid toe bij deze verkiezingen. Blijf niet aan de zijkant staan, denk mee, praat mee en doe mee! Fractie van de Lokale Partij Middelburg, Ad Kunst, Carla Doorn, Wim Steketee en Piet Kraan www.lokalepartijmiddelburg.nl Foto Aart van Belzen ZEEpeil, het online opiniepanel voor en over Zeeland, wordt inge zet bij een serie van 13 debatten in de 13 gemeenten van Zeeland in aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op 19 maart. Vanaf 27 januari kan iedere inwo ner van Zeeland meedoen aan de peiling die in samenwerking met de PZC en diverse Zeeuwse orga nisaties is samengesteld. De peiling gaat over economie, zorg, veiligheid, leefbaarheid, onderwijs en vrije tijd. Er worden een paar alge mene vragen én een paar vragen spe ciaal voor iedere gemeente gesteld. Het invullen van de peiling gaat online, zowel op de computer als op smart- phone of tablet. Het beantwoorden van de vragen duurt hooguit 3 minu ten. De resultaten worden vanzelfspre kend anoniem verwerkt. De peiling loopt van 27 januari tot 10 februari. Inwoners van Zeeland kunnen op ver schillende manieren meedoen. ZEEpeil panelleden krijgen automatisch een uitnodiging via de e-mail. Daarnaast kunnen mensen die geen lid zijn van ZEEpeil vanaf 27 januari meedoen met een open peiling via www.scoopzld.nl of via www.pzc.nl. De uitkomsten van de peiling zijn lei dend bij een reeks debatten die SCOOP in samenwerking met de PZC organiseert in alle 13 gemeenten. Po litieke partijen en aanwezig publiek kunnen reageren en discussiëren naar aanleiding van de uitkomsten. De de batten worden geleid door Nico Out en Ren Lubbersen. Het Middelburgse debat is op dinsdag 18 februari van 19.30 uur tot uiterlijk 21.30 uur in de Kloveniersdoelen. Inloop vanaf 19.00 uur. ZEEpeil is een initiatief van SCOOP, in samenwerking met University College Roosevelt. ZEEpeil streeft een brede vertegenwoordiging van Zeeuwen in het panel na. Hoe meer Zeeuwen er deelnemen, hoe gerichter de peilingen kunnen zijn. Panellid worden? Ga naar www.zeepeil.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 1

de Faam | 2014 | | pagina 9