Speeltoestellen in park Toorenvliedt Start Nationaal Energiebespaarfonds Gemeenteraad neemt bezuinigingsvoorstel aan Informatiebijeenkomst valpreventie 65+ in 't Getij l ix 1 WWII Stadspark Toorenvliedt beschikt sinds kort over speeltoestellen voor de jeugd. Ook wordt er op andere terreinen hard gewerkt om het park aantrekkelijker en veili ger te maken. Deze zomer zijn alle werkzaamheden afgerond. Stadspark Toorenvliedt met bijbeho rend cultureel erfgoed wordt sinds 2012 opgeknapt met Europese subsi die. Zo brengt stichting Bunkerbehoud één bunker terug in de oorspronkelijke staat; deze bunker zal een museum- )unker worden waar bezoekers een kijkje in kunnen nemen. Medewerkers van de gemeente gaan binnenkort de snipperpaden' voorzien van nieuwe houtsnippers. Een park is bij uitstek ook een ontmoetingsplaats voor de jeugd. Daarom heeft gemeente Mid delburg hier deze maand speeltoestel- en laten plaatsen. Kinderen kunnen op een kabelbaan van de ene naar de andere bunker roetsjen. Ook kunnen zij van het dak van een bunker naar beneden glijden via een glijbaan. Gemeente Middelburg heeft eerder al gezorgd voor het opknappen van de loofdentree aan de Koudêkerkseweg, et plaatsen van bruggen waardoor e verbinding naar de wijk Rittenburg wordt gemaakt en het aanleggen en verbeteren van de voetpaden. Ook zijn de kwaliteiten van het park versterkt door bomen te rooien en snoeien om daarmee doorzichten in het park te creëren. Op andere plaatsen worden weer bomen en planten toegevoegd. De komende tijd gaat er nog het no dige gebeuren in het park. Zo zal de speurroute voor kinderen geïntrodu ceerd worden en de app waarmee be zoekers virtueel een route langs de bunkers in het park kunnen volgen en het verhaal van de Tweede Wereldoor log in park Toorenvliedt kunnen horen en lezen. Foto Aart van Belzen Hl HER1TAGE 'Investeren in je toekomst' Woningeigenaren die hun voorne men om te investeren in een ener giezuinige woning in het nieuwe laar willen verwezenlijken, kunnen de daad bij het woord gaan voe gen. Sluit een Energiebespaarle- ning af om slim te investeren in energiebesparende maatregelen in de eigen woning. Hiermee be spaart u energie, verbetert u uw wooncomfort en spaart u het mi- ieu. Bovendien kunnen energiebe- sparende maatregelen bijdragen aan het waardebehoud van uw wo ning. Misschien denkt u al langer na over energiebesparende maatregelen maar kunt u de kosten niet in één keer op brengen. De Energiebespaarlening helpt u om te investeren in maatregelen om uw woning energiezuiniger te maken. Dankzij de lening hoeft u de kosten hiervoor niet in één keer op te bren gen. U kunt de lening afbetalen in maximaal tien jaar, afhankelijk van hoeveel u leent. Bovendien leent u tegen een aantrek kelijke rente. De lening wordt verstrekt uit het Nationaal Energiebespaar fonds, dat met financiële bijdragen van de Rabobank, de ASN Bank en de Rijksoverheid is gerealiseerd. www.ikinvesteerslim.nl/zakelijk. De gemeenteraad van Middelburg heeft op 20 januari besloten om het bezuinigingsvoorstel van het college aan te nemen. Over de fontein aan de Balans, de kerstpakketten voor de medewerkers en de beheerbud- getten voor wegen en openbaar groen werd anders besloten. Besluit raad De raad heeft het bezuinigingsvoorstel van het college goedgekeurd. Uitgangs punt is dat de gemeente zoveel mogelijk voorzieningen en kwaliteit wil behouden I en de lasten voor de inwoners niet wil verzwaren. De raad heeft het voorstel van het college op vier punten aangepast: 1. De fontein aan de Balans blijft spuiten, omdat de gemeenteraad het zonde vindt deze beeldbepalende fontein droog te leggen. Het college gaat nog in overleg met de buurt om te kijken of er door middel van burgerparticipatie bij gedragen kan worden in het onderhoud van de fontein. 2. De kerstpakketten voor de medewerkers van de gemeente worden niet afge schaft. Deze kosten worden gedekt door (tijdelijk) te bezuinigen op de ambitie om in 2050 energieneutraal te zijn. Structurele dekking zal gevonden moeten worden door een strategische heroriëntatie op de taken van de gemeente. 3. Het beheerbudget wegen wordt niet verlaagd wegens het belang van een vei lige infrastructuur. 4. Op het openbaar groen wordt minder geld bezuinigd dan voorgesteld; het openbaar groen wordt gezien als het visitekaartje van de stad. Deze kosten worden gedekt door de materiële budgetten in zijn totaliteit te verlagen. Dat betekent dat op alle budgetten van de gemeente wat meer wordt gekort. Verder bezuinigen Met dit besluit van de raad wordt 1,4 miljoen bezuinigd waarmee de jaren 2015 en 2016 dekkend zijn. In totaal moet er 2,8 miljoen bezuinigd worden. De gemeenteraad heeft ingestemd met het opstarten van een traject waarin een strategische heroriëntatie op de taken van de gemeente zal plaatsvinden. Hierbij wordt gekeken naar welke rol de gemeente in de toekomst wil aannemen en welke taken zij wel of niet blijft uitvoeren en op welke wijze. Deze heroriënta tie zal dan als basis gebruikt worden om nieuwe bezuinigingen voor de jaren 2017 en daarna te vinden. Stichting Welzijn Middelburg en Werkt voor Ouderen organiseren een gratis infor-1 matiebijeenkomst voor 65+-ers over valpreventie. Tijdens deze bijeenkomst krij gen zij suggesties om valpartijen te voorkomen en krijgen zij informatie over de cursus 'In Balans'. De volgende informatiebijeenkomst vindt plaats op dinsdag 11| februari om 14.00 uur in Wijkcentrum 't Getij, Oosterscheldestraat 18b. Aanmel-1 den voor de cursus 'In Balans' kan na afloop van de informatiebijeenkomst of bij het cursusbureau van Stichting Welzijn Middelburg, via www.welzijnmiddelburg.nl/cursusbureau per email via n.vandergucht@welzijnmid- delburg.nl of telefonisch via Porthos: (0118) 75 14 00. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBUR Grensoverschrijdend samenwerkingsprogramma 2007-2013 Medegefinancierd door de Europese Unie (Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling} VOORAANKONDIGING WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het iesluit ruimtelijke ordening (Bro), bekend dat een bestemmingsplan wordt voorbereid die de realisatie van een beeldentuin aan de Mo- enweg 25 te Nieuw en Sint Joosland moge- ijk maakt. Het plangebied voor dit bestemmingsplan zijn een tweetal percelen grenzend aan de tuin van het huidige Theater de Wegwijzer. De percelen zijn kadastraal bekend sectie X, nummers 2557 (gedeeltelijk) en 3204. Het bestemmingsplan voorziet in een wijziging van de huidige bestemming 'agrarisch" naar de bestemming "tuin - beel dentuin". Het is op dit moment nog niet mogelijk ziens wijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen on afhankelijke instanties in de gelegenheid ge steld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het ontwerpbestemmings- blan zal op een nader te bepalen tijdstip ge- durende zes weken ter inzage gelegd wor den en is dan ook te bekijken op de gemeen telijke website en via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra het ont- werpbestemmingsplan ter inzage wordt ge legd, wordt dit vooraf gepubliceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraankondiging kunt u contact opne men met de afdeling Ruimtelijk Beleid, me vrouw D. de Kuijper, tel. (0118) 67 52 85. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Amelaan 49: maken in-/uitrit (16-1). Boterbloemstraat 15, Arnemui- den: wijzigen voorgevel (17-1). Derringmoerweg 4, Arnemuiden: renoveren dak kaasboerderij (15-1). Hoogaars 22, Arnemuiden: plaat sen dakkapel (17-1). Kalverstraat IA: aanbrengen reclame (17-1). Korte Delft 2: wijzigen kozijn (22-1). Lange Delft 8B: wijzigen pui (22-1). Markt 69: wijzigen gevel (21-1 Molenwater 107: wijzigen pand/sloop aanbouw (21-1). Noordweg 482: slopen opstallen (22- 1). Vlissingestraat 28: verbouwen wo ning (21-1). Zusterplein 6: herinrichten bestaande fietsenstalling (22-1). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bluesroute 3, 3A, 5, 5A, 7 en 7A: bouw 6 woningen (39585) (24-1). Arnelaan 49: maken irv/uitrit (24-1). Nieuwe Burg 40 en 42: verbouw panden tot hotel (23-1 Sportlaan 24: uitbreiding woning (24- Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aan vraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het uitbreiden van het servicecen trum. Locatie: Koudekerkseweg 143. Nieuwe uiterste beslisdatum: 7 maart 2014.

de Faam | 2014 | | pagina 8