WEEK 7 eeuwen dijk in één week Foxy is een leuke kroelkater Pannenkoeken eten in A/lae Uku Samenwerking reddingsbrigades Spaar-shoppen wiouwm pewag HALFORDS MP m Wat^Ht BiA»NG^|SJBRUÖ - 3-gangen 2~êangen £24,95" J9 9s [voordeel!] Sneeuwketting Nordic Star 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! CHEAPDINNER bv the sea...! CHEAP DINNER KEUZEMENU Ouderwetse kippensoep B ospaddestoelensoep Rosbiefrolletjes met kruidenkaas Zeeuws vispasteitje Zalmreepjes in Oosterse saus Beenhammetje inet honing-tijmsaus Hoofdgerecht van de dag Parijse soes gevuld met vanille-ijs en kersensaus Tiramisutaart met Italiaans cassata-ijs Kijk op onze website voor info en voorwaarden bij: Cheap Dinner WESTKAPELLE - Dijkgraaf Toi- ne Poppelaars opent maan dag 17 februari de Dijkweek in het Polderhuis in West- kapelle. Daarna volgt een lezing om 16.00 uur door Adrie Provoost. Naar aanleiding van de se rie uitzendingen van Om roep Zeeland, omtrent de vensters van de Zeeuwse Kanon, heeft Polderhuis een speciale themaweek rondom 'de diek' ingesteld. In de week van 17 februari is de dijk aan de beurt in de kanon met een korte uitzen ding op dinsdag 18 februari. Om deze uitzending te on dersteunen heeft het Polder- VLISSINGEN - Het Dierenasiel Walcheren stuurde deze week een foto van Foxy, een leuke kroel kater van vier jaar oud. Hij is dol op aan dacht en mauwt om een aai tje en als die echt op dreef is dan valt hij om van genot. Foxy kan met kinderen bo ven zes jaar en een tuintje of groot balkon zal hij zeer op prijs stellen. Wat wij niet snappen is dat deze leuke jongen nu al bijna een jaar in het asiel zit... komt dit omdat hij misschien dieet- voer heeft? Foxy heeft vroeger last van blaasgruis gehad maar ge lukkig waren wij hier op tijd OOST-SOUBURG - Stichting Mae Uku houdt vrijdag 7 februari een pannenkoe kenfestijn. Voor maar 7,50 euro per persoon kan er een keuze gemaakt worden uit spek-, appel-, of naturelpan nenkoeken en is inclusief erwtensoep en één fris- drank-, koffie of thee. Ieder een kan zich voor dit festijn opgeven vóór 30 januari via Martien Telussa, mobiel 06- 38565311. Aanvang is om 18.00 uur, aan de Prins Hendriksstraat 35A - in de Molukse Wijk - te Oost Souburg. De op brengst gaat naar de Werk groep Ouderen van Stich- Ll v-v' huis in dezelfde week twee exposities ingericht met de namen '7 eeuwen dijk in één week' en 'Sinterklaas- storm 2013'. Daarnaast zijn er digitale dagexposities, le zingen, kinder- en sportieve activiteiten. Foto: Collectie Polderhuis ting Mae Uku, die eind juni combinatie van pannenkoe- een excursie willen organi- ken eten en een KNIL-foto", seren naar de Landelijke Ve- zegt Gabé Waisapy. teranen-dag in Barneveld. MIDDELBURG - De Zeeuwse reddingsbrigades werken sinds donderdag nauwer. Ze hebben daarvoor een zogeheten Regionale Voor ziening Reddingsbrigades (RVR) gevormd. Dankzij deze samenwerking zullen de brigades als één regio nale partner gaan optreden voor de Veiligheidsregio Zeeland en andere hulpver leningspartners. Ook gaan ze zich samen voorberei den op hulpverlening bij watersnoodrampen. Voor de totstandkoming van de Zeeuwse RVR werd donder dagavond in de brandweer kazerne een overeenkomst bij en is alles nu in orde. Hij moet nu wel op het spe ciale voer blijven, puur uit voorzorg dat het niet terug komt. gesloten tussen vrijwel alle Zeeuwse brigades. Raymond van Mourik, directeur van Reddingsbrigade Neder land, was aanwezig om na mens de bond het convenant te ondertekenen. Foto: Roland de Jong Actie t/m 28 februari! Dus als u van aaien houdt kom dan zeker is kennis maken met deze vrolijke jongen. Boulevard - Vlissingen 0118-41 55 55 ww w.restaurantwaterfront nl w www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 januari 2014 7 COLUMN - Ronald Adams Handig te spannen sneeuwketting van kwalitatief edelstaal. In handige opbergkoffer. Alles voor auto en flets Voor al uw witgoed gaat u naar reparatie/service verkoop van apparaten onderdeienverkoop van o.a. wasmachines, wasdrogers, vaatwassers, koelkasten, diepvriezers, ovens, kookplaten en stofzuigers Ook online te bestellen op www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl dé Weekkrant is overal welkom weoeNeR Media gevoel, voor veel mensen is het ook gewoon nodig om op de kleintjes te letten. Het vreemde is dat we ook veel kansen laten liggen om te besparen. En wel op dingen die makkelijk geld kunnen opleveren, maar die we over het hoofd zien of waar we tegen opzien. Raar maar waar. Zo zijn de meeste mensen laks als het gaat om energie besparing. We hebben vaak geen idee hoe hoog onze energierekening is, terwijl daar toch het nodige te halen is. Alleen zien veel mensen besparen op energie als een lastige, tijdrovende klus. Ook bij bankzaken zijn we soms zuinig met de verkeerde dingen. We zien op tegen het uitzoeken van wat er aan producten op de markt is. Toch kan het lonen om je huidige spaarrente eens te vergelijken met die van andere banken. Een klein verschil in rente kan na verloop van tijd toch een aardig bedrag opleveren. En: het vergelijken van de spaarrentes doe je in een mum van tijd. Ook het openen van een nieuwe rekening is zo gepiept. Op die manier kun je vrij eenvoudig geld besparen, zonder al te veel moeite. Het geld dat wij op die manier besparen, levert ons een volle boodschappenkar met lekkere dingen voor het weekend op. Of we trakteren onze buitenlandse gasten op een etentje. We gaan dan wel voorzichtig met ons geld om, bezuinigen op gezelligheid doen we niet graag. SNSBank.Middelburg(5)sns.nl PS. Ben jij geïnteresseerd in aantrekkelijke spaarrentes? Kijk dan ook eens naar SNS Maxisparen. Hier lees je er meer over of bekijk je een video met extra informatie: snsbank.nl/meermetmaxisparen Vorige maand kwamen vrienden uit het buitenland over. Wat doe je dan? Je laat ze mooie plekken zien en stopt ze vol met drop en stroopwafels. Grappig is datje op zulke momenten door vreemde ogen naar Nederland kunt kijken. Onze gasten wijzen ons op dingen die wij heel normaal vinden, maar die in hun ogen best wel vreemd zijn. Wij doen boodschappen in verschillende winkels, omdat sommige producten in de ene winkel iets goedkoper zijn dan in de andere. En dan pakken we ook nog eens de fiets als we dat doen. Heel omslachtig en wel erg zuinig, vonden onze vrienden. Wij Nederlanders besparen graag. We plakken zegeltjes tot we een ons wegen en we lopen elkaar onder de voet tijdens allerlei dwaze dagen in grote warenhuizen. Besparen? Het is voor velen van ons een tweede natuur. Het geeft niet alleen een lekker "Vandaar de ietwat vreemde O www.mae-uku.nl restaurant Pedro en Arlette Vjentevogel

de Faam | 2014 | | pagina 7