Haikuwedstrijd Zeeuwse Bibliotheek op Gedichtendag No& 1 week opruiming bij loosse ALLE karpetten salontafels 25%-40%-60% KORTING! loosse TAMARA Extra voorlezen ook bij de Kinderdagverblijven Zeeuwse bibliotheken starten uitleen e-books Nationale gedichtendag staat vol met poëzie Voorlezen in de bieb aanbiedingen. Kom langs voor nog meer interessante VLISSINGEN - De Nationale Voorleesdagen zijn 22 ja nuari begonnen. Ook op de kinderdagverblijven en de peuterspeelzalen van Kin deropvang Walcheren wordt deze dagen extra voorge lezen. Het is een leuke ge woonte geworden dat ande ren papa's, mama's, opa's, oma's, kinderen uit groep 8 en andere bijzondere voor lezers komen lezen. Bij kin derdagverblijf Zeester in Vlissingen (foto) kwam een papa voorlezen. MIDDELBURG - Op Nationale Gedichtendag, donderdag 30 januari, start de Zeeuwse Bibliotheek de wedstrijd haikudichten. De aftrap van de wedstrijd door de Stadsdichter van Middel burg Theo Raats, is tijdens een feestelijke poëziebij- eenkomst in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek tussen 16.00 en 17.00 uur. Vooraf gaande aan deze talkshow in de Aula is er tussen 14.00 en 15.30 een gratis poëzie- workshop in de Zeeuwse Bibliotheek door Dichteres des Vaderlands Anne Veg- ter. Ook de dichtvorm haiku komt daar aan bod. De wed strijd wil aansluiten bij het Haikufestival dat wordt ge organiseerd door de Haiku Kern Zeeland, die 7 juni in Middelburg van start gaat. Het thema van de wedstrijd is 'water, land en mensen', in de breedste zin van het woord. De haiku dienen te zijn geschreven in de Ne derlandse taal, inclusief het Vlaams en Zuid-Afrikaans. De wedstrijd staat open voor haiku en senryu. Zowel haiku als senryu zijn korte gedichten bestaande uit niet meer dan zeventien letter grepen, bij voorkeur in een 5-7-5 patroon. Inzenden van haiku (maxi maal drie per persoon) kan tot en met 31 maart, liefst digitaal via romanafdeling@ zeeuwsebibliotheek.nl. Schriftelijke inzendingen kunnen worden gestuurd aan de Zeeuwse Bibliotheek t.a.v. Anya Marinissen, Post bus 8004, 4331 EA Middel burg. Poëzieweek start met Gedichtendag WALCHEREN - Van 30 januari tot en met 5 februari is het weer Poëzieweek. Deze start op donderdag met Gedich tendag en heeft als thema 'Verwondering'. Er zijn veel lezingen, activiteiten, en bij besteding van meer dan 12,50 euro aan poëzie krijgt de boekkoper het poëziege- schenk cadeau: dat is in dit geval het bundeltje 'Buiten Beeld' van K. Schippers. De week wordt georganiseerd door CPNB die tien dicht bundels speciaal aanprijst. Dat zijn bundels van o.a. grote dichters als Menno Wigman, Ester Naomi Per- quin, Mustafa Stitou, Toon Tellegen en Anne Vegter. MIDDELBURG - Onder bege leiding van de School der Poëzie schreven kinderen niet alleen gedichten, maar verzorgden ze ook de vorm geving ervan. Resultaat: de expositie Poëzieposters+, te zien in het stadhuis, in eta lages in de binnenstad, de Aula van de Zeeuwse bibli otheek, het Zeeuws Archief en het Zeeuws Museum. Anne Vegter gaat 30 januari vanaf 16.00 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek Middelburg aan tafel met de winnaars van de PoëzieRe- vue+ en bewondert samen met makers de mooiste po- ezieposters. Ook in de Poëzietalkshow: een optreden van Anne Vegter en de Eef van Breen Group. Gratis toegankelijk. Presentatie: Rebecca van Wittene. MIDDELBURG - Sinds vorige week worden door de bibli otheken op grote schaal e- books uitgeleend. Hierover zijn afspraken gemaakt met allerlei grote en kleinere uit geverijen. Ook voor de leden van de Zeeuwse bibliothe ken zijn de e-books beschik baar. Bibliotheekleden hebben keuze uit circa 5.000 boe ken. De bibliotheekpas geeft gratis «toegang tot de e-books. Een unieke service waarmee er een jarenlange wens in vervulling is ge gaan van zowel leden als bibliotheek om eindelijk e- books uit te kunnen lenen. SPECTACULAIRE AANBIEDING VOOR DEFINITIEF ONTHAREN METIPL bij Tamara Totaal Verzorging Bovenlip normaal 30,00 nu 17,50* Kin normaal 30,00 nu 17,50* Bikinilijn normaal 60,00 nu 35,00 Oksels normaal 45,00 nu 30,00 Rug normaal 170,00 nu 100,00 Onderbenen normaal 170,00 nu Deze actie is geldig t/m 15 februari op een kuur. Wij hebben de beste apparatuur en het beste koelingssysteem, waardoor de behandeling zo goed als pijnloos is. *Contact uw zorgverzekeraar voor eventuele vergoeding Bel voor een gratis consult! rv TAMARA Tamara Totaal Verzorging Podium 3 Middelburg 0118-418888 www.tamaratotaalverzorgingnl tamaratotaal@zeelandnet.nl Het nieuwe e-bookplatform is te gebruiken op mobiele apparaten, e-readers en pc's. De titels (thrillers, romans en non-fictie) zijn voor 3 we ken te leen. Naast het lenen van boeken, tijdschriften of dvd's, wordt het nu dus ook heel gewoon om een e-book te lenen via de bibliotheek, Vanaf april kunnen leeslief hebbers ook een pluspakket aanschaffen, waarmee ze de recente titels kunnen blij ven lezen. Het gaat om een pakket van 18 titels voor 20 euro. www.joosseinterieurs.nl v www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 januari 2014 5 Bij kinderdagverblijf De Zeester in Vlissingen luisterden de peuters ademloos naar het voorlezen. Foto: KOW Wedstrijd haiku C zeeuwsebibliotheek.nl 3 TOTAAE-RZOS GING l 0 0 8 TOTAALYERfcORUiNG C www.bibliotheek.nl/e- books VLISSINGEN - Vorige week woensdag zijn de Nationale Voorleesdagen begonen, die tot en met zaterdag zijn. De Bibliotheek Vlissingen gaat natuurlijk niet voorbij aan hét voorleesfestijn voor kleuters en peuters. Er zijn leuke activiteiten om de fantasie en het taalgevoel bij kinderen te prikkelen. Foto: John van Rossum Langstraat 2 4341 EEArnemuiden T 0118-60 12 73 INTERIEURS

de Faam | 2014 | | pagina 5