ACTIE BELg^Lj KOZIJNEN EN DEUREN BELISOL Kort nieuws gemeente Middelburg S* Drievoudig isolatieglas voor de prijs van dubbelg Extra isolatiepakket zonder meerprijs!* kozijnen en deuren BELISOL GOES Nobelweg 2-24 4462 Goes T. 0113-211811 F. 0113-211830 E. goes@belisol.com www.belisol-goes.nl ACTIE LOOPT VAN 18 JANUARI T/M 1 FEBRUARI wereld met zijn overvolle leegte alle betekenis verlo ren heeft. Inloop 9.45 uur met koffie, thee en bijpraten Aanvang lezing 10.15 uur. Toegang gratis. Wereldwinkel heropent MIDDELBURG - De Wereldwin kel aan de Koorkerkstraat 8. in Middelburg is sinds 6 ja nuari gesloten i.v.m. een ver bouwing. Onder het motto 'Pimp de Winkel' zijn pro fessionals en vrijwilligers hard aan het werk om de winkel te voorzien van een nieuwe en eigentijdse outfit. Zaterdag 1 februari wordt de winkel feestelijk heropend door burgemeester Harald Bergmann om 11.00 uur. Die dag krijgen alle bezoekende klanten een Fair Trade kopje koffie of thee met een lek kernij. Bij aankoop van een artikel uit de winkel krijgen bezoekers een kortingsbon van 10%, die zij bij een vol gende aankoop kunnen be steden. Alpha-cursus MIDDELBURG - Op dinsdag 4 februari start in De Ontmoe- tingskerk in Middelburg een Alpha-cursus. Deze biedt een eigentijdse en laagdrem pelige manier om kennis te maken met het christelijk geloof. De cursus duurt in het totaal 11 weken, één avond per week en een (kort) weekend. Elke avond begint met een maaltijd. In formatie via Erwin Houmes: 0118-468886. Open dag bij Blauwe Hope MIDDELBURG - Anne de Kam toont zondag 2 februari tus sen 13.00 en 17.00 uur bij Blauwe Hope, Seisweg 78 in Middelburg haar sieraden met edelsteenkralen. Caro line de Ligt is deze middag gastexposant met Zeeuwse Stikken; grote sieraden voor in huis. Gouverneur des Konings MIDDELBURG - In het Zeeuws Archief is binnenkort de ex positie 'J.H. Schorer, eerste Gouverneur van Zeeland' te zien in het kader van '2014 - 200 jaar Provincie Zeeland'. In 1814 werd Zeeland voor het eerst onder één bestuur samengevoegd. Het hele jaar 2014 zijn activiteiten gepland om de 200ste ver jaardag van de provincie te vieren. Het Zeeuws Archief besteedt aandacht aan 200 jaar provincie Zeeland door in te zoomen op de persoon die als eerste het ambt van Gouverneur van Zeeland (sinds 1850: Commissaris) bekleedde: Jacob Hendrik Schorer (1760-1822). De klei ne expositie in het archief- café is donderdag geopend door de huidige Commis saris van de Koningin, Han Polman. Het publiek kan de tentoonstelling bezoeken tot en met 16 mei. De toegang is gratis. Muziekquiz in de Griffioen MIDDELBURG - Stichting Grif fioen De Wijk presenteert vrijdag 31 januari voor de eerste maal in het nieuwe onderkomen (Hof 't Seijs aan de Griffioenstraat 44 in Middelburg) de zeer beken de muziekquiz. Een evene ment dat de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een waar muziekspektakel, met meer dan 60 vragen, allen voor zien van een beeldfragment. Om er voor te zorgen dat alle leeftijdsgroepen een kans krijgen op de eindoverwin ning komen alle afgelopen decennia aan de beurt, van de jaren 60 tot en met de ja ren 2013. Ook zijn in de quiz een evenredig aantal vragen verwerkt over klassieke, en filmmuziek. Er zullen 5 ron des gespeeld worden met tussendoor een kwartier pauze. De quiz begint om 20.00 uur en zal de gehele avond duren. Expositie Visser in 't Haentje MIDDELBURG - In Galerie 't haentje te Paart' aan de Spanjaardstraat 19 in Mid- delburg is van 2 februari tot en met 2 maart een expositie van schilderijen van Anne- mieke Visser. Ze is zondag 2 februari aanwezig. Marga van Praag in Middelburg MIDDELBURG - Radio/t.v. pre sentatrice Marga van Praag komt donderdag 30 janu ari naar Middelburg om te vertellen over het leven van haar vader: de zanger Max van Praag. Wie kent ze niet de overbekende Neder landse liedjes: Grootvaders klok, Zilverdraden tussen het goud, Parijs ligt aan de Seine en Café zonder bier. Wat wellicht niet iedereen weet is dat Max van Praag op latere leeftijd leed aan de ziekte van Parkinson. Het Grand Café Buitenrust is gevestigd: Buitenruststraat 221. Middelburg. Elke laat ste donderdag van de maand is er een bijeenkomst. Het begint om 14.00 uur. Humanistisch Verbond lezing MIDDELBURG - In de Kantine Zorgstroom, Breestraat 15 in Middelburg is zondag 9 februari spreker Dr. A.W. Prins. Titel: Verveling- Uit dagingen voor de 21e eeuw. Centraal in zijn lezing staat de gedachte dat onze cul tuur ten diepste lijdt aan verveling. Wij hebben het zo druk met werken, con sumeren en zappen dat wij niet meer zien hoezeer onze O www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 januari 2014 4 O www.stichting Griffioendewijk. nl Erwin Nyhoff, finalist The Voice of Holland, is zaterdag 1 februari in 't Spiegeltheater in Middelburg met zijn solo theatershow 'The Prodigal Son'. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten a 13»50 zijn te reserveren via Zeelandtheaters: www.zeelandtheaters.nl, of: tel. 0900-3300033 0,45 per minuut). Geen enkele artiest heeft zo'n grillige carrière achter de rug als Nyhoff. Foto: Ben Vulders

de Faam | 2014 | | pagina 4