r t 800 jaar Middelburg! Hoe gaan we dat vieren? Start herinrichting Noordweg Sint Laurens Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik Duurzaam Rood Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik D66 Gemeenteraadsverkiezingen: terugblik WD GEMEENTE MIDDELBURG In het jaar 2017 bestaat ons mooie Middelburg 800 jaar. Natuurlijk wil len we dat met z'n allen vieren! De gemeente Middelburg wil dat graag samen met u doen en vraagt daarom aan alle inwoners, bedrijven en or ganisaties mee te denken en mee te helpen. In 1217 is door de Vlaamse gravin Johanna van Vlaanderen en de Hollandse graaf Willem I gezamenlijk het Middelburgse stadsrecht verleend. In de stads rechten wordt bepaald dat de gravin van Vlaanderen en de graaf van Holland de bewoners van Middelburg in bescherming nemen. Ook was de wijze waarop recht werd gedaan in criminele en civiele zaken hiermee geregeld. Middelburg was in die tijd een belangrijke handelsplaats, een religieus centrum en een be stuurlijk centrum in Zeeland. Sindsdien is er dus sprake van eigen bestuur, recht spraak en bescherming. Oproep Op deze plaats roepen we iedereen op een initiatief voor deze viering, of een idee dat hij samen met anderen of met de gemeente zou willen uitvoeren, in te zenden via de website: www.800jaarmiddelburg.nl. Op deze website vindt u de mogelijkheid om een idee of initiatief in te sturen en verder kunt u daarop onder andere ook een overzicht van inzendingen en de reactie van anderen op initiatie ven te zien. We verheugen ons er op om samen met u een gevarieerd programma samen te stellen. In de loop van dit en komend jaar zullen wij de plannen verder in de stei gers zetten. Foto Aart van Belzen Aannemingsbedrijf BAM Wegen start vanaf maandag 27 januari met de herinrichting van de Noordweg in Sint Laurens. Hierbij krijgt de rijbaan een nieuwe fundering en worden de trottoirs en fietspa den opnieuw bestraat. De rijbaan wordt geasfalteerd en op de kruispunten wordt een bestrating aangebracht. Ook wordt er een regenwaterriolering aangebracht waarop de verharding van de Noordweg wordt aangesloten. Na deze werkzaamheden, in het najaar van 2014, worden op een aantal plaatsen bomen en beplanting aangebracht De uitvoering van het werk wordt verdeeld in 5 fasen. Per fase zal de rijbaan 3 weken worden afgesloten. Het fietspad en trottoir zijn nog wel bereikbaar. Er zal een omleidingsroute wor den ingesteld via Grijpskerke en via de N57. Na een afsluiting wordt met ver keerslichten gewerkt, waarbij het verkeer om en om langs het werkvak rijdt. De buslijn 133 vervalt van 27 januari tot en met 14 februari. Gedurende deze tijd rijdt er beperkt een spitspendelbus 233 Middelburg-St. Laurens van 7.00 - 9.00 uur en 14.00 -18.00 uur. Deze rijdt echter niet in het weekend. Medio juli 2014 hoopt de aannemer het werk gereed te hebben, mits de weers omstandigheden het toelaten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieursbureau (0118) 67 56 81. Het laatste stukje van Duurzaam Rood. Wij gaan niet meedoen met de verkiezingen het is mooi ge weest. De beurt is nu aan ande ren. Het is een bijzondere tijd geweest waar we steeds bij alles wat we moesten beslissen, het be lang van Middelburg en zijn bur gers voor ogen hadden. Dit is een tijd van terug kijken. Als kleine oppositie partij kun je niet zo veel. Je zult altijd de samen wer king moeten zoeken. Zoals enkele jaren geleden samen met anderen voor elkaar gekregen dat een ieder die een uitkering aanvroeg deze ook kreeg binnen de wettelijke termijn en zoveel eerder als mogelijk. Helaas in het verleden behaalde resultaten zijn geen garantie voor de toekomst. De reorganisatie heeft dit weer teniet ge daan. Aanpak huiselijk geweld ook een motie in samenwerking die het haalde. Of zoals in de laatste Raadsvergade ring, dat andere partijen je iets gun nen. Het was geen groots ding, alleen voor de betrokken instantie, Stichting Leergeld waar we subsidie voor vroe gen om de overhead kosten te kun nen betalen. Of het stenen beeld wat w.s. de Rooms Koning voorstelt uit de Raadszaal terug naar het oude Stad huis. Maar dat was eigenlijk een grap, niet door iedereen begrepen. Plastic afval wat geen zwerfvuil mocht wor den. Maar het klein chemisch afval zit ons nog steeds niet lekker. Ach het zijn zomaar wat dingen die door onze hoofden schieten. Een bord met daarop dat parkeren in onze par keer garages goedkoper is dan op straat bij de ingang van de stad. Zaken die niet lukte of wel lukte en Foto Aart van Belzen dan niet werden uitgevoerd of in an dere vorm. En het theater, geen nieuwbouw dat was onze wens maar nu moet er echt een knoop doorge hakt worden en wel voor de verkiezin gen. We willen u danken voor het vertrou wen, we wensen u alle goeds voor nu en in de toekomst. Ook namens onze trouwe fractie assistenten. Vriendelijke groet, Henriëtte Minekus/Jeannette de Vis duurzaamrood@gmail.com Beloon prestaties en deel welvaart! Dit is een van de uitgangspunten van D66 in de visie van D66. In Middelburg was D66 de afgelopen 4 jaar met 2 raadsleden vertegenwoordigd, dat is hard werken. De komende raadsperi ode mag het wel een pondje meer zodat D66 nog meer goede initiatieven kan nemen voor een betere, mooiere, groene en veilige stad. We geven u een overzicht van initiatieven die D66 afgelopen 4 jaar ondernam in de ge meenteraad zodat u een beeld hebt van onze accenten en inspanningen. In 2010 nam D66 het initiatief om Mid delburg de beste fietsstad van Neder land te maken. De gemeenteraad besloot dit ook. Dit betekende dat er een stroom van investeringen op gang kwam voor fietsveiligheid en fietscom- fort waar we nu plezier van hebben. We zorgden er voor dat fietsvriendelijk beleid in (nieuwe) bestemmingsplannen voor de wijken in Middelburg opgeno men werd. D66 hecht aan draagvlak voor beslui ten van de gemeenteraad. Daarom namen we het initiatief om, voordat de gemeenteraad besluiten neemt zij een overzicht heeft van inspraak door ad viesraden in de stad. We zorgden voor extra toezicht door de gemeente op een veilige, schone stad specifiek werd ingezet op graffiti, hondenpoep en verloedering, en dus niet op par- keerovertredingen of reclame/terras belasting. D66 wil dat uw gemeente financieel gezond blijft om de taken uit te kunnen voeren. Daarom namen we het initiatief om de schuldpositie van de gemeente te verkleinen. Dat maakt geld vrij om goede particuliere initiatieven in de stad financieel te kunnen ondersteu- Foto Aart van Belzen nen. Voorbeeld: speelhof Hoogerzael in de wijk Griffioen. Als je in Middelburg woont moet je vooral geen last hebben van je ge meente. Dat is onze houding en dat houden we vol! En de schouwburg? Verkoop het ge bouw en blijf alleen voorstellingen sub sidiëren! Geen stenen, maar plezier! Nieuwsgierig naar het plan van D66 voor de komende jaren: www.D66walcheren.nl WD Middelburg: stabiele factor De gemeente Middelburg heeft net als andere gemeenten te maken met de gevolgen van de economische crisis. Daarom zijn bezuinigingen noodzakelijk en onontkoombaar om ook op langere termijn onze financiën gezond te hou den. De WD heeft in de afgelopen raadspe riode bereikt dat de lasten niet zonder meer worden verhoogd om een sluitende gemeentebegroting te berei ken. Dankzij de inspanningen van de WD is een extra verhoging van de OZB/WOZ belasting niet doorgevoerd. Door ook kritisch te kijken naar an dere samenwerkingen, zoals de Veilig heidsregio Zeeland, hebben we een verhoging van de lasten voor alle inwo ners van de gemeente voorkomen. Daarnaast heeft de WD bewerkstelligd dat het vergunning parkeren voor be woners betaalbaar blijft en niet met 75% zouden stijgen. Dat vinden wij in alle redelijkheid geen goed idee. Precies zoals we in ons verkiezingspro gramma van de laatste gemeente raadsverkiezingen hebben verwoord: Sluitende gemeentebegroting zonder lastenverzwaring: Samenwerken met andere gemeen ten op het gebied van veiligheid, maar niet tegen hogere kosten voor de inwoners van de gemeente Mid delburg: Naast een degelijk financieel beleid, hebben we ook andere onderdelen van ons verkiezingsprogramma kunnen verwezenlijken. Denk bijvoorbeeld aan een gratis parkeervoorziening aan de oostzijde van Middelburg, veilige fiets routes en Middelburg blijft coffeeshop vrij. Economisch hebben we in Middelburg de wind niet mee. Toch staat onze bin nenstad er goed voor. Zeker met de vele evenementen, maar ook door de inzet van de ondernemers zitten we in de top qua winkeldiversiteit, weekend trips en goedkoopste parkeergarages. De komende jaren willen we dit nog versterken. De WD heeft zich hier al- Foto Aart van Belzen tijd voor ingezet. In de gemeenteraad heeft de WD getoond waar ze voor staat, namelijk: het dienen van de be langen van de inwoners van de ge meente Middelburg. Tevens is de WD een stabiele factor in het collegiaal be stuur. De WD wil die verantwoordelijk heid blijven dragen. Ook in de toekomst staat de ge meente Middelburg nog moeilijke keu zes te wachten. Sterke en betrouwbare bestuurders zijn hiervoor nodig. Wij durven die verantwoordelijk heid aan! Benno Nieuwenhuis Fractievoorzitter WD Middelburg Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2014 | | pagina 9