Chinese geneeskunde Visser Gezellig naar Brasserie en Pension Porte de Plaisance ZAKELIJK deze week Jan de Nooijer heeft een nieuwe meubelshowroom l'Escaut weg uit centrum Hanna Mojet 5-miljoenste bezoeker van CineCity Dille Kamille 3e Bakwedstrijd MIDDELBURG - Zeeuwse thuis- bakkers opgelet! Dille Kamille Middelburg houdt voor het derde jaar op rij de Zeeuwse Bakwedstrijd. De vorige versies van deze com petitie, geïnspireerd door de populaire BBC-serie 'The Great British Bake Off' en 'Heel Holland Bakt', waren een groot succes. Elk jaar is er een thema - nu draait het allemaal om 'Taart'. 'Vruch tenvlaai, cheese cake, tarte- letjes, tompoezen, wortel tjestaart, schuimgebakjes, tarte tatin, mokkataart: al les kan', zegt eigenaar Nina Kasfiki. En er zijn opnieuw mooie prijzen te winnen! Cadeaubonnen van Dille Kamille, een heerlijke High Tea bij theehuis Honeypie of een goed verzorgde lunch bij café-restaurant De Vriend schap. Taarten en taartjes kunnen op vrijdag 7 en za terdag 8 februari worden ingeleverd in de winkel aan de Langeviele. Vervolgens beoordeelt Dille Kamille de inzendingen, in samenwerking met Ho neypie en café-restaurant De Vriendschap. Smaak en uiterlijk spelen een rol, maar vooral ook originaliteit. Op zaterdag 15 februari ontvan gen de winnaars hun prij zen in de winkel van Dille Kamille. Haal een deelna meformulier bij Dille Ka mille op aan de Langeviele 30-34 te Middelburg. ARNEMUIDEN - Jan de Nooijer, woning- en meubelstoffeer der, heeft sinds begin dit jaar een nieuwe showroom geopend aan de Langstraat 57, waar voorheen de Golff supermarkt was gevestigd. Het pand leent zich uitste kend als showroom voor meubelen en daar is vanaf begin januari een gedeelte voor afgezet en ingericht. Linda Meulmeester, actiefin familiebedrijf J. de Nooijer: "Het pand staat al jaren leeg en mijn vader had het idee om daar wat mee te doen, er iets in te zetten en zo de straat op te vrolijken. Voor ons is het een uitkomst want de ruimte in onze winkel is wat dat betreft beperkt voor meubelen. In onze winkel hebben we alles op het ge bied van woningstoffering zoals vloerbedekking, gor dijnstoffen, meubelstoffen, laminaat, pvc vloeren, bin nen- en buiten zonwering en een grote collectie badka mer- en huishoudtextiel. Wij kunnen zo ons aanbod beter tonen aan onze klanten. De nieuwe showroom bestaat voornamelijk uit moderne meubelen, maar ook voor klassieke meubelen kunt u bij ons terecht." Voor meer informatie over de meube len kan men terecht aan de Langstraat 79. Openingstij den: 09.30-12.00 uur, 13.00- 17.30 uur, zaterdag tot 15.30 uur, maandag gesloten. de Nooijjer, Langstraat 79, Arnemuiden, telefoon 0118- 602937. Zie ook de site www. jandenooijervof.nl en Fcb OOST-SOUBURG - Praktijk voor Chinese geneeskunde Visser bestaat 25 jaar. Hans Visser, eigenaar, stapte in 1989 uit het onderwijs. "Via omscholing ontdekte ik dat Chinese geneeskunde mij heel goed ligt. Ik heb jaren gestudeerd. Acupunctuur, met een ba sis van voldoende Westerse kennis, duurt drie jaar plus voor de benodigde medi sche kennis twee jaar. Het is een heel logisch vak, het klopt allemaal. We kunnen niet alles, maar wel redelijk veel. Het is een welkome aanvulling op wat wij ge wend zijn aan reguliere- en alternatieve geneeswijzen. Uiteindelijk gaat het er om op een goede manier oud te worden." Acupunctuur, kruiden en bioresonantie (waarmee energie wordt doorgemeten) zijn de speerpunten waar mee wordt gewerkt. "In wezen is dat de kracht van mijn vak. Chinese genees kunde heeft het begrip ener gie gedefinieerd en daarmee begrijp je beter wat pijn is. Energie heeft een vrij na tuurlijk bewegingspatroon; vertraagt die energie, dan krijg je pijn. Begrijp je ener gie dan begrijp je pijn'. Logisch dat acupunctuur bij operatie toegepast kan wor den. Wij behandelen hier over het algemeen met succes hoofdpijn, aangezichtspijn, nekpijnen en veel patiënten met chronische vermoeid heid. Ook vrouwenkwalen zoals maandcyclus of meno pauze. Uitstekend te behan delen, vaak met kruiden." Behandeling op afspraak (dinsdag-woensdag-donder dag); zorgverzekeraars kun nen vergoeden. Praktijk voor Chinese ge neeskunde Visser, Amstel- straat 49, Oost-Souburg, te lefoon: 0118-490084 Psychologie van de kleuren VLISSINGEN - De ZVU geeft al enkele jaren met succes cursussen Kleur en Stijl in samenwerking met Jannie Boer van Kijk op Kleur. Door haar jarenlange ervaring met het werken met Kleur, heeft de docente nu een nieuwe cursus ontwikkeld: Psycho logie van de kleuren. Achter elke kleur schuilt een emotie en een bood schap. Het identificeren van uw potentieel, strui kelblokken en doelen met behulp van de psychologie van kleur is een snel en een voudig middel om het beste uit uzelf te halen. Wanneer u weet waarom u bepaalde kleuren wel of niet draagt kunt u deze ook inzetten in uw dagelijkse leven. Kleur is verder een krach tige manier om uw bood schap aan mensen duidelijk te maken en het is goed om u daarvan bewust te zijn. Deze cursus is bedoeld voor een ieder die op zoek is naar antwoorden, die voor keu zes staat in het leven of die gewoon nieuwsgierig is naar het effect van kleur. De cur sus wordt op woensdagoch tend 29 januari en 5 februari gegeven bij Studio Kijk op Kleur in Vlissingen. Voor meer informatie en opgave kunt u contact op nemen met het kantoor van de ZVU, tel. 0118-634800 of via zeeland@volksuniver- siteit.nl Het volledige cur susaanbod kunt u bekijken op: MIDDELBURG - Porte de Plai sance, pension en brasserie, heeft vrijdag 17 januari zijn deuren geopend. Eigenaar Henny Brugmans: "Het is een pension met zes kamers voor bed breakfast of vaste bewoning. De bras serie heeft een hele uitge breide broodjeskaart met als specialiteit High Tea, High Wine of High Beer. Verder een goed voorziene, betaal bare kaart met dagverse vlees-, vis- en vegetarische gerechten. Van een uitsmij ter tot een steak, zalm of tong." Henny is een zeer ervaren horeca-man en heeft in Steenbergen (Welberg) een café met elf soorten bier op tap. "Hier wil ik dat ook, van pils tot triple, dubbel of fruitbier want speciaal bier is gewild." In Steenbergen speelt ook een Eredivisie Top Team speelt onder lei ding van Peter de Bree uit Middelburg." Porte de Plaisance is volle dig gerenoveerd. Dagelijks geopend van 10.00-22.00 uur; maandag gesloten. Porte de Plaisance, pension brasserie, Nederstraat 24, Middelburg, 0118-853625 VLISSINGEN - Vanaf deze week werkt 1'escaut woon- service vanuit één kantoor aan de Hermesweg 13. Na een grondige verbouwing is het kantoor gereed. De openingstijden blijven van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 16.30 uur. Het werken vanuit een ves tiging heeft meerdere voor delen en past beter bij deze tijd, aldus 1'escaut. Met het werken vanuit één kantoor bezuinigt 1'escaut op kosten. Daarnaast gebeurt er steeds meer telefonisch en online. Een vestiging in de binnen stad is handig, maar niet noodzakelijk. Met werken vanuit één kantoor intro duceert 1'escaut Het Nieuwe Werken voor haar medewer kers. Dat betekent dat zij hun werk tijd- en plaatson afhankelijk kunnen uitvoe ren. Hierdoor is er minder kantoorruimte nodig, om dat mensen ook vanuit huis kunnen werken. VLISSINGEN - Verbaasd en opgetogen reageerde Hanna Mojet uit Kats toen zij zon dagmiddag in CineCity in Vlissingen te horen kreeg dat zij de 5 miljoenste be zoeker was.. Theatermana ger Sander Verdonk verwel komde Hanna en bood haar een bos bloemen en een VIP pas voor een jaar lang gra tis naar de voorstellingen in CineCity aan. Uiteraard mocht ze gratis naar Live voorstelling van het Bolshoi ballet, waar zij deze zondag middag naar toe wilde. In de afgelopen 15 jaar kwamen er jaarlijks gemiddeld 330.000 bezoekers naar de bioscoop. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 22 januari 2014 31 De nieuwe showroom van Woninginrichting J. de Nooijer. Foto Leon Janssens Door Leon Janssens Hans Visser: "We kunnen niet alles, maar wel redelijk veel. Chinese geneeskunde is een logisch vak." Foto: Leon Janssens Speerpunten Afspraak Contact O www.praktijkvisser.nl O www. volksuniversiteitzeeland, nl Henny Brugmans: "Porte de Plaisance is een goed, modern gerenoveerd pension met een gezellige brasserie. Foto Leon Janssens O www.portedeplaisance.nl CineCity kon de 5 miljoenste bezoeker verwelkomen. Een mijlpaal! Foto: Lex de Meester Fotografie

de Faam | 2014 | | pagina 31