Raadsvergadering in stadskantoor Voorbereidende werkzaam heden riolering Bachtensteene Gemeente verwijdert honderd fietspaaltjes 800 jaar Middelburg! Hoe gaan we dat vieren? Vragen aan de gemeente? Agenda: 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 16 december 3. Ingekomen stukken 4. Gemeentebegroting 2014. Instemmen met wijziging 5. Ombuigingen 4e fase, tussenrapportage 6. Computerregeling voor raadsleden en fractieassistenten 7. Zeeuws Transitiearrangement Jeugd. Instemmen met Transitiearrangement 8. Armoedebeleid. Kadernota Armoedebeleid Gemeente Middelburg 2015-2018 "Een herijking van het minimabeleid" 9. Walcherse onderwijsvisie. Instemmen met de visie 10. Rittenburg. Vaststellen herziene exploitatieopzet 11. Ramsburg. Vaststellen herziene exploitatieopzet Ramsburg kantorenstrook 12. Griffioenstraat. Vaststellen herziene exploitatieopzet 13. Verkeer en Vervoerplan. Instemmen kadernotitie gemeentelijk Verkeer en Ver voerplan 14. Klarenbeek. Vaststellen bestemmingsplan 15. nitiatiefvoorstel Civil Society De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskan toor. In de week van 5 maart gaat aannemersbedrijf GMB de riolering in de Bachtensteene, Burggang, Groenmarkt, een gedeelte van de Lombard straat en een gedeelte van de Latijnse Schoolstraat relinen. Reüning is een renovatietechniek waarbij er een kunststofkous in het riool wordt aangebracht. Het riool krijgt een duurzame nieuwe binnenwand. Hierdoor is het niet nodig om voor rioolrenovatie de straat open te breken en de buizen te ver vangen. Voor het uitvoeren van deze werkzaamheden is het noodzakelijk dat een aantal inspectieputten van de riolering toegankelijk worden gemaakt. Deze werkzaam heden zijn gestart op 13 januari en duren ongeveer twee weken. Tijdens de werkzaamheden is de Bachtensteene afgesloten voor verkeer. Het doorgaande verkeer wordt met een omleiding via de Lange Noordstraat geleid. Dit betekent dat het eenrichtingsverkeer in de Lange Noordstraat en Korte Noordstraat, Hofplein en Wagenaarstraat wordt omgedraaid. Voor de straten, die uitkomen op de Bachtensteene worden eveneens verkeersomleidingen aange bracht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met J. Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 53 33. Hij zal de werkzaamheden namens de gemeente Middelburg begeleiden. Middelburg heeft Antwoord' bel 14 0118 Het o i Wij kij worde hoe m enge waart die eir met si je kun en wa. met ei zich zt ofdaa Het is waart in hun het fur Wij tre engaa Anders vertroi Zij drai en nen Het ou Soms van be. Zij nerr tussen wie de En der dat Mie kijkt ve, Zij zijn j Het ouc nog evt We war pellen c in een r van me, over ku Op sorr Theo R Stadsd De gemeenteraad komt op maandag 20 januari bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stads kantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG De komende periode haalt de ge meente Middelburg ongeveer hon derd fietspaaltjes weg. Vorige week werden in de wijk Veerse- poort de eerste tien exemplaren verwijderd. De paaltjes blijken een aanzienlijk aandeel te hebben in de eenzijdige fietsongevallen. Met deze maatregel wil de gemeente de verkeersveiligheid voor fietsers verbeteren en het aantal eenzij dige fietsongevallen verminderen. De afgelopen tien jaar is het aantal ge registreerde verkeersongevallen afge nomen. Helaas is deze daling in de laatste jaren aan het afvlakken. Met name het aantal ongevallen onder fiet sers blijft op hetzelfde niveau. Deze kwetsbare verkeersgroep heeft een groot aandeel in het aantal verkeers- gewonden. Een fors aantal verkeersgewonden onder fietsers wordt veroorzaakt door eenzijdige ongevallen, waarbij een fiet ser tegen een stilstaand object is aan gereden. In veel gevallen gaat het hier om de bekende rood-witte fiejspaal- tjes op fietspaden. Óm het aantal fietsslachtoffers terug te dringen heeft de gemeente samen Foto Aart van Belzen met de Fietsersbond onderzocht of er locaties zijn waar de paaltjes weinig functie hebben en bovendien een ne gatieve invloed hebben op de ver keersveiligheid voor fietsers. Uit dit onderzoek is gebleken dat er in de ge meente Middelburg ongeveer honderd paaltjes kunnen worden verwijderd. Het weghalen van de paaltjes wordt gefaseerd per wijk uitgevoerd. Na uitvoering zal de situatie in de gaten worden gehouden. Mocht de maatregel leiden tot ongewenst ver keersgedrag dan wordt bekeken of er een aanvullende of andere maatregel nodig is. samen met anderen of met de ge meente zou willen uitvoeren, in te zen den vi§ de website: www.800jaarmiddelburg.nl. Op deze website vindt u de mogelijkheid een idee of initiatief in te sturen en verder kunt u onder andere een overzicht van inzendingen en de reacties van ande ren op initiatieven zien. We verheugen ons er op om samen met u een gevarieerd programma samen te stellen. In de loop van het komende en volgende jaar zullen wij de plannen verder in de steigers zet ten. Holland de bewoners van Middelburg in bescherming nemen. Ook was de wijze waarop recht werd gedaan in cri minele en civiele zaken hiermee gere geld. Middelburg was in die tijd een belangrijke handelsplaats, een religi eus centrum en een bestuurlijk cen trum in Zeeland. Sindsdien is er dus sprake van eigen bestuur, rechtspraak en bescherming. Oproep Op deze plaats roepen we iedereen op die een initiatief heeft voor deze viering, of die een idee heeft dat hij In het jaar 2017 bestaat ons mooie Middelburg 800 jaar. Na tuurlijk willen we dat met z'n allen vieren! De gemeente Middelburg wil dat graag samen met u doen en vraagt daarom aan alle inwo ners, bedrijven en organisaties mee te denken en mee te helpen. In 1217 is door de Vlaamse gravin Jo- hanna van Vlaanderen en de Hollandse graaf Willem I gezamenlijk het Middel burgse stadsrecht verleend. In de stadsrechten wordt bepaald dat de gravin van Vlaanderen en de graaf van fc; of kijk op www.middelburg.nl kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haak jes staat de datum van verzending): Arie van Driellaan 8: plaatsen dak kapel (10-1). Bleek 7: plaatsen 20 zonnepanelen (8- 1). Herengracht 114: plaatsen 8 zonne- panelen (10-1). Noordweg 376: vervangen dakbe dekking (8-1). Vlissingse Molenstraat 21: vernieu wen kozijn voorzijde (10-1). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Abdij 6: bouw prieel (flexibele buiten ruimte) (7-1). •Calandweg 36, Arnemuiden: bouw restaurant en verbouw garage (7-1 Koorkerkstraat 12: wijzigen winkel pand (20-12-2013). De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be- Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. REGLEMENT BURGERLIJKE STAND GEWIJZIGD Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in hun verga dering van 10-12-2013 hebben besloten tot vaststelling van het gewijzigd Regle ment op de Burgerlijke Stand. Dit regle ment is in werking getreden op 1 januari 2014 en ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVER GUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor.

de Faam | 2014 | | pagina 8