Commissievergaderingen in januari Actie middelburgenergie neutraal.nl verlengd I&A samenwerking Middelburg en Vlissingen Nieuwjaarsreceptie in stadskantoor De campagne waarbij huizenbezitters en verenigingen of kerkgenoot schappen kans maken op duurzame euro's is met twee maanden ver lengd tot 1 april. Hiermee hoopt gemeente Middelburg meer aanmeldingen te ontvangen. Gemeente Middelburg heeft als ambitie om in 2050 energieneutraal te zijn. Om dit doel te bereiken, moeten nu al stappen worden gezet. De gemeente heeft samen met Karwei, Delta en Zonnig Zuidwest in juni 2013 een campagne gelan ceerd met als doel bewustwording over dit onderwerp te creëren. Woningeigenaren die energiebesparingsmaatregelen doorvoeren en met hun wo ning een zogenaamde labelsprong maken, kunnen 5.000 euro winnen. Verenigin gen en kerkgenootschappen die bij de gemeente Middelburg een duurzaam project indienen dat bijdraagt aan een energieneutraal Middelburg maken kans op 10.000 euro. Aanmelden Inwoners en verenigingenAerkgenootschappen kunnen zich aanmelden tot 1 april via de site www.middelburgenergieneutraal.nl Op deze site staan de actievoorwaarden, tips en andere nuttige informatie. Tot nu toe hebben twaalf inwoners en acht verenigingenAerkgenootschappen zich aangemeld voor de actie. Speelhof Hoogerzael, Padma, wijk Dauwendaele, F.C. Dauwendaele, De Veste, wijkvereniging 't Zand/Stromenwijk, Gereformeerde Kerk Arnemuiden en scouting Lutemgroep dingen mee naar een bedrag van 10.000. Middelburg energieneutraal sameti met a( Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 20 januari. Commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raad zaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 8 januari worden onder meer het armoedebeleid en de Walcherse onderwijsvisie besproken. De commissie Ruimte vergadert op maandag 13 januari. Zij gaan het onder andere hebben over het verkeer- en vervoerplan. Op dinsdag 14 januari is er een verga dering van de commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat onder meer de ombuigingen 4e fase. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. In sprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp in brengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de ge meente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen, Harald Bergmann en Letty Demmers, onderteken den 17 december het samenwer- kingsconvenant voor de samenwerking op het gebied van informatievoorziening en automa tisering (l&A) tussen beide ge meenten. Sinds 6 januari is er daarmee één cen- trale afdeling die beide gemeenten on dersteunt en adviseert. Met het bundelen van krachten berei den de twee gemeenten zich voor op de toekomst. Hierdoor zijn Middelburg en Vlissingen samen béter in staat in te spelen op de toekomstige ontwikke lingen en innovaties. De gemeenten zijn zo bovendien in staat om een kwa litatief goede automatiseringsonder steuning aan beide organisaties te Foto Aart van Belzen blijven bieden. De afdelingen zijn, net als eerder met de afdelingen Belasting is gebeurd, samengevoegd en in dit geval onder deel van de gastgemeente Vlissingen. De nieuwe afdeling is gehuisvest in het pand van Orionis aan de Oostsouburg- seweg in Vlissingen. Met de samen werking is een basis gelegd om de komende jaren ook op andere gebie den te kunnen samenwerken. Foto 7\art van Belzen mmmmmmmmmmÊr Zaterdag 11 januari houdt het ge meentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadskantoor aan de Kanaalweg. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom in de hal. De receptie duurt tot 18.00 uur. Dit jaar is het tien jaar geleden dat de gemeente haar intrek nam in het stadskan toor. Rond 17.00 uur houdt de burgemees ter zijn nieuwjaarstoespraak, gevolgd door het nieuwste gedicht van onze stadsdichter. U kunt deelnemen aan een rondleiding door het stadskantoor en er is infor matie over het project Middelburg Energieneutraal. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aan vraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken. Voor: het renoveren trappenhuizen, vervangen centrale entrees Locatie: Driewegenhof t/m 411 Nieuwe uiterste beslisdatum: 13 februari 2014. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Henry Dunantlaan 4-6: uitbreiden scholen tot integraal kind centrum (30- 12). Mortiere fase 4: bouw zes woningen (19-12). Park de Moucheron 5: gebruik slaapkamer voor B&B (24-12). Saffierplaats 2-4: het vervangen van hef trappenhuis (19-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun- nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUN NINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsvergun ningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Oosterse Lageweg, volkstuincom plex: plaatsen tuinkas (78315) (31-12). Volkerakstraat 19: wijzigen be staand kozijn (30-12-2013). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn.

de Faam | 2014 | | pagina 8