Miljoenen in Vrouwenpolder 3 gangen Keuzemenu 29,50 ATiOn Meest gewaardeerde vrijwilliger Wat verandert er dit jaar? >>2/3 17 aanhoudingen in Zeeland Luxe 4-gangen Dinerbuffet ZWEMTOCHT DE SCHELDEBEKER ZAKENNIEUWS VAN WALCHEREN 12 n ai KLIK WIN ACTIE Win twee overnachtingen in Kassei Miljoenenregen van de Postcode Loterij Bewoners van de Koningin Beatrixlaan met de volledi ge postcode 4354 BK zijn de allergrootste winnaars van de PostcodeKanjer. In totaal delen 9 deelnemers met 20 loten 21,45 miljoen euro met elkaar. De andere helft van de hoofdprijs gaat naar ruim 180 wijkwinnaars, die met zo'n 300 loten meespelen. 9 DEELNEMERS DELEN 21,45 MILJOEN EN ER ZIJN 180 WIJKWINNAARS De winnaars hoorden op nieuwjaarsdag al dat de ge wonnen bedragen ruim bo ven het miljoen uit zouden komen. Voor de wijkwinnaars bleef tot zaterdagavond ondui delijk hoe hoog hun prijs zou worden. Uiteindelijk werd bekend, dat het be drag 80.399 euro per lot be draagt, op voorwaarde dat de deelnemer een maximaal aantal kanjerpunten heeft. Kanjerpunten zijn een soort spaarpunten: hoe langer een deelnemer met een lot meespeelde in het afgelopen jaar, hoe meer Kanjerpunten en hoe groter het aandeel in de prijs. Deelnemers die het hele jaar met alle 14 trekkin gen meespeelden, winnen per lot 80.399 euro. Wij kf eest Op het parkeerterrein van Breezand werd een knallend wijkfeestgeorganiseerd voor alle bewoners van Vrouwen polder. Het drukbezochte feest werd door Gaston Star re veld, ambassadeur van de loterij, vakkundig in goede banen geleid. MIDDELBURG - Tot zover nu bekend zijn er in Zeeland tijdens oud en nieuw 17 aan houdingen verricht, vier in Vlissingen en vier in Hulst, drie in Terneuzen en drie in Kapelle, twee in Middel burg en één in Goes. De ver dachten zijn aangehouden SpiDE KRmPERDUinEn «9, jü INCLUSIEF FLES WIJN Reserveer nu 0113370000 Kamperland WOENSDAG ZATERDAG Reserveer nu 0118410502 Vlissingen voor mishandeling, vernie ling en niet voldoen aan een bevel van de politie. In Goes zou een verdachte op het Da Vinciplein een EHBO-er hebben mishandeld na een feest in de Zeelandhallen. In West-Brabant waren dit er 122. VLISSINGEN - Burgemeester Demmers heeft afgelopen maandag de Frans Naere- boutprijs 2013 uitgereikt tijdens de nieuwjaarsre ceptie in het stadhuis van Vlissingen. Dit jaar ging de prijs naar Marcelle Bax, die zich al vanaf 2007 met hart en ziel inzet voor Stichting Vogel-en Zoogdierenop- vang De Mikke. "De jury is tot deze keuze gekomen, omdat Marcelle een voor beeldfunctie voor jongeren vervult. Het werk voor een weerloze doelgroep doet ze vrijwillig, maar niet vrijblij vend. Ze komt altijd - ook als ze zich niet goed voelt- door weer en wind op haar scooter naar het asiel, omdat ze de dieren en de andere vrijwilligers wil helpen en hen op de eerste plaats zet", aldus de burgemeester tij dens de uitreiking. Naast de uitreiking van de Frans Naereboutprijs aan de meest gewaardeerde vrijwilliger van 2013, was er dit jaar ook aandacht voor het onlangs opgerichte Vrijwilligerspunt Vlissingen. Daar staan in middels meer dan honderd vrijwilligers ingeschreven. Onder hen werd een tablet verloot. Met de Frans Nae reboutprijs zet de gemeente Vlissingen jaarlijks een vrijwilliger in het zonnetje die gedurende langere tijd op een aansprekende wijze actief is geweest binnen de Vlissingse samenleving en zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de leef baarheid in de straat, buurt, wijk of in de gehele gemeen te. De prijs bestaat uit 3.000 euro voor een door de prijs winnaar aan te geven doel, in de sfeer van het vrijwil ligerswerk. De winnaar zelf ontvangt een speldje, een persoonlijke attentie en na tuurlijk eeuwige roem. WALCHEREN - De nieuwe wet dat jongeren, beneden de achttien, geen alcohol en geen tabak mogen kopen kan niemand ontgaan zijn. Jon geren die er in het openbaar met alcohol of tabak betrapt worden, kunnen bovendien een boete krijgen. Maar er is meer nieuws dit jaar. Zo komt er een kentekenbe wijs in creditcardformaat in plaats van het papieren exemplaar. En om even bij de auto te blijven: automo- bilsten moeten nu vanaf hun 75e gekeurd worden. Tot dit jaar was dat 70 jaar. De ID-kaart en het paspoort zijn tien jaar geldig. En voor de ID-kaart zijn niet langer vingerafdrukken nodig. Wie een studie wil gaan doen moet zich daar uiter lijk 1 mei voor aanmelden en kan nog tot 1 september van keuze wijzigen. En af gestudeerde hbo'ers mogen titels voeren die tot nog toe gereserveerd waren voor de universiteit, zoals bachelor of master of arts/science of laws. De hbo-instelling moet dan wel eerst toestemming krijgen van de NVAO. Vanaf nu wordt op maandag geen post meer bezorgd, al leen medische- en rouw- post. De publieke omroep verenigingen gaan fuseren. Het aantal omroepen daalt daardoor van 21 naar acht. De AOW-leeftijd wordt dit jaar met 1 maand verhoogd. De AOW-leeftijd is dan 65 jaar en 2 maanden. En dit jaar mogen Bulgaren en Roemenen hier zonder te werkstellingsvergunning werken. Steeds meer klachten over het vuurwerk MIDDELBURG - Steeds meer mensen storen zich aan de toenemende vuur werkover last rond Oud en Nieuw. De overlast wordt vooral veroor zaakt door harde knallen, te vroeg afgestoken vuurwerk en onveilige situaties op straat. Landelijk zijn 89.623 klachten. Dat is 10.000 meer dan een jaar geleden. In heel Zeeland waren er 1796 klachten. In twee weken tijd zijn er vanuit Middelburg 396 klachten over vuur werk binnengekomen op het meldpuntvuurwerkoverlast. nl. Relatief scoorde Middel burg hoger dan het landelijk gemiddelde. Van de meldin gen gaat 70 procent over de extreem harde knallen van zwaar vuurwerk, 15 procent gaat over vuurwerkstress bij huisdieren, 5 procent over gevaarlijke situaties op straat en 4 procent over vuurwerkschade. De overi ge meldingen gaan over ach tergelaten vuurwerkafval, ongezonde kruitdampen en bedreiging of belemmering van hulpverleners. Het meldpunt vuurwerk- overlast.nl is een initiatief van 15 lokale GroenLinks- fracties (waaronder Middel burg) en wordt ondersteund door het Nederlands Oog heelkundig Gezelschap. De Faairf Woensdag 8 januari 2014 Op 20 juli komt de spectacu laire zwemtocht 'De Schelde- beker' over de Westerschelde O www.de-faam.nl Wekelijks staan nieuwe Wal- cherse bedrijven in De Faam, jubilea veranderingen Kllk&Wln Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Maar liefst 42,9 miljoen euro werd zaterdagavond in Vrouwenpolder uitgekeerd door de Postcode Loterij. Hiermee is het Walcherse dorp in één klap in een miljonairsdorp veranderd. door Jan Prenger lees verder op pagina 11 ■HU. AMACORE HOTfi. 4ESTAUKAH- fm f\ vanaf 2 personen Wat een feest en wat was het druk zaterdag in Vrouwenpolder. De winnaars van de miljoenenprijzen werden nog eens in het zonnetje gezet. En de mensen met postcode 4354 en een lot kregen te horen dat zij maar liefst 80.399 euro hebben gewonnen, ledereen, ook de dorpelingen die geen loten voor de Postcode Loterij hadden gekocht, konden genieten van het feest. Foto: Izaak Verkeste Studenten Post omroep

de Faam | 2014 | | pagina 1