Kort nieuws gemeente Vlissingen éi m a J Lino Lux kussens Beweging voor kleine kinderen VLISSINGEN - ShiranSport in Vlissingen begint onder de noemer Be Kind bewe- gingslessen voor kinderen in de leeftijd van twee tot vijf jaar. Van dreumes, naar peuter, naar kleuter is een weg waarbij kinderen leren hoe ze met elkaar om moe ten gaan, zelf te ontdekken, (zelf) vertrouwen krijgen en grenzen leren aange ven. Door op jonge leeftijd te beginnen met het aanle ren van sociaal-emotionele vaardigheden help je een kind weerbaar worden. Het is voor kinderen van 2 tot 5 jaar. Be Kind is op dinsdag en woensdag van 9.00 tot 10.30 uur in de sportschool ShiranSport, Dreesstraat 2-1 in Vlissingen. Bijeenkomst vrouwen Aglow OOST-SOUBURG - Aglow Oost- Souburg houdt dinsdag 14 januari een geloofsopbou- wende bijeenkomst voor vrouwen in De Ark, Oran jeplein 2 in Oost-Souburg. Michèle Bauermann zal spreken. Zij heeft een krach tige, profetische bediening. Ontvangst om 19.30 uur met koffie/thee. Na afloop is er gelegenheid voor een per soonlijk gebed. Informatie: 0118-774265. Anja de Ronde expo in bieb VLISSINGEN - De Vlissingse Anja de Ronde exposeert van 6 januari t/m 3 maart haar werk in de bibliotheek. Anja (48 jaar) schildert met olieverf. In de bibliotheek toont zij zestien van haar schilderijen; alledaagse voorstellingen, soms met een knipoog. De werken hangen verspreid door het gebouw. De expositie is tijdens ope ningstijden van de biblio theek vrij te bezichtigen. Poëzie-workshop VLISSINGEN - In Vlissingen wordt een poëzie-workshop georganiseerd. Deelnemers maken kennis met de won dere wereld van de poëzie, ontdekken sonnet, haiku, elfje, rondeel en limerick... en gaan zelf aan de slag. In ieder mens schuilt immers een dichter(es). Deelnemers ervaren het verband tussen poëzie en emotie en leren over poëzie vroeger en nu. Plaats: Ter Reede. Vrede hoflaan 370 Vlissingen. Tijd: dinsdag 14 januari van 14.00-16.00 uur. Prijs: 5 euro. Leeftijd en vooroplei ding zijn niet van belang. Aanmelden - via: 0118- 641767. Cursus Bodem en Bemesting RITTHEM - Groei Bloei afde ling Walcheren houdt in sa menwerking met Joyplant in Ritthem een cursus 'Bodem en Bemesting' op maandag 20 januari. En Onderhoud Tuingereedschap op maan dagmiddag 10 februari. De cursussen worden gegeven bij Joyplant, Dorpsstraat 2 in Ritthem en vangen aan om respectievelijk 19.30 en 14.00 uur. Aanmelden via: chrvdbosch@zeelandnet.nl O www.walcheren.groei.nl Herdenkings- gebied WOU VLISSINGEN - Op donderdag 9* januari wordt van 16.30 tot 19.30 uur een inloopbij eenkomst gehouden in het stadhuis van Vlissingen. Op deze avond wordt een toe lichting gegeven op het De finitieve Ontwerp van het 'Herdenkingsgebied WOU'. Er zal geen plenaire presen tatie gegeven worden. Me dewerkers van de gemeente Vlissingen zijjn beschikbaar om een toelichting te geven. Het Definitief Ontwerp is opgesteld na afweging van de inspraakreacties op het Voorlopig Ontwerp wat in mei 2013 in de inspraak ge bracht is. Het herdenkings gebied is onderdeel van het Europese Interreg IV A 2 Zeeën project 'WWII Heri- tage'. Dit project richt zich op het verbeteren van de toegankelijkheid van het fy sieke en mentale erfgoed uit de Tweede Wereldoorlog. Kunstbende DJ contest VLISSINGEN - De categorie DJ van Kunstbende groeit uit zijn jasje. Al enkele jaren is Kunstbende daaromgenood- zaakt om de DJ contest op een andere datum en locatie dan de voorronde voor de andere zeven Kunstbende- categorieën te organiseren. Net als het afgelopen seizoen werkt Kunstbende voor haar DJ Contest samen met Dance organisatie Groove to Chili. Zeeuwse DJ's in de leeftijd van 13 tot 19 jaar krijgen op 14 en 15 maart 2014, voorafgaand aan twee grote dance events, dë kans om hun skills te laten zien aan jury en publiek. Op 14 en 15 maart zijn, voorafgaand aan Groove to Chili, in de Tim merfabriek in Vlissingen de selectierondes voor de ca tegorie DJ van Kunstbende plaats. Twee winnaars per avond plus de publiekslie veling gaan door naar de regiofinale van Kunstbende Zeeland op 13 april in the ater de Mythe in Goes. Alle deelnemende DJ's draaien een set van vijftien minuten om zichzelf aan een 'profes sionele jury en het publiek te presenteren en zo een plaats in de halve finale te veroveren. Iedereen van 13 tot en met 18 jaar mag mee doen. Inschrijven via: Op ALLE veren en donzen Op ALLE synthetische dekbedden DE VLIJT LINNEN www.bed-linnenshop.nl www.de-faam.nl De Faam woensdag 8 januari 2014 14 www.shiransport.nl Op n maart was de Nederlandse première van de film 'De Schepping' van de Duitse cineast Henry Stober. De film vormt een indrukwekkende reconstructie van de eerste week van het leven op aarde: de zesdaagse schepping, zoals de bijbel ons daarover vertelt. De film van Henry Stober bevat beelden vanuit de hele wereld. De film is 13,20 en 27 januari vanaf 19.30 uur te zien aan de Kerklaan 19 in West-Souburg. Entree is gratis. O www.kunstbende.nl DOLLE DEKBEDDAGEN C-- jijs> Goes Lange Vorststraat 60 T (0113) 23 37 96 Middelburg Gravenstraat 3 T (0118) 63 38 30

de Faam | 2014 | | pagina 14