r r Nieuwjaarsreceptie in stadskantoor Gratis parkeren rond feestdagen Wijziging ophalen huisvuil Afvalkalender in de bus Gemeente haalt kerstbomen op Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Afwijkende openingstijden O www.de-faam.nl De Faam dinsdag 31 december 2013 8 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zaterdag 11 januari houdt het ge meentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadskantoor aan de Kanaalweg. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom in de hal. De receptie duurt tot 18.00 uur. Het is tien jaar geleden dat de gemeente haar intrek nam in het stadskan toor. Rond 17.00 uur houdt de burgemees- Tijdens de feestdagen is parkeren in het centrum gratis. Ook kan er in de zelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf vrijdag 3 januari is het weer betaald parkeren. Elk jaar worden de parkeer- Het huisvuil van woensdag 1 januari wordt een dag later, op donderdag 2 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de web- Onlangs is de nieuwe afval- en papierkalender bij u in de bus gevallen. Op de kalender kunt u precies zien in welke week uw groene of grijze bak wordt opgehaald. Ook kunt u op de kalender lezen waar u bijvoorbeeld met uw asbest, oude kleding of kapotte koelkast terecht kunt. Heeft u de kalender niet ontvan gen? Neem dan contact op met de ge meente, telefoonnummer 14 0118. automaten in het centrum van Middel burg rond oud en nieuw uit voorzorg afgesloten. site van de gemeente Middelburg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldagen huisvuil'. Wij sturen u dan graag een exemplaar toe. De kalender is ook te raadplegen op de website van gemeente Middel burg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldagen huisvuil'. ter zijn nieuwjaarstoespraak, gevolgd door het nieuwste gedicht van onze stadsdichter. U kunt deelnemen aan een rondleiding door het stadskantoor en er is informatie over het project Middelburg Energieneutraal. Van maandag 6 januari tot en met vrijdag 10 januari haalt de gemeente tegelij kertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzet ten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Dit geldt ook voor de bewoners van de hoogbouw (kerstbomen worden ingezameld op de dag dat er huisvuil bij de laagbouw wordt ingezameld). Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 10 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de onder grondse containers voor kunststof afval af van dinsdag 31 december 16.00 uur tot woensdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval blijven voor de gebruikers geopend. Dinsdag 31 december: Gemeentelijk loket in stadskantoor tot 16.00 uur open. Locatie Waldammeweg tot 15.30 uur open. 1 Woensdag 1 januari gesloten. Donderdag 2 januari 10.00 uur open. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ALGEMENE INKOOPVOORWAARDEN VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op 15 oktober 2013 de Algemene Inkoopvoorwaarden Gemeente Middelburg hebben gewijzigd en opnieuw vastgesteld. De wijziging betreft een aanpas sing aan de Aanbestedingswet 2013 en de Gids Proportionaliteit. Deze voorwaarden zijn bij de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland op 13 de cember 2013 gedeponeerd onder nummer 51041510. Verder staan deze voorwaarden op de website van de gemeente www.middelburg.nl onder "Ondernemen" "Inkoop en aanbesteding". VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad op 16 december 2013 een wijziging van de Alge mene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (APV 1997) heeft vastgesteld. Dit in verband met aanpassing aan de Drank- en Horecawet. Het besluit treedt in werking op 1 januari 2014 en ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'RITTENBURG' Op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 16 december 2013 het be stemmingsplan "Rittenburg" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 2 januari 2014 tot en met 12 februari 2014 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder wonen en (verjbouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het be stemmingsplan raadpleegbaar via de lande lijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMR0.0687.BPSTCRIT-VG01 Gedurende de genoemde termijn kan een be langhebbende beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGraven- hage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ont- werpbestemmingsplan tijdig zijn.zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad ken baar te maken. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belangheb bende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor ge noemde termijn van 6 weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aan gevoerd. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde be roepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorzie ning, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een ver zoek om voorlopige voorziening is inge diend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. WET GELUIDSHINDER 'RITTENBURG' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen om een nieuwe stadsrand met circa 200 - 230 woningen te realiseren aan de zuidwest zijde van de wijk Stromenwijk, in vergade ring van 19 november 2013 zijn overgegaan tot het vaststellen van een hogere grenswaarde ingevolge de Wet geluidhinder (Wgh) voor de te bouwen woningen in de zone ten oosten van de Stromenweg en in de hoek Stromenweg - Koudekerseweg. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat wo ningbouw op de gewenste locatie niet zon der meer mogelijk is vanwege de te verwach ten geluidsbelastingen ten gevolge van weg- lawaai. Uit de berekeningen blijkt dat als gevolg van het verkeer op de Stromenweg niet overal aan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB wordt voldaan. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 63 dB wordt niet overschre den. Het vaststellingsbesluit met de relevante stuk ken liggen gedurende 6 weken, van 2 ja nuari 2014 t/m 12 februari 2014 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedu rende genoemde termijn van 6 weken kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGra venhage. Beroep kan alleen worden inge steld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbesluit tijdig zijn zienswijze ken baar heeft gemaakt, alsmede de belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze ken baar te maken. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan tevens de voorzitter van de hiervoor aan gehaalde Afdeling bestuursrechtspraak ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Zowel voor het beroepschrift als het verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht ver schuldigd. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben beslo ten om de namen Tony Sheridanstraat en Stu- art Sutcliffestraat vast te stellen voor twee nieuwe straten in Mortiere en hier tevens de onderbordteksten voor vast te stellen. Het besluit met situatieschets ligt voor ieder een zes weken, van 1 januari 2013 tot en met 11 februari 2014, ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Daar kan men des gewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van deze besluiten een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter van de rechtbank Zeeland-Wesf-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 160 voor natuurlijke perso nen (individuele personen) en 318 voor nief-natuurlijke personen (zoals verenigin gen, stichtingen, B.V.'s). AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Calandweg 64, Arnemuiden: aan passen bedrijfswoning (19-12). Johan van Reigersbergstraat 3-7: verbouwen winkelruimte, wijzigen gevel (20-12). Mortiere, fase 4c3a (bouwnrs. 122 t/m 128): bouw 6 woningen (79556) (19-12). Nieuwe Kerkgang 1bouw keuken t.b.v. lunchroom (17-12). Oosterse Lageweg: bouw tuinkas (16-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen'worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsvergun ningen, hebben verleend (tussen haakjes stout de datum van verzending): Noordpoortplein 2: aanbrengen ge velkozijn in westgevel 't Gasthuis (24-12). Oude Veerseweg 129: bouw schuur, veranda, carport en tuinmuur (74086 en 76249) (24-12). Volkerakstraat 19: wijzigen be staand kozijn in voorgevel (24-12). Zuidsingel 17: wijzigen entree school, aanbrengen nieuw kozijn en vervangen gevelpanelen (24-12). Zusterstraat 20: aanbrengen reclame (24-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zee- land-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Post bus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. MfiHMMH Hl ■MMS MHHmS

de Faam | 2013 | | pagina 8