CINECITYI Terneuzen CineCity wenst u een geweldig 2014 THE WOLF OF WALL STREET Nieuwjaarsconcert Martin Mans Klezmer, balkan- en zigeunermuziek VANAF 2 JANUARI 2014 Qrcvnd/ café/ Willem/ Grand Café Willem THE SECRET LIFE OF WALTER a MARTIN SC0RSE5E 3en lies lin- ow om i in >es. )nt- ioie Ike 3 te tin- :ar- lap, lijk ■da- laal nes hil- leer een een >ul- de :tri- L.ie- :ers iaar end an- p is atie s.nl MIDDELBURG - Organist Mar tin Mans geeft op zaterdag 25 januari een nieuwjaars concert in de Koorkerk aan het Koorkerkhof 1 in Mid delburg met twee panflui- tisten Liselotte Rokyta en Vasile Raducu. Liselotte Rokyta is in Neder land geboren, maar woont sinds vier jaar in Tsjechië. Voor haar concerten komt ze geregeld naar haar vader land. Ze studeerde panfluit aan het Conservatorium in Hilversum en aan de Hoge school der Kunsten te Am sterdam bij de internatio naal vermaarde panfluitist Nicolae Pirvu. Ze is één van de weinige niet-Roemeense panfluitisten die de kunsti ge Roemeense stijl beheerst. Liselotte Rokyta geeft con certen ifl Europa en Canada. Sinds 2007 heeft zij haar eigen opleidingspraktijk in Tsjechië, Nederland en Ca nada. Vasile Raducu is een gevier de panfluitist uit Roeme nië en heeft internationale bekendheid gekregen met optredens in vele landen van Europa. Daarvoor heeft hij in Arabische landen ge speeld. Hij maakte jarenlang deel uit van het Folklore Or kest Ciocarlia dat internati onaal aan de weg timmerde. Hij heeft zich een ongeëve naarde, kunstige stijl eigen weten te maken en is daar mee een wereldwijd gevier de panfluitist geworden. Martin Mans heeft bekend heid als organist en dirigent. Door zijn eigen stijl van im proviseren heeft hij vele harten weten te raken. En kele van zijn CD's zijn met goud bekroond en één zelfs met platina. In 2010 ontving hij een koninklijke onder scheiding voor zijn bijdrage aan de muziekcultuur. Zijn orgelspel is gewild in vele delen van de wereld. Impro viseren op allerlei thema's is een kunstuiting die in de meeste landen nieuw is. In Zuid-Afrika, Australië, Ca nada, Amerika maar ook in grote Europese steden heeft hij vele orgels beroerd en concerten gegeven. Uniek was het concert in het Voor trekkermonument in Pre toria waar nooit eerder een concert werd gegeven. De entree voor dit concert bedraagt 12,50 euro. Kinde ren tot en met 11 jaar betalen 5 euro. Reserveren is moge lijk via www.martinmans. nl of 06-25391903. Vanaf 19.15 uur kunnen de kaar ten ook aan de kassa van de Koorkerk worden gekocht. VLISSINGEN - Het Trio C tot de Derde bestaat uit Caspar Terra (klarinet), Carel den Hertog (viool) en Coos Let- tink* (accordeon). Op zon dag 5 januari om 11.30 uur staan zij in het Speelhuus Ter Reede aan de Vredehof- laan 370 in Vlissingen. Hun stijl is geïnspireerd op klez mer, balkan- en zigeuner muziek. Om inspiratie op te doen reizen ze regelmatig de landsgrenzen over op zoek naar nieuwe muziek. Zodoende is hun muziek in middels ook onderhevig aan Turkse, Iraanse, Pakistaanse en Indiase invloeden. Hun streven: geen imitatie, maar integratie van alle muzikale invloeden die op hun pad komen. Kijk voor meer info op: www.cityconcerten.nl Het team van Grand Café Willem dankt alle gasten voor hun vertrouwen in 2013. Wij hopen u in 2014 weer te mogen begroeten. Onderdeel vanI Openingstijden 2014: Dinsdag t/m vrijdag, Lunch 12.00 - 17.00 uur, Diner 17.00 - 19.30 uur. Zaterdag 17.00 - 22.00 uur. Zondag en maandag zijn wij gesloten. Het drie-gangen keuzemenu 12,50. Alleen hoofdgerecht kan natuurlijk ook 8,50. Het keuzemenu serveren wij vanaf 17.00 uur. Reserveer makkelijk en snel via www.couverts.nl Oranjelaan 17, 4332 VA Middelburg I Tel. (0118) 61 87 67 www.grandcafewillem.nl -11 De Faam dinsdag 31 december 2013 27 e! MITTY PICTURE Liselotte Rokyta Vasile Raducu Martin Mans Entree en reserveren Hilaria maakt voorstellingen die voor de kinderen goed te begrijpen zijn, maar die ook leuk zijn voor volwassenen. Dat doen ze door het visueel te houden, niet te veel tekst en wel veel humor te gebruiken. Hilaria is zowel op scholen, als in theaters en op festivals een vaak geziene gast. Daniëlle van Laar en Peter Wildeman presenteren op zaterdag 4 januari om 19.30 uur de nieuwe CD Frisse fluitmelodieën tijdens het nieuwjaarsconcert in de Grote Kerk in Kruiningen. Het fluitspel van Daniëlle van Laar maakt altijd weer veel emoties los. Peter Wildeman begeleidt op het orgel. De collecte tijdens het concert is het bestemd voor het werk van Stichting HVC.

de Faam | 2013 | | pagina 27