Direct Vallende sterren in nacht 3 op 4 januari De Looff A.+ Wij kopen uw huis o rtement in geheel Ze Oost-Souburg op zijn mooist! Prijzen vanaf 159.000,- v.o.n. Je Daarbij heeft u de volgende voordelen: Direct zekerheid! Géén dubbele woonlasten! Géén bijkomende kosten! Beste bod op uw huis! x Snelle betaling en vlotte afwikkeling! Oplevering van uw woning bepaalt u zelf! Betrouwbaar, snel, discreet en alles via de notaris! Bel 0118-62 88 34, dan komen wij ijblijvend met u prate Ook 's avonds en op zaterdag bereikbaar! MAKELAARDIJ O.G. Tel: 0118-62 88 34 ZEELAND - In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 ja nuari 2014 bereikt de me teorenzwerm Boötiden zijn maximum. Dit is een van de rijkste zwermen aan de sterrenhemel, vergelijkbaar met de Perseïden in augus tus. Tijdens het hoogtepunt, 's nachts rond één uur, zijn vanuit onze streken met het blote oog tot circa 90 "val lende sterren" per uur te zien. Meteoren zijn de flitsjes die af en toe aan de sterrenhemel verschijnen en in de volks mond wel vallende sterren worden genoemd. De flit sen hebben echter niets met sterren te maken. Ze wor den veroorzaakt door ruim tepuin, meestal niet groter dan een kiezelsteen, dat cir ca 100 kilometer boven ons hoofd in de aardatmosfeer terecht komt. Door de hoge snelheden (typisch meer dan 100.000 km/uur) wordt de lucht vóór het steentje gecomprimeerd, verhit en aan het gloeien gebracht, wat wij zien als een flitsje. De Boötiden zijn vernoemd naar het sterrenbeeld Boö- tes of Ossenhoeder, waar de meteoren vandaan lijken te komen (de radiant). De me teorenzwerm is zeer scherp gepiekt; de meeste meteoren vallen tussen 21 en 5 uur. De beste tijd om waar te nemen is rond 1 uur, maar geduren de de hele avond en nacht zijn er meteoren te zien. De radiant ligt 's avonds zeer laag boven de noordelijke horizon, waardoor lang niet alle meteoren zichtbaar zul len zijn. Tijdens het maximum ko men de meteoren van laag aan de noordoostelijke he mel, en zijn er naar schatting zo'n 90 per uur zichtbaar. In de loop van de nacht klimt de radiant verder in het oos ten, terwijl het aantal me teoren alweer afneemt. De Boötiden kenmerken zich doordat ze relatief zwak zijn, blauwachtig van kleur en lange sporen trekken. De Maan is voor slechts 10 procent verlicht en stoort niet. Om de meteoren waar te nemen is geen speciale apparatuur nodig; het blote oog, een heldere hemel en warme kleding volstaan. Door een donkere plaats op te zoeken kunnen ook zwakkere meteoren worden waargenomen. Iedere nacht zijn er enkele meteoren per uur te zien, maar veel meteoren, zoals de Boötiden, komen voor in zwermen. Dit komt doordat de meeste meteoren afkom stig zijn uit het puin dat is achtergelaten door kometen. Doordat de aarde in haar baan om de zon door zo'n wolk met deeltjes beweegt, zien wij een meteoren zwerm ieder jaar rond de zelfde datum. 5 gezinswoningen 10 levensloopwoningen Start verkoop en informatiebijeenkomst! Wanneer: woensdag 8 januari - Tijd: 17.00 19.00 uur - Locatie: Wijkcentrum De Zwaan, Kromwegesingel 1 in Oost-Souburg HOF KROMWEGE 5 gezinswoningen en 10 levensloopwoningen Meer informatie thuis op Walcheren T 0118 554455 0^0 www.hofkromwege.nl Verkoop informatie T 0118 460300 E info@schinkeldeweerd.nl www.schinkeldeweerd.nl 3 www.de-faam.nl De Faam dinsdag 31 december 2013 24 www.delooffmakelaardij.nl Oostkerkplein 16, 4331 TL Middelburg De Boötiden zien we ieder jaar rond 3 of 4 januari, al is van deze zwerm weinig te zien wanneer het maximum overdag is. 1 Woonkamer met open keuken en tuindeuren He! volledige woonprogramma op de begane grond Drle ruime Opkamers 2 exfrfl sbapkamers op véfdieping Vaste trap naar grote zolder met mogelijkheid voor extra slaapkamer enerpeia A4fee..j voor fweede badkamer E info@woonburg.nl www.woonburg.nl

de Faam | 2013 | | pagina 24