Veel schaatsplezier bij IJsbaan Middelburg! Kort nieuws gemeente Vlissingen CvtliMi kpn.com/schaatsen I ^#schaatsfan u^nriï Koninklijke Harmonie concert VLISSINGEN - "Een slag in de rondte" is het thema van het nieuwjaarsconcert van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen op zaterdag 11 januari 2014. Het pro gramma wordt uitgevoerd door het Harmonieorkest en de gasten: Ensemble Capello uit België en Albert-John Vervorst. Met de laatst ge noemde gast wordt duide lijk dat slagwerk een belang rijke rol speelt deze avond. Het Nieuwjaarsconcert door het Harmonieorkest Ons Genoegen wordt ieder jaar op de tweede zaterdag in januari gehouden in de Sint Jacobskerk te Vlissingen in samenwerking met solisten of groepen. De aanvang is 19.30 uur. Voorverkoop 10 euro (via: khog@zeeland- net.nl) en op de avond zelf 12,50 euro. Vlissingen stopt met fusie kunst VLISSINGEN - Het College van B&W heeft besloten niet langer deel te nemen aan het onderzoek naar een fusie van de beeldende kunstor ganisaties op Walcheren en de daaruit voortvloeiende huisvesting van de organi satie in de Vlissingse Tim merfabriek. Het collegebe- sluit is gebaseerd op het concept ondernemersplan van het nieuw te vormen Centrum Aktuele Kunst Zeeland, de berekeningen van Boei en de op handen zijnde bezuinigingen. Een nieuwe organisatie moet over voldoende financiële zekerheid beschikken om een gezonde start te kunnen maken. De gemeente kan —mede door de gevraagde bezuinigingen- niet voldoen aan de financiële randvoor waarden en garanties die noodzakelijk zijn om de fu sie van de organisaties mo gelijk te maken. Promconcert van Het Zeeuws Orkest VLISSINGEN - Het Zeeuws Or kest luidt het jaar in met een Nieuwjaars Promconcert op vrijdag 10 januari in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Traditiegetrouw weer een avond vol verrassingen. Het orkest neemt het pu bliek mee naar de Balkan met zijn meeslepende Oost- Europese muziek van o.a. Brahms, Tsjaikovsky, Liszt en Dvorak. De Tzigane voor viool en orkest van Ravel wordt virtuoos vertolkt door Emmy Storms, een veelbelo vend jong Nederlands viool talent. En natuurlijk is er zo als gebruikelijk bij de Prom- concerten muziek met een knipoog. Dit keer een werk, gecomponeerd door de Engelse dirigent Malcolm n Arnold, voor 4 stofzuigers en orkest met een verrassen de bediening van de stofzui gers en een nog verrassender afloop. Dirigent van de wer velende Nieuwjaarsconcer ten is gastdirigent Marien van Staalen. Het begint om 20.15 uur. Kaarten: 0118- 659666. Concert Mathieu van Bellen Mathieu van Bellen geeft op maan dag 30 december in de Historische- Kerk Souburg een eindejaarsconcert. Het begint om 20.00 uur. Aan dit concert wordt naast Ma thieu van Bellen op viool, medewerking verleend door Lionel Wartelle klarinet en Mana Fukui piano. Het programma van dit concert bevat werken van Franck, Stravinsky en Debussy. Dit concert wordt mede moge lijk gemaakt door Damen Shipyards. Toegangsprijs in de voorverkoop 15 euro bij Primera en De Vrijbuiter in Oost-Souburg. Aan de zaal zijn kaarten 17,50 euro. Hans Feenstra directeur Orionis WALCHEREN - Namens het Algemeen Bestuur van Ori onis Walcheren maakt het Dagelijks Bestuur bekend dat Hans Feenstra uit Mid delburg benoemd is tot di recteur van Orionis Wal cheren. Hans Feenstra start zijn werkzaamheden op maandag 6 januari. Samen met de twee Unitmanagers vormt de directeur het ma nagementteam van Orionis Walcheren. Als Unitmana ger Participatie is onlangs Ingrid van Zimmeren be noemd. De Unitmanager Bedrijfsvoering&Support, Peter Dingemanse, was reeds eerder benoemd. Met deze benoemingen is ook het managementteam van de organisatie compleet. Inschrijven voor Colours by Sea VLISSINGEN - Op zaterdag 7 juni is in Vlissingen de 2e editie van Colours by the Sea, het kleurrijkste loop evenement van Nederland waar je na elke gelopen kilometer ondergedompeld wordt in een prachtige kleur. Een loopevenement geschikt voor jong en oud waarin het vooral draait om de ervaring en beleving. In 2013 stonden er bijna 6000 deelnemers aan de start en werd het loopevenement bezocht door meer dan 15.000 bezoekers. Colours by the Sea beschikt over een uniek parkoers langs de kust dat start op het feestelijk Bellamypark in Vlissingen om vervolgens via de Boulevard, duinen, strand en glooiing terug te keren naar de finish. Op 1 januari 2014 om 12.00 uur gaat de inschrijving open via: KPN is sponsor en fan van heel schaatsend Nederland. Daarom sponsoren we niet alleen de professionele schaatsers, maar ook de schaatsers op natuurijs, marathonschaatsers en de kleintjes die hun eerste slagen maken op de lokale IJSTIJDI-baantjes. Dit zijn baantjes waar iedereen deze winter kan komen schaatsen. De talenten van de toekomst van de KPN Junior Schaatsclub zijn er ook. Schaatsje mee? Het netwerk dat geeft om Nederland O www.de-faam.nl De Faam dinsdag 31 december 2013 23 i VLISSINGEN - De categorie DJ van Kunstbende groeit uit zijn jasje. Al enkele jaren is Kunstbende daarom genoodzaakt om deze op een andere datum te houden. Zeeuwse DJ's in de leeftijd van 13 tot 19 jaar krijgen op 14 en 15 maart, voorafgaand aan twee grote dance events, de kans om hun skills te laten zien aan jury en publiek. Alle deelnemende DJ's draaien een set van vijftien minuten. Inschrijven via: www.kunstbende.nl. OOST-SOUBURG O www.coloursbythesea.nl

de Faam | 2013 | | pagina 23