Heel Nederland aan de cake(box)! Passie voor vuurwerk en het veilig afsteken lkziejevolgendjaar.nl VUURWERK Vrolijk initiatief van vuurwerkfanaat Vrolijk Vuurwerk is een initiatief van Sebastiaan, êen jongen die zelf ook gek is op vuurwerk. Sebastiaan is van me ning dat ondanks de crisis iedereen vuurwerk moet kunnen afsteken. Om dat relatief veel gezinnen zelfs naar de voedselbank moeten om rond te komen, heeft Sebastiaan met zijn Vrolijk Vuur werk initiatief het plan opgevat vuur werkpakketjes samen te stellen voor mensen die bij de voedselbank moeten aankloppen. Daar krijgen ze een vou cher waarmee ze het gratis pakketje in een winkel kunnen afhalen. Zo'n pak ketje bevat vuurwerk voor kinderen en voor ouderen en een vuurwerkbril per pakket. Doordat Sebastiaan zich zo be langeloos in heeft gezet, heeft hij het voor elkaar gekregen dat diverse vuur werkimporteurs hem artikelen hebben geschonken om uit te delen. Ook heeft hij twee winkeliers bereid gevonden om het vuurwerk op te slaan en uit te delen tijdens de toegestane verkoopdagen. Se bastiaan opereert via Facebook: www. facebook.com/vrolijkvuurwerk. bewust dat doorlonten niet még in Nederland! Cakeboxen zijn in alle ge wenste effecten en kleuren verkrijgbaar. Ook de prijzen lopen bij de vele merken flink uiteen: van 169 tot 349 euro voor een box van vier vier kilo. Dat is niet alleen een klap in de lucht maar ook een fikse klap geld! Voor de echte diehard dus! Uiteraard zijn er ook kleinere boxen met vier cakes waarvan de prij zen tussen de 85 en 200 euro liggen. De prijs of het formaat zegt niet dat het ene product beter is dan het andere. Be kijk vooral de vele product- Tilmpjes op internet of bezoek de vuurwerk-demo's in de buurt om met eigen ogen te zien wat je krijgt voor je geld. Knallen, schieten, fluiten en genieten maar! Voorheen werd illegaal vuurwerk vooral in België en Duitsland gekocht. Tegen woordig bestellen veel mensen illegaal vuurwerk bij webshops in Oost Europa. De speciaal in het leven geroepen Task- force Opsporing Vuurwerkbommenma kers (Taskforce OVB) stuurt deze men sen een persoonlijke boodschap op hun e-mailadres. Er is ook een filmpje op Youtube. Omdat iedere gewonde er al tijd één teveel blijft, is er al enkele jaren de vuurwerkbril op de markt. Vorig jaar zijn er veel gratis uitgedeeld op scholen en onlangs is ook de Nationale Campag ne Vuurwerkbril gestart met de website www.ikziejevolgendjaar.nl. Op internet kun je talloze vuurwerksites vinden. Een zeer informatieve site is www.vuurwerkcrew.nl, voor en door gepassioneer de vuurwerkliefhebbers. Het hele jaar door doet de crew importeursbezoeken voor de laatste nieuwtjes en worden vuurwerkde monstraties bezocht voor de eerste beelden van het aller nieuwste vuurwerk. Voor de Vuurwerkcrew be gint het opnieuw aftellen al op 1 januari, meteen na- "dat het vuurwerkstof en de kruitdampen zijn neerge daald. De website kent in middels een vaste kern van zo'n 16.000 geregistreerde leden met een open forum. Registreren is niet verplicht en iedereen kan er informa tie zoeken en vinden. Het forum is het hele jaar door actief, maar december geeft natuurlijk een absolute piek te zien met honderdduizen den bezoekers en miljoenen paginaweergaven. Doordat er zoveel liefheb bers op kijken, zitten er ook bijzonder veel winkeliers op de website die acties voor de liefhebbers beden ken. Van kortingen tot gra tis vuurwerk. Op de website vind je ook prijsvragen met prachtige vuurwerkprijzen. Een ander enthousiast en verantwoord initiatief is het Nederlands Vu-urwerk Museum. Deze organisatie draagt uit dat vuurwerk in Nederland onterecht een negatief imago heeft opge lopen, als gevolg van onge wenste randverschijnselen zoals vandalisme. Echte liefhebbers genieten van vuurwerk zoals het be doeld is. Daarbij hoort ver antwoordelijk omgaan met veiligheidsaspecten, het naleven van de gebruiks aanwijzing en uiteraard het gebruik van je gezonde ver stand. Ook de media spelen volgens het Museum een be langrijke rol bij het in stand houden van dit imago, omdat alleen de negatieve randverschijnselen worden belicht. 'Scheve en eenzijdi ge berichtgeving brengt het imago van zowel vuurwer kliefhebbers als mensen die in deze industrie hun geld verdienen, ernstige schade toe,' aldus het museum. per box. Deze 'zware' box bevat maar liefst acht potten (cakes) met een aangegeven afsteek volgorde! Volgens de Europese, regels mogen cakes twee lonten hebben. De tweede is een reservelont (dit staat ook op de sticker die de lont afdekt) die aan het einde van de cake zit. Mocht de -cake onverhoopt niet af gaan, dan kan deze na een veilige wachttijd dus als nog worden aangestoken. In een cakebox zitten dé cakes dicht tegen elkaar. Je kunt ze uit de doos halen en los afschieten, maar som mige consumenten maken gebruik van de reservelont die ze aan de eerste lont van de volgende cake plak ken. Daardoor wordt de hele box 'doorgelont' en hebNje met een keer aansteken een vette show van een paar mi nuten. Wees je er goed van Tot groot enthousiasme van vuurwerkliefhebbers wer den vorig jaar de 'cakeboxen' geïntroduceerd. Die zijn bij het publiek zo goed geval len dat ze ook dit jaar weer volop in de schappen liggen. In nog meer maten, kleuren en met nog meer effecten! Dit jaar tot zelfs 4 kilo kruit omwi* O www.de-faam.nl De Faam dinsdag 31 december 2013 18 Deze jaarwisseling wordt de laatste keer dat vuurwerkproducten zonder CE-keurmerk verkocht mogen worden. In 2014 moet ieder artikel voorzien zijn van een eigen CE-code. De keuringen lopen al een aantal jaren en de meeste importeurs hebben hun zaakjes inmiddels wel op orde. Nieuwe knal- en spetterproducten hebben de laatste twee jaar al een keurmerk gekregen maar de oudere artikelen die nog op voorraad liggen niet. Omdat deze artikelen na de jaarwisseling niet meer verkocht mogen worden, zijn er momenteel veel scherpe acties met deze artikelen. Vuurwerk Museum Verantwoordelijkheid Gelukkig voor alle liefhebbers die vuurwerk de mooiste Nederlandse traditie vinden, heeft een verbod het niet gehaald. Een verbod is niet het antwoord gebleken op het illegale en gevaarlijke vuurwerk van over de landsgrenzen.

de Faam | 2013 | | pagina 18