Ondernemer van de toekomst is piepjong Op ALLE veren en donzen kussens VLISSINGEN - Het is niet exact bekend hoeveel onderne mers onder de achttien jaar zich op dit moment bezig houden met bijvoorbeeld websites bouwen of het ont wikkelen van -apps. Duide lijk is wel dat internet en so ciale media de drempels om te gaan ondernemen voor jongeren aanzienlijk hebben verlaagd. Zoals Joep die door zijn tante en oma besmet besmet werd met het handwerkvirus en inmiddels zijn bedrijfje Joep Cool Wool Designs is gestart. Eerst werd er wat geoefend en uiteindelijk kreeg opa het eerste exemplaar. Joep: "Het is wel grappig want de fa milie van mijn vader is een echte ondernemersfamilie. De familie van mijn moeder is juist veel creatiever. Het is mooi nu ik dit zo kan combi neren in Joep Cool Wool De signs. Omdat ik het haken zo leuk vond, besloot ik de Facebookpagina te maken. En vanaf het begin liep het goed! Ik heb nu ook orders voor grotere partijen. Zo moet ik voor het complete rugbyteam van mijn broer tje, het Turventeam bij Oe- moemenoe, mutsen haken. Deze stoere mutsen maak ik dan helemaal passend bij het tenue." In het buitenland zijn er DERTIENJARIGE JOEP MAAKT MET ZIJN BEDRIJFJE WOL EN BREIEN COOL voorbeelden van soms pas 9- of 10-jarigen die een in- ternetbedrijfje opstartten. Ook in eigen land kennen we meer succesverhalen; een jonge ondernemer be dacht een tassenmerk en een ander bouwde een app waarmee je de tafels kunt oefenen voor school. Ook de Vlissingse Joep neemt zijn bijbaan, zijn school mag er uiteraard niet onder lijden, serieus en heeft inmiddels de nodige contac ten gelegd. Werd de beno digde wol aanvankelijk nog gesponsord door de ouders van Joep, inmiddels heeft hij zo zijn eigen (brei-)netwerk. Twee winkels in Vlissingen, Ajour en Ileda, voorzien de jonge ondernemer van haak- en breibenodigdheden tegen gereduceerd tarief én van advies indien nodig. Joep: "Ik loop er wel eens binnen om wat te vragen en dan merk ik dat ze het wel leuk vinden, een jongere die ge ïnteresseerd is in breien en haken." Ook vrienden van Joep zijn inmiddels enthou siast. Aanvankelijk vonden ze het een beetje apart, in middels is het cool en heeft Joep al een paar vrienden aan het haken gekregen. Joep Cool Wool Designs Meer informatie over Joep Cool Wool Designs is te vin den op www.facebook.com/JOEPCoolWoolDesigns. De mutsen en shawls zijn ook te zien bij Top Kids, Steketee Damesmode en Hotel Westduin in Vlissingen, de Goese Golf in Goes en bij Hotel Docklands in Ant werpen. De levertijd is ongeveer 6 dagen. wm DE VLIJT LINNEN www.bed-linnenshop.nl O www.de-faam.nl De Faam dinsdag 31 december 2013 15 School combineren met een eigen bedrijfje. Het gebeurt steeds vaker. Zo ook bij Joep van Damme (13 jaar) die onlangs zijn onderneming 'Joep Cool Wool Designs' startte. De scholier uit 2 havo haakt mutsen en breit shawls en heeft al heel wat liefhebbers voorzien van een echte 'Joep'. Marina Meijers Handwerkvirus Netwerk .V Joep van Damme is op i3-jar'ge leeftijd al ondernemer geworden. Hij neemt zijn 'bijbaan' heel erg serieus, maar hij let er wel op dat school er niet onder lijdt. Foto: Marina Meijers -V Goes Lange Vorststraat 60 T (0113) 23 37 96 Middelburg Gravenstraat 3 T (0118) 63 38 30

de Faam | 2013 | | pagina 15