r r r 1 I II I I I I Regels tijdens oud en nieuw Bezuinigingsvoorstel Middelburg gereed Wijziging ophalen huisvuil Gemeente haalt kerstbomen op Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Gratis parkeren rond feestdagen Afwijkende openingstijden december f GEMEENTE MIDDELBURG Het huisvuil van donderdag 26 decem ber (tweede kerstdag) wordt een dag later, op vrijdag 27 december opge haald. Het huisvuil van woensdag 1 ja nuari wordt een dag later, op donderdag 2 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Mid delburg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' -> 'ophaaldata huisvuil'. De jaarwisseling moet vooral een feest zijn, waarbij overlast tot een minimum wordt beperkt. Vernielin gen van andermans eigendom en die van de gemeente moeten we niet accepteren. Vuurwerk Vuurwerk mag verkocht worden op 28, 30 en 31 december 2013 aan personen van 16 jaar en ouder. Op zondag 29 december mag er geen vuurwerk worden verkocht. Vuurwerk mag worden afgestoken op 31 de cember vanaf 10.00 uur 's morgens tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. Vreugdevuur Op basis van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) is het verboden in de open lucht vuur aan te leggen, te stoken of te hebben. Binnen de ge meente Middelburg is op een grasveld bij de Botter in Arnemuiden op 31 de cember het stoken van een vreugde vuur toegestaan. De vuurplaats wordt gemarkeerd met dranghekken. Het gebruiken van (auto)banden en andere zwaar milieu belastende materialen is hierbij verbo den. Horeca In de nacht van 31 december op 1 ja nuari mogen alle bedrijven in de ge meente Middelburg open blijven tot 06.00 uur. Dit geldt overigens niet voor de zoge naamde para commerciële horecabe drijven (instellingen die op enigerlei wijze worden gesubsidieerd en buiten hun doelstellingen om horecadiensten verlenen aan het publiek zoals sport kantines, sociaal-culturele instellingen, e.d.). De avond van 31 december is aange wezen als bijzondere dag. Dat bete kent dat voorschriften van het Activiteitenbesluit met betrekking tot geluid- en trillinghinder in de nacht van 31 december op 1 januari tot 02.00 uur niet gelden voor de bedrijven in de gemeente Middelburg. Toon respect met de jaarwjsseling. Laat een ander met rust en laat ander mans spullen heel. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Het Rijk bezuinigt en dit betekent minder inkomsten voor gemeenten en dus is opnieuw ombuigen nodig. Met een voorstel voor het bezuinigen van 1,4 miljoen legt het college van de gemeente Middelburg de gemeen- teraad een sluitende begroting voor de jaren 2015 en 2016 voor. Enkele voorgestelde bezuinigingen die ingaan vanaf 2015 zijn: verlagen budget weg onderhoud, beperken investerings ruimte en het uitzetten van de fontein aan de Balans. De gemeenteraad zal over het bezuinigingsvoorstel op 20 januari een besluit nemen. Reageren op dit voorstel is mogelijk tijdens de commissie Algemeen Bestuur op 14 januari, ledereen is welkom om in te spreken. Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nl. Foto: Aart van Belzen Van maandag 6 januari tot en met vrijdag 10 januari haalt de gemeente tege lijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends bui tenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Dit geldt ook voor de bewoners van de-hoogbouw (kerstbomen worden ingeza meld op de dag dat er huisvuil bij de laagbouw wordt ingezameld). Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van onder grondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 10 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de onder grondse containers voor kunststof afval af van dinsdag 31 december 16.00 uur tot woensdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval blijven voor de gebruikers geopend. Met ingang van woensdag 25 december is parkeren in het centrum gratis. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergara ges. Vanaf vrijdag 3 januari is het weer betaald parkeren. Elk jaar worden de par keerautomaten in het centrum van Middelburg rond oud en nieuw uit voorzorg afgesloten. Dinsdag 24 december: Gemeentelijk loket in stadskantoor tot 16.00 uur open. Locatie Waldammeweg tot 15.30 uur open. Woensdag 25 december gesloten Donderdag 26 december gesloten Vrijdag 27 december gesloten Dinsdag 31 december: Gemeentelijk loket in stadskantoor tot 16.00 uur open. Locatie Waldammeweg tot 15.30 uur open. Woensdag 1 januari gesloten. Donderdag 2 januari 10.00 uur open. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG 3 www.de-faam.nl De Faam dinsdag 24 december 2013 8 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg op 16 december 2013 heeft besloten: De navolgende verordeningen vast te stellen: - de verordening leges 2014 - de verordening forensenbelasting 2014 - de verordening onroerendezaakbelastingen 2014 Het raadsbesluit en deze verordeningen liggen ter inzage. BESLUITEN De op grond van artikel 231tweede lid, on derdeel b, c, d en e. van de Gemeentewet, artikel 8, eerste lid, van de Invorderingswet 1990 en de artikelen 1tweede lid, 30 en 31 van de Wet waardering onroerende zaken maken burgemeester en wethouders bekend dat zij op 17 december 2013 aan wijzingsbesluiten hebben vastgesteld voor: - Aanwijzing heffingsambtenaar - Aanwijzing invorderingsambtenaar - Aanwijzing medewerkers belastingen - Aanwijzing belastingdeurwaarders - Aanwijzing verzending van aanslagbiljetten - Aanwijzing voor inlichtingenverplichtingen De verordeningen en de aanwijzingsbeslui ten liggen ter inzage op de afdeling planning en control/belastingen, Kanaalweg 3 en zijn tegen betaling van legeskosten verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bleek 7: aanbrengen zonnepanelen (11-12). Johan van Reigersbergstraat 41: wijzigen bestemming "wonen" t.b.v. be drijfsruimte/kantoor 11-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. KENNISGEVING VERLENGDE BESUSTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be- slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het aanbrengen van reclame. Locatie: Sint Janstraat 3A. Nieuwe uiterste beslisdatum: 3 februari 2014. Voor: het verbouwen van een pand tot hotel. Locatie Nieuwe Burg 40 en 42. Nieuwe uiterste beslistermijn: 20 februari 2014. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) voornemens zijn een omge vingsvergunning te Verlenen: Voor: het wijzigen/renoveren van het pand. Locatie: Dam 39. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 24 december 2013 gedurende zes weken, van 24 december 2013 tot en met 5 fe bruari 2014, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten dag 5 februari 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverle ning en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergun ning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet ver weten kan worden geen zienswijze te heb ben ingebracht) kan vanaf woensdag 25 december 2013 tot en met dinsdag 4 fe bruari 2014 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagteke ning, omschrijving van het besluit waarte gen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffie recht verschuldigd. kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ont- vankelijk te worden verklaard in hun be- roep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: Vliegwerk Holland BV voor een onderhouds- en reparatie-inrichting en stal ling voor kleine vliegtuigen aan de Ca- landweg 50 en 56 te Arnemuiden. De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf dins dag 24 december 2013 tot en met woens-

de Faam | 2013 | | pagina 8