Voorkom ongewenst bezoek tijdens feestdagen huisberich Uniek in Zeeland: 1.400 m2 Campers en Caravans De Laat Caravans en Campers gaat verhuizen! Bezoek onze openings show in ons nieuwe pand op 23, 24, 27, 28 en 30 december! Vanaf 23 december vindt u ons op het nieuwe adres Nijverheidsstraat 30, 's-Heer Arendskerke. De Laat Caravans en Campers wenst u prettige Kerstdagen en een goed 2014! Kijk voor meer informatie op www.delaatcaravans.nl Klussenservice van Zorgstroom MIDDELBURG - De nieuwe auto van de Klussenservice Vrienden van de Thuiszorg Zorgstroom is vrijdag 20 de cember officieel in gebruik genomen. Door deze auto wordt de Klussenservice mobieler, sneller en kunnen ze nog beter doen waar ze goed in zijn, namelijk hulp verlenen waar nodig. De Klussenser vice helpt thuiszorgklanten die geen financiële midde len of netwerk van mantel- zorgers hebben om bepaalde klussen uit te voeren. Zorg stroom en Vrienden van de Thuiszorg Zorgstroom hopen op deze manier wat extra's voor hun thuiszorg- klanten te kunnen beteke nen, zodat zij zo lang moge lijk met plezier zelfstandig kunnen wonen. Door samenwerking met verschillende sponsoren en fondsen (Auto Poppe, Rabo bank Walcheren, Multimate Serooskerke, Damen Schel de Naval, Trim-Line, Kuzee Autologstiek, Nationaal Ou- derenfonds en Stichting het R.C. Maagdenhuis) met het hart op de juiste plaats, is het mogelijk geworden een serviceauto aan te schaffen. De feestelijke ingebruik name van de auto werd ge vierd met koffie en gebak voor de kluskanjers en alle sponsoren. Met Kerst en Oud en Nieuw zoeken veel mensen hun familie en vrienden op. Dat weten helaas ook inbrekers. Die slaan juist tijdens deze feestdagen hun slag. Hoe voorkom je datje slacht offer wordt? Met licht zet je inbrekers in het zicht. MIDDELBURG - Frans ter Beek trof vorig jaar na een nachtmis met kinderen en aanhang zijn woonkamer overhoop aan. Zijn digitale fotocamera was verdwenen. "Met daarop foto's van mijn eerste kleinkind. Heel jam mer. Het is verschrikkelijk dat er iemand, bij je thuis is geweest en aan je spullen heeft gezeten." De politie weet hoe ingrij pend een woninginbraak is. Niet voor niets zet ze alles op alles om juist deze mis daden op te lossen en de da ders te pakken. Om inbraak te voorkomen is het belang rijk dat inwoners ook zelf maatregelen treffen. Vooral van oktober tot maart, tij dens de donkere dagen, als inbrekers extra actief zijn. Politiechef van Zeeland en West-Brabant Hans Vis sers: "Inbrekers hebben een hekel aan licht. Buitenver lichting maakt een inbre ker zichtbaar en dat wil hij niet. Zorg dus voor goede buitenverlichting, die au tomatisch aan gaat als het donker wordt, eventueel met een bewegingsmelder. Het is ook belangrijk dat het lijkt alsof er iemand thuis is, bijvoorbeeld door binnen een lamp te laten branden op een tijdschakelaar. En natuurlijk zijn .goede sloten ook van belang." Andere voorzorgsmaatrege len zijn goed hang- en sluit werk, je kostbare bezittingen fotograferen voor het geval dat en containers, ladders en andere voorwerpen die inbrekers kunnen gebruiken om te klimmen, goed opber gen. En o ja... ook dieven weten dat de deurmat of die plantenbak naast de deur 'geheime' opbergplaatsen voor de reservesleutel zijn. Tot slot heeft de politiechef nog een belangrijk punt. "Hoort of ziet u iets onge woons? Een verdachte auto in de straat? Een persoon op de uitkijk? Een raam dat aan diggelen valt? Aarzel niet en bel direct 112. We kunnen beter een keer te veel komen dan een keer te weinig!" Geert The Chiefs in studio MIDDELBURG - De jonge Zeeuwse band Geert The Chiefs is het afgelopen weekend de studio ingegaan voor de eerste opnames van nieuwe liedjes. Geert The Chiefs volgt al heel het jaar het coachingstraject Pop Aan Zee. Ze waren op di verse festivals en podia te bewonderen en nu vinden ze het tijd om, een aantal nummers op te nemen en te laten zien hoe zij in het jaar gegroeid zijn als band. Hun doel is meer landelijke be kendheid. Het nieuwe werk zal in het voorjaar van 2014 verschijnen. Netwerk van GGD, Scoop en ROS Robuust MIDDELBURG GGD, Scoop en ROS Robuust bundelen hun expertise op het gebied van gezondheid, welzijn en cultuur. Vrijdag 20 decem ber hebben de directeuren hun handtekening onder een samenwerkingsover eenkomst gezet. Sjoerd Vel- lenga (interim dir. Zeeuwse Bibliotheek) opende de bij eenkomst. Sprekers waren Cees Liefting (voorzitter alg. bestuur GGD); Lous Cop- poolse (Scoop); Joos Vaes- sens (Robuust) en Ronald de Meij (GGD). De drie orga nisaties pakken sindsdien hun onderzoek samen op en treden naar buiten als Ken nisnetwerk Zeeland. occasionplein camper en caravan afleverruimte ruimte voor een groter assortiment meer parkeergelegenheid (gratis) techno-center (medio 2014) goede bereikbaarheid via A58 ■alles onder 1 dak (showroom, stalling en werkplaats) CARAVA MPBRS www.de-faam.nl De Faam dinsdag 24 december 2013 7 Sponsoren O www.zorgstroom.nl Ingrijpend m De politie spoort inbrekers op, maar voorkomen is beter. Maak het de inbreker moeilijk. Foto: Politie/Bart van Hattem O www.politie.nl bij onderwerp woninginbraak. Op Youtube vind je allerlei preventiefilmpjes A

de Faam | 2013 | | pagina 7