jM Renovatie zeevaartschool gestart ONROEREND GO 10 jaar netto geen energieverbruik 0^0 ^||p| www.hofkromwege.nl HOF KROMWEGE Oost-Souburg op zijn mooist! 5 gezinswoningen Start verkoop en informatiebijeenkomst! Wanneer: woensdag 8 januari - Tijd: 17.00 - 19.00 uur - Locatie: Wijkcentrum De Zwaan, Kromwegesingel 1 in Oost-Souburg Meer informatie Verkoop informatie T 0118 460300 E info@schinkeldeweerd.nl www.schinkeldeweerd.nl Hoogste punt in plan Zuidhoek KAPELLE - Het hoogste punt van de elf eengezinswo ningen in Kapelle is vorige week donderdag bereikt. De woningen maken onderdeel uit van de tweede fase van het project De Zuidhoek. In oktober is begonnen met de bouw van de eengezins woningen. De verhuur van deze woningen is inmiddels opgestart en de afdeling Ver huur van RWS is momenteel druk bezig met de eerste gesprekken. In het tweede kwartaal van 2014 worden de woningen opgeleverd. RWS is voornemens om in 2014 ook te beginnen met de bouw van negen levensloop- bestendige woningen. Deze woningen zullen naar ver wachting in 2014 worden opgeleverd. RWS is de ver huurder van de woningen. De aannemer is bouwbedrijf Rijk, de projectmanager is Marsaki en het architecten bureau is BuroSalt. Energielabel ZEELAND - Minister Blok wil begin 2015 een sterk vereen voudigd energielabel lance ren. Laagdrempelig en veel goedkoper. Dit voorstel heeft ook al breed maatschappelijk draagvlak gekregen vanuit het SER Energieakkoord. De NVM is blij dat zich einde lijk een oplossing aftekent in dit 'hoofdpijndossier', dat voortvloeit uit een Europese richtlijn. Huurtoeslag op aan schulden? ZEELAND - Schuldhulporga nisaties en woningcorpora ties vrezen dat veel huurders de komende tijd problemen krijgen met het betalen van de huur, doordat de uitbe taling van de huurtoeslag 4 verandert. Een deel van de huurders kreeg tot nu toe de huurtoeslag niet op eigen rekening, omdat die direct werd overgemaakt naar de corporatie. Ze hoefden dan zelf alleen nog de «rest van de huur te 4*. betalen. Maar vanaf deze maand wordt de toeslag op iemands eigen rekening ge stort en moet men zelf de hele huur overmaken. De vrees is dat mensen voordat ze de huur moeten betalen de toeslag al hebben opge maakt aan andere zaken, bijvoorbeeld het afbetalen van schulden. Ook de Twee de Kamer vreest voor beta lingsproblemen bij huurders en riep het kabinet vorige maand op directe betaling aan corporaties weer moge lijk te maken. Dit moet per 1 januari 2015 geregeld zijn. Van de 1,3 miljoen mensen die huurtoeslag krijgen, werd tot deze maand bij zo'n 260.000 de toeslag direct uitbetaald aan de corpora tie. Rond 20 december ont- vangen zij de toeslag voor de huur van januari op hun eigen rekening. 5 gezinswoningen en 10 levensloopwoningen Prijzen vanaf 159.000,- v.o.n. GRIJPSKERKE - Tien jaar lang netto geen energieverbruik; dat garandeert Marsaki in samenwerking met Heij- mans binnen het energie- prestatiecontract met bewo ners van de Woonecohuizen in Grijpskerke. Marsaki zet hiermee een belangrijke stap naar het energiezuinig bouwen en is de eerste die met onmiddellijke ingang energieprestatiegaranties aan bewoners afgeeft. Het energieprestatiecontract is het resultaat van deelname aan de Energiesprong In novatieregeling 'Nul op de Meter Prestatiecontracten'. Bewoners wordt in ruil voor hun energiedata gegaran deerd dat zij 10 jaar lang netto geen energie verbrui ken. De garantie houdt in dat zij 10 jaar lang een ener gienota ontvangen met een elektriciteitsverbruik van 0 kWh. Mocht onverhoopt de installatietechniek niet naar behoren functioneren, dan worden de bewoners hier voor gecompenseerd. Om dit falen zoveel mogelijk te voorkomen ontvangen de bewoners een 10-jarig ser vicecontract voor de instal latietechniek in hun huis. Aan de hand van hun ener giedata worden ze eveneens regelmatig geïnformeerd over de mogelijkheden tot energiebesparing. Groei van de huizenverkoop ZEELAND - In november ver wisselden 10.576 woningen in Nederland van eigenaar, zo blijkt uit de jongste cijfers van het Kadaster. Dat is een toename van 7,6 procent ver geleken met dezelfde maand vorig jaar en 6,5 procent meer ten opzichte van ok tober. De groeiende huizen verkoop is een goed teken dat we de crisis een beetje achter ons hebben gelaten. VLISSINGEN - De eerste stap pen in de voorbereiding van het renovatieproces van het gebouw aan de Boulevard Bankert zijn gezet. Na een zorgvuldige selectieproce dure kwam het architec tenbureau VG Architecten uit Sas van Gent als meest geschikt bureau uit de bus om de renovatie te begelei den. Dit architectenbureau heeft ruime ervaring met het renoveren en functio neel moderniseren van o.a. schoolgebouwen. De feitelijke verbouwing en renovatie begint in januari 2015 en duurt tot augustus 2015. Na de zomervakantie, met de start van het schooljaar 2015 - 2016, zal het gereno veerde gebouw in gebruik worden genomen. 3 www.de-faam.nl De Faam dinsdag 24 december 2013 33 lü Woonkamer met open keuken en tuindeuren Drie ruime slaapkamers Vaste trap naar grote zolder met mogelijkheid voor extra slaapkamer e&e*© thuis op Walcheren T 0118 554455 E info@woonburg.nl www.woonburg.nl Hele huur Corporatie Maritiem en Logistiek College De Ruyter krijgt een vernieuwd gebouw. De voorbereiding van de renovatie van de 'Zeevaartschool' aan de Boulevard Bankert is gestart. Foto: P.R.

de Faam | 2013 | | pagina 33