Huiselijk geweld tijdens de feestdagen VOLVO BOVAG Auto Toonder Van der Jagt - Willemse B.V. SPECIALIST WALCHEREN Nu vanaf f 12.999,- wenst u fijne feestdagen ZEELAND - Kerstverlichting in het thema van huiselijk geweld. De bewoners van dit huis in hebben hun wo ning onderdeel gemaakt van de campagne 'Voor een veilig thuis'. Met de kerst verlichting wil de overheid duidelijk maken dat huise lijk geweld niet ophoudt tij dens de feestdagen. Ook niet in Zeeland. Jaarlijks zijn naar schatting een miljoen volwassenen en kinderen slachtoffer van incidenteel huiselijk geweld. Vlak na de feestdagen is er een piek in het aantal telefoontjes naar het Steunpunt Huiselijk Ge weld. "De voorbereidingen brengen spanningen met zich mee. Je brengt meer tijd door met je familie en er Wordt veel gedronken. Dan kan het snel escaleren", legt Yvonne Lammers uit, manager Steunpunt Huise lijk Geweld. Gezinnen waar het niet goed gaat, vinden het vaak lastig zelf hulp te zoeken. "Daarom is het zo belangrijk dat omstanders actie ondernemen. De eerste stap naar een oplossing is erover te praten." Margriet (25): "Voor mij en mijn drie zusjes waren de feestdagen nooit fijn. Scheldpartijen en servies dat letterlijk door de kamer vloog. Mijn vader was erg veel op reis voor zijn werk. Als hij dan even thuis was, moesten we zo stil moge lijk zijn. Anders kreeg mijn moeder er flink van langs. Tijdens de kerstvakantie was mijn vader altijd twee weken thuis en dat esca leerde. 's Ochtends pakte hij zijn eerste wijntje 'om te ontspannen in die drukte'. Aan het einde van de mid dag was het raak." Margriet ging op zulke momenten naar haar oma. Die had echt wel door dat het niet pluis was, maar ze wist niet goed wat te doen. Want wat doe je als je vermoedt dat je eigen zoon zijn vrouw slaat? "Het voelde voor haar als verraad om hulp te zoeken." Na weer een heftige kerst hakte haar oma de knoop door. Ze belde haar huisarts, die haar advi seerde om het gesprek aan te gaan met haar zoon. Na een aantal emotionele gesprek ken, gingen de ouders van Margriet in relatietherapie. "Mijn ouders hebben echt nog wel eens ruzie, maar die zijn nu veel minder heftig. Mijn vader heeft geleerd be ter om te gaan met zijn emo ties. En het aantal wijntjes te beperken. Zonder mijn oma weet ik niet hoe het was af gelopen." Vragen over huiselijk ge weld of denk je dat een ge zin in jouw omgeving er niet uit komt? Bel dan: 0900-1 26 26 26 www.volvospecialistwalcheren.nl Het juiste adres voor (betaalbaar) onderhoud aan uw Volvo! ...Ook voor lease en verkoop... Onderhoud aan alle merken met een passie voor Volvo! en een mobiel 2014! Swift Bandit 1A.999,- Extra inruilpremie 2.000,--/" SWIFT ijtelling 2 5 sterren veiligheid Private Lease: v.a.€299,-all-in! Wayof Life! X www.de-faam.nl De Faam dinsdag 24 december 2013 23 Huiselijk geweld houdt niet op tijdens de feestdagen. Foto: P.R. O www.huiselijkgeweldisgee nfeest.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2F 4337 RC Middelburg Tel. 0)18-635 474 www.autobedrijfvanhoepen.nl info@autobedrijfvanhoepen.nl autobedrijf j^-j- 1 E van Doe nu uw deal van het jaar! De Swift Bandit is brutaal, sportief en is uitgerust met heel veel extra's. Hij heeft een ongekende wegligging en is, door o.a. standaard ESP®* (Traction en Stability Control) erg veilig en heeft het maximale aantal van 5 NCAP veiligheidssterren. Met de inruilpremie van 2.000,- is de Bandit nu extra aantrekkelijk. Wilt u liever gebruik maken van onze 50/50 deal over drie jaar of heeft u liever gratis accessoires t.w.v. 1.750,-? Ook dat kan. Kom daarom nu bij ons langs en doe uw deal van het jaar! Er is al een Swift met inruilpremie vanaf 9.999,-. Brandstofverbruik volgens de Euro 5-norm (CE), 715/2007 en 692/2008: 4,9-5,6 1/100 km; 17,9-20,4 km/1; C02-uitstoot: 113-129 g/km. Genoemde prijzen zijn incl. BTW/BPM en excl. kosten rijklaarmaken. Kijk voor kosten en voorwaarden op www.suzuki.nl Elektrisch beëienbare ramen vóór Elektrisch verstel bare, verwarmde buitenspiegels Centrale deurvergrendeling Airconditioning Radio/CD/MP3- speler Metaallak ABS met elektronische remkrachtverdeling Hoogteverstelling bestuurdersstoel Stoelverwarming voorstoelen Engine Auto Stop/Start Systeem Achterspoiler ESP® (Traction en Stability Control) Boardcomputer Lederen stuurwiel 7 airbags Handgeschakelde versies Maximale aantal NCAP veiligheidssterren (5) 1 jaar gratis mobiliteitsgarantie 3 jaar fabrieks garantie 12 jaar carrosserie garantie Lichtmetalen 16-inch k velgen Cruise control Suzuki Swift Bandit. Nu vanaf 12.999,-. Biezelingsestraat 50, 4421 BT Kapelle, Tel. (0113) 343 631 www.autotoonder.nl Mercuriusweg 29, 4382 NC Vlissingen, Tel. (0118) 419 051 www.suzuki.nl/jagt-willemse *jlSP® is een geregistreerd handelsmerk van Daimler AG- De.opgenomen,acties kunnen niet met elkaar wordep gecombineerd. M'

de Faam | 2013 | | pagina 23