mk Parkeervergunning 2014 Afwijkende openingstijden december Aanpassing besluit voorzieningen Wmo Lichtmastreciame in Middelburg (Extra) koopavonden en zondagen Start campagne Gezonde Leefstijl Arnemuiden Nieuwjaarsreceptie in stadskantoor Middelburg Winterstad r r www.de-faam.nl a r» De Faam woensdag 18 december 2013 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaal weg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Vorige maand ontvingen parkeervergunning- en ontheffinghouders voor de blauwe zone een brief in de bus waarmee ze een vergunning of ont heffing voor 2014 konden aanvragen. Aan iedereen die voor de uiterste datum heeft betaald, wordt deze week een nieuwe vergunning gestuurd. Alhoewel de nieuwe vergunningen pas op 1 januari 2014 ingaan, kunt u ze nu al in uw auto plaatsen. Vanaf 2 januari 2014 wordt er gecontroleerd of de juiste vergunning of ontheffing in de auto aanwezig is. Heeft u het verschuldigde be drag niet overgemaakt dan kunt u alsnog uw vergunning of ontheffing betalen en ophalen aan de balie van het stadskantoor. Heeft u het geld wel overgemaakt, maar op 19 december nog geen vergunning of ontheffing ontvangen, dan kunt u contact opnemen met gemeente Middelburg, 14 0118 of info@middelburg.nl. Dinsdag 24 december: Gemeentelijk loket in stadskantoor tot 16.00 uur open. Locatie Waldammeweg tot 15.30 uur open. Woensdag 25 december: gesloten Donderdag 26 december: gesloten Vrijdag 27 december: gesloten Dinsdag 31 december: Gemeentelijk loket in stadskantoor tot 16.00 uur open. Locatie Waldammeweg tot 15.30 uur open. Woensdag 1 januari: gesloten. Donderdag 2 januari: 10.00 uur open. Een wijzigingen in de tarieven en eigen bijdragen voor hulp bij het huis houden en persoonsgebonden budget Wmo. Het Besluit voorzieningen Wmo is aangepast. De reden hiervoor is dat de tarie ven voor hulp bij het huishouden en het persoonsgebonden budget zijn geïn dexeerd. Daarnaast zijn de landelijke bedragen voor de berekening van de eigen bijdrage veranderd. Deze eigen bijdrage wordt berekend en geïncasseerd door het CAK. Het Besluit staat op www.middelburg.nl onder Leven en Leefvoorzienin- gen Zorg en Welzijn -De Wet maatschappelijke ondersteuning. Ondernemers uit de gemeente Middelburg die interesse hebben om hun be drijfsactiviteiten) via een reclame-uiting kenbaar te maken kunnen gebruik maken van lichtmastreclame. Gemeente Middelburg stelt hiervoor lichtmasten beschik baar. De exploitatie van de lichtmastreclame is uitbesteed aan het Nationaal Pu bliciteitsbureau (NPB). Indien u meer informatie wenst, dan kunt u zich wenden tot NPB op telefoonnummer 023 - 538 48 44 of kijk op de www.n-p-b.nl. De Vereniging Ondernemers Middelburg adviseert de winkeliers in de cember om op onderstaande data open te gaan voor het winkelend pu bliek. zondag 22 december: koopzondag maandag 23 december: koopavond zondag 29 december: koopzondag zondag 5 januari: koopzondag Foto Aart van Belzen Op vrijdag 13 december deelde wethouder Ed de Graaf tijdens de Winterfair in Arnemuiden alcohol vrije Glühwein uit vanuit de stand van CLEAN Arnemuiden. De wet houder geeft daarmee het start schot voor de campagne Gezonde Leefstijl Arnemuiden. CLEAN Arnemuiden is een lokaal bur gerinitiatief dat zich richt op alcohol en drugspreventie. De werkgroep CLEAN speelt een grote rol in de uit voering van de campagne Gezonde Leefstijl Arnemuiden. Ze worden hier bij ondersteund door de gemeente. In Arnemuiden zijn alle inwoners uitge nodigd om mee te werken aan de vormgeving van de campagne. Zij kunnen ideeën aandragen en aan geven hoe zij geïnformeerd willen wor den. Daarnaast zijn ze gevraagd zelf mee te werken om alcohol- en drugs preventie onder de aandacht te bren gen van de inwoners van het eigen dorp. Gezonde Leefstijl Arnemuiden loopt van december 2013 tot en met juni 2014. Gedurende die periode worden er diverse activiteiten georganiseerd, door inwoners voor inwoners, die de bewustwording over de gevolgen en risico's van alcohol en drugsgebruik moeten verhogen. Na afloop wordt de campagne geëvalueerd. Hierbij wordt ook gekeken of soortgelijke campag nes ook in andere wijken en gebieden binnen de gemeente kunnen plaatsvin den. De campagne is een uitvoering van de handreiking Aanpak per Kern, ontwik keld binnen het Zeeuwse project laat Ze Niet Verzuipen'. Zaterdag 11 januari houdt het ge meentebestuur van Middelburg haar nieuwjaarsreceptie in het stadskantoor aan de Kanaalweg. U bent vanaf 16.00 uur van harte welkom in de hal. De receptie duurt tot 18.00 uur. Volgend jaar is het tien jaar geleden dat de ge meente haar intrek nam in het stadskantoor. Rond 17.00 uur houdt de burgemees ter zijn nieuwjaarstoespraak, gevolgd door het nieuwste gedicht van onze stadsdichter. U kunt deelnemen aan een rondleiding door het stadskantoor en er is informatie over het project Middelburg Energieneutraal. Middelburg is klaar voor de feest dagen. Er is een ijsbaan op de Markt, een grote tent voor de ho recagelegenheden en een Winter- markt op de Helm. Er kan weer volop geschaatst worden op de Middelburgse markt. De ijsbaan is dagelijks open van 9.00 tot 22.00 uur. Op en rond de baan worden er tal van activiteiten georganiseerd. Kijk voor afwijkende openingstijden, toe gangsprijzen, arrangementen en acti viteiten op www.ijsbaanmiddelburg.nl. - - 1. ;'V' - |P 4$f I-U; M W m r.fe ,-ë Foto Aart van Belzen Van 21 december tot en met 28 de cember is er een Wintermarkt. De Helm, achter het stadhuis, wordt om getoverd tot een gezellig plein met en kele tientallen kraampjes voor onder andere sieraden, kerstversieringen, antiek, kunst en cadeauartikelen. Tijdens de Wintermarkt zijn er diverse (muziek)optredens. Zo treden er koren Foto Aart van Belzen op, maar ook het Middelburgs Muziek korps, Brassband Middelburg, Humo reske en The Lonely Hearts. Ook de ganzenfanfare en een dweilband zijn aanwezig. En natuurlijk de kerstman. De optredens vinden niet alleen plaats op de Wintermarkt. Er zijn ook optre dens in de tent aan de Markt, in de Hofpleinkerk, Kloveniersdoelen, Oost- kerk en in de voorhal van het stad huis. Voor meer informatie over het muziek programma en de andere activiteiten, www.middelburgwinterstad.nl. zh

de Faam | 2013 | | pagina 9