Lichtjesactie Rotary voor stichting Lentekind Wijziging ophalen huisvuil Gratis parkeren rond feestdagen O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 december 2013 8 De Rotary Club Middel burg houdt ook dit jaar een lichtjesactie op de Markt. Zoals elk jaar gaat de opbrengst van de ver koop van lichtjes naar een goed doel. Nu is dat Stichting Lentekind uit Middelburg. Lentekind is een kinderdag centrum voor beweging en ontwikkeling. Het kinderdag centrum richt zich op kinde ren met een lichamelijke, verstandelijke of meervou dige beperking, medische problematiek of ontwikke lingsachterstand. Donderdag 12 december is de lichtjes actie naast de ijsbaan op de Markt officieel gestart door burgemeester Bergmann. Foto Aart van Belzen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE Met ingang van woensdag 25 december is parkeren in het centrum gratis. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf vrijdag 3 ja nuari is het weer betaald parkeren. Elk jaar worden de parkeerautomaten in het centrum van Middelburg rond oud en nieuw uit voorzorg afgesloten. MIDDELBURG Het huisvuil van woensdag 25 decem ber (eerste kerstdag) wordt een dag eerder, op dinsdag 24 december op gehaald. Het huisvuil van donderdag 26 december (tweede kerstdag) wordt een dag later, op vrijdag 27 december opgehaald. Het huisvuil van woensdag 1 januari wordt een dag later, op don derdag 2 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalen der of op de website van de ge meente Middelburg: 'leven en leefvoorzieningen' -> 'milieu en afval' - 'ophaaldata huisvuil'. Foto Aart van Belzen- hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Burgemeester Lantsheerweg 18, Arnemuiden: maken inrit (10-12). Griffioenstraat 40 t/m 136: plaatsen 2 vlaggenmasten (75637) (11-12). Noorddorpsweg 5: vervangen dakbe dekking van stal en garage (9-12). Spanjaardstraat 20: intern verbouwen pand, bouw dakkapel en plaatsen en ver nieuwen dakraam (9-12). Zusterstraat 54: isoleren kap en aan brengen nieuwe dakbedekking (10-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend efi tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzienin- genrechter bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) hebben be sloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het vernieuwen van een kozijn aan de voorzijde van de woning. Locatie: Vlissingse Molenstraat 21. Nieuwe uiterste beslisdatum: 29 januari 2014. Voor: het aanbrengen van reclame boven de entree en het aanbrengen van folie op de pui. Locatie: Fazantenhof 2. Nieuwe uiterste beslisdatum: 24 februari 2014. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Paukenweg 1 (9-12). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. WELSTANDS- EN MONUMENTEN COMMISSIE 2014 De Welstandscommissie en Monumentencom missie vergadert in het openbaar eens in de drie weken op donderdag. De (bouw)aanvra- gen dienen uiterlijk op vrijdagmiddag vooraf gaand aan de vergaderdatum te worden ingediend. Het vergaderschema van de Welstands- en Monumentencommissie ziet er voor 2014 als volgt uit: 2 januari, 23 januari, 13 februari, 6 maart, 27 maart, 17 april, 8 mei, woensdag 28 mei, 19 juni, 10 juli, 31 juli, 21 augustus, 11 september, 2 oktober, 23 oktober, 13 no vember, 4 december en woensdag 24 de cember 2014. WET MIUEUBEHEER Burgemeester en wethouders hebben de na volgende meldingen ontvangen. Op grond van het "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" (Adivifeitenbe- sluit) van: Bellinkplein 3: Tandartsenpraktijk Dieleman voor het oprichten van een tandartsenpraktijk. Burgemeester Dregmansstraat 1 That's Amore voor het oprichten van een de tailhandel met Italiaanse ovenproducten. Herculesweg 8: Agilent Technologies Ne- theriands BV voor het wijzigen van de werk wijze van het bedrijf. Johan van Reigers bergstraat 3-5: Lidl Nederland GmbH voor het uitbreiden van de inrichting met een bakeoff installatie. Kruisweg 2: Stichting voor Openbaar Voortgezet Onderwijs op Walcheren voor het uitbreiden met tijdelijke leslokalen. Loskade 3, 5 en 7: Hotel "De Nieuwe Doelen" voor het uitbreiden van de horecage legenheid met een terras. Nieuwe Kerkgang 1B: Shiawase Middel burg BV voor het oprichten van een Japans restaurant. Oostweg 2, Arnemuiden: de heer A.D Nijsse voor het bouwen van een opslag ruimte/ stalling met inpandige toiletvoorzienin gen t.b.v. de minkamping. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen- rechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBra- banf, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. MK\i Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang recht streeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw be lang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigen aar, huurder of gebruiker bent van een per ceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onder scheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verwe ten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. ONTHEFFINGSREGELING KERNWINKELGEBIED Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de Toegangsregeling kernwinkelgebied' wordt vervangen door de 'Ontheffingsregeling kernwinkelgebied'. Deze regeling bevat beleidsregels die bepalen welke categorieën van belanghebbenden in aanmerking kunnen komen voor een individu ele ontheffing om met een voertuig het kern- winkelgebied te mogen berijden, en welke voorwaarden hiervoor gelden. Belangrijkste verschil met de oude regeling is dat voor bewoners en bedrijven in het kern- winkelgebied, de tijden voor het berijden van het ontheffingsgebied worden gewijzigd van: 'tussen 18.00 en 12.00 uur en op donderdag tussen 21.00 en 12.00 uur' in: 'tussen 18.00 en 11.00 uur'. Daarmee sluit de regeling aan bij de nieuwe venstertijden waarop het is toe gestaan in het kemwinkelgebied te fietsen. Inwerkingtreding De ontheffingsregeling treedt in werking op de dag na die van de bekendmaking. Inzage Het besluit ligt tot en met 4 februari 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de backoffice parkeerbeheer, telefoonnummer (0118) 67 5741. VASTSTELLING EVENEMENTENKALENDER 2014 Burgemeester en wethouders hebben op 3 de cember 2013 besloten om de Evenementen kalender Buitenactiviteiten Middelburg voor het jaar 2014 vast te stellen. In die kalender staan, per maand, alle (buiten)evenemenfen en activiteiten die voor het jaar 2014 bij de gemeente zijn aangemeld. De kalender ligt gedurende vier weken, van woensdag 18 december tot en met 16 ja nuari 2014, ter inzage bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving in het stadskantoor. Alle direct belanghebbenden, zoals de orga nisatoren die hun evenementen) schriftelijk bij de gemeente hebben aangemeld, zijn of wor den per brief over de vaststelling en over het vervolg (het indienen van vergunningaanvra gen) ingelicht. Vanaf begin 2014 kunt u een steeds geactualiseerde versie van de Evene mentenkalender 2014 raadplegen op de website van de Touristshop Middelburg, www.uitinmiddelburg.nl. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omge vingsvergunning, waarbij de reguliere voorbe reidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst Arie van Driellaan 8: plaatsen dakka- pel (9-12). Volkerakstraat 19: wijzigen bestaand kozijn in erker (10-12). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een in formatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, WUZIGING AFVALSTOFFENVERORDE- NING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 9 septem ber 2013 heeft besloten tot wijziging van de Afvalstoffenverordening gemeente Middelburg (1ste wijziging). Deze wijziging betreft een toevoeging van een artikel inzake het inzamelgebied. In dit artikel wordt een deel van het grondgebied van de gemeente Middelburg, namelijk de cam ping/recreatiegebied De Witte Raaf, uitgezon derd van de inzameling van huishoudelijke afvalstoffen. De inzameling is daar op andere wijze afdoende gerealiseerd. Deze verordening treedt in werking op 26 de cember 2013 en ligt voor een ieder gedu rende twaalf weken (vanaf 19 december 2013 tot 13 maart 2014) ter inzage in de in- formatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het parkeervak ter hoogte van Molenwater 49/51 wordt aangewe zen als algemene gehandicaptenparkeer plaats. Deze parkeerplaats wordt aangeduid met een verkeersbord E6 (gehandicaptenpar keerplaats), vakaanduiding en een kruismarke- ring op het wegdek. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurendë zes weken, van 19 december tot en met 29 ja nuari 2014, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het be sluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handteke ning. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waarlegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Inzage Het besluit ligt tot en met 29 januari 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lievense, telefoonnummer (0118)6752 91.

de Faam | 2013 | | pagina 8