3 GEEN BTW tot 31 december Z013 LjSIS A m lil BELISOL E SH0WR00 Kort nieuws gemeente Middelburg Spectaculaire eindejaars actie I 1 SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN BUITENDEUREN pr BELISOL Nobel weg 2-24 4462 GK Goes Tel.: 0113-211 811 Fax:0113-211830 goes@bellsol.nl 4 www.belisolgoes.nl Belisol is jarig en trakteert. kozijnen en deuren Zo de ge Wa we trei lijk Op voe "De ten trel ker Rer voc mei tuil acc de 1 sun ma; Hoe ver< de Kerkdienst voor beperkten MIDDELBURG - In de Morgen- sterkerk in Middelburg is zondag 22 december weer een bijzondere kerkdienst voor en met mensen met een verstandelijke handicap en of functiebeperking. Deze keer is het Kerstfeest. De dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is Jo Bimmel. Medewerking wordt ver leend door Happy Voices. Organist Harry Roubos Veiling behoud van Ballustrada MIDDELBURG - Ballustrada is een literair tijdschrift voor het Nederlandse taalgebied, ontstaan en volwassen ge worden in Zeeland. Twee keer per jaar verschijnt er een uitgave van minstens 100 pagina's. Ballustrada wil een podium bieden aan jonge schrijvers, aan minder bekende auteurs met verrassende kwaliteiten en aan een kring van beken de auteurs die zich -verbon den weet met het periodiek. De redactie wordt gevormd door André van der Vee- ke, Jan J.B. Kuipers, Johan Everaers; werkend op vrij willige basis. In 2011 vierde Ballustrada zijn 25-jarig be staan. De provincie Zeeland ondersteunde Ballustrada jaarlijks met 2500 euro, pre cies genoeg om Ballustrada te laten leven. De Staten van Zeeland hebben, in het ka der van de bezuinigingen, gemeend Ballustrada met in gang van 1 januari 2014 niet meer te hoeven onder steunen. In Caésuur, Lange Noordstraat 67 in Middel burg is zaterdag 21 decem ber vanaf 16.00 uur een veiling van 50 werken van beeldende kunstenaars. Het werk is te bezichtigen van 07/12 - 31/12. Kijkdagen op vrijdag- en zaterdagmiddag. Elk werk moet minimaal 50 euro opbrengen. Stadstuin Zuid krijgt kerstboom MIDDELBURG - Afgelopen vrij dag is in de Stadstuin Mid delburg Zuid een Servische Spar geplaatst die dienst gaat doen als kerstboom. Stichting Tuin van Zeeland heeft deze boom geschon ken aan de omwonenden in Middelburg Zuid. De boom was een wens van de cliën ten in de tegenoverliggende groepswoningen van SVRZ aan de Thibautstraat. Het doel van de tuin is een ont moetingsplek voor jong en oud. Vanuit de scholen uit de wijk werken kinderen regel matig in de tuin samen met andere mensen uit de wijk. De deelnemers van het Ont moetingscentrum het Palet, bewoners de SVRZ groeps- woning aan de Thibauts traat en mensen uit de buurt treffen elkaar wekelijks in de tuin. Kerstpakketten voor Rustenburg MIDDELBURG Kinderen van de Middelburgse Ba sisschool De Vossenburch hebben afgelopen maandag kerstpakketten uitgedeeld aan bewoners van zorgcen trum Rustenburg in Mid- (felburg. Deze actie, in sa menwerking met de Riki Stichting en de Zonnebloem, is bedoeld om juist rond de feestdagen extra aandacht te geven aan de oudere mede mens. De leerlingen hebben sa men met de bewoners een kerstlampje gemaakt. De leerlingen die helpen met het rondbrengen van de kerstpakketjes mogen in aanvulling op de actie ook een pakketje gaan brengen bij een oudere in hun privé omgeving. Op deze manier gaat de actie nog meer leven bij de kinderen en ook bij hun ouders/verzorgers. Tessa de Swart bij KipVis MIDDELBURG - Kunstwerk- plaats KipVis neemt op 21 december van 18-23 uur afscheid van 2013 en ver welkomt 2014. In een leeg staand gebouw aan de La tijnse Schoolstraat 10 in Middelburg, beschikbaar gesteld door Woongoed, organiseren zij tijdens de langste nacht een feest met performance van Tessa de Swart, muziek van dj Moe der Maria, een optreden van Eric Vandenberge, film. Breng zelf een lamp mee voor het lichtobject dat die avond gebouwd wordt, en ding mee naar een prijs voor de lelijkste schemerlamp. Kerstlezing over innerlijk proces MIDDELBURG - Kerstmis, Pa sen en Pinksteren lijkt mis schien wel veel voor één avond, maar deze drie ge beurtenissen zijn de drie pij lers van een geestelijke weg. Deze drie christelijke feest dagen corresponderen met de stappen van een innerlijk proces. Daarom ligt bij het Rozenkruis de nadruk niet op een gebeurtenis van heel lang geleden, werkelijk ge beurd of niet. Het accent wordt daar gelegd op wat er achter het verhaal schuilgaat: het kerstverhaal zit vol met aanwijzingen voor een spirituele weg, ver- zwoord op prachtige symboli sche wijze. Na de lezing is er gelegenheid voor interactie. 'Kerstmis, Pasen en Pinkste ren' is de titel van de kerst- lezing die de Internationale School van het Gouden Ro zenkruis houdt op donder dagavond 19 december in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De lezing is van 20.00 tot 22.00 uur beëindigd. De toe gang is vrij. WW) vv VV UCIIO V-M. Service Eigen productie Adviseurs Mensen Advies Hout Vertrouwen Ruim aanbod t sllietiek Belisol-monteurs Lokale ondernemers Duurzaam /s - Professioneel Comrort Vakmensen 35 jaar Garantie PVC isolatie Expertise Deuren Kleuren Opmeting Persoonlijke begeleiding Aluminium showrooms kunstsio' Renovatie kozijnen Ervaring StijlVOl Nieuw® Enthousiasme Afwerking on te ee on te an bu kei Wc jaa en am hel doo O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 december 2013 4 Vrijdag 20 december geeft het Grootkoor Zeeland vanaf 20.00 uur een feestelijk en sfeervol kerstconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het Grootkoor Zeeland bestaat uit ruim 200 koorleden afkomstig uit Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Het repertoire bestaat uit Christmas Carols en bekende koorwerken. Toegangskaarten zijn te koop bij Tourist Shop Middelburg, vanaf 19.30 uur bij de Nieuwe Kerk.

de Faam | 2013 | | pagina 4