l| ii I Kort nieuws gemeente Vlissingen ingen in de zorg Veranderingen in de zorg. Zorg dat u alles weet. tB EF Vocaal ensemble zoekt alt VLISSINGEN - Vocaal Ensem ble Elancore zoekt verster king met een alt. Dit klein- koor, bestaande uit 16 leden, namelijk vier zangers/zan geressen van elke stemsoort, specialiseert zich groten deels in Engelse kathedrale koormuziek. Het ensemble geeft jaarlijks een tweetal concerten, en zingt gemid deld zesmaal per jaar in een kerkdienst, op diverse plaat sen in Zeeland. De repetities vinden plaats op maandag avonden. Maandelijks twee daarvan zijn verplichte re petities. Aanmelden via Ja- rien Sinke tel: 0118-418983. Kerstrondvaart haven Vlissingen VLISSINGEN - Op 21 decem ber is het mogelijk om een rondvaart te maken door de haven in Vlissingen-Oost. Deze rondvaart wordt geor ganiseerd door het muZEE- um en Zeeland Seaports om dat de rondvaart tijdens de ZEEdag afgelopen oktober niet door kon gaan vanwege het slechte weer. De zeereu zen zijn van dichtbij te be kijken onder het genot van een glaasje glühwein. Op 21 december vertrekt er om 10.30 uur en om 13.30 uur een rondvaartboot. De tocht duurt ongeveer twee uur. Er is plaats voor 80 personen per rondvaart dus wees er snel bij als u verzekerd wilt zijn van een plaatsje. Tickets kosten 1 euro en zijn tot en met 20 december af te halen bij het muZEEum, Nieuwen- dijk 11 in Vlissingen. Het is niet mogelijk om te reserve ren. De rondvaart is helaas niet rolstoeltoegankelijk. Honden zijn toegestaan. Nine Lessons Carols in de kerk VLISSINGEN - In de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen is zondag 22 december een speciale evensong op basis van de bekende 'Nine lessons and carols', onder auspiciën van de Vlissingse Raadkerken. In de liturgie van deze uit Engeland afkomstige tradi tie worden negen bijbelle zingen uit de profetieën en de évangeliën afgewisseld met bekende kerstliederen, zowel voor koor als voor samenzang. Voorganger is Ds Pim Steenbergen, en Jos Vogel bespeelt het orgel. De koorzang wordt verzorgd door 'de Evensingers o.l.v. Leo Smit. De dienst begint om 16.30 uur. Entree gratis. Bekende dansers bij Scheldemond VLISSINGEN - Dinsdag 17 en woensdag 18 december staan geheel in het teken van dans voör circa 120 leer lingen van het Scheldemond College. Bekende dansers van het programma So You Think You Can Dance, waar onder Ju vat Westendorp, ko men langs om workshops te verzorgen en de leerlingen te enthousiasmeren voor dans. Naast Juvat is ook oud So You Think You Can Dance-kandidaat Niels van de Heuvel van de partij. De derde workshop wordt gege ven door niemand minder dan Ivano Nortan een zeer gepassioneerde 23 jarige all round-danser. In opdracht van het Scheldemond Col lege organiseert de Stich ting Kunsteducatie Wal cheren in samenwerking met Kunstbende Zeeland (SCOOP) twee dansdagen voor de derdejaars VMBO/ MAVO-leerlingen. Kerstfakkeltocht VLISSINGEN - Voor de eer ste maal is op dinsdag 24 december om 19.30 uur de Kerstfakkeltocht op het Bel- lamypark en de boulevards van Vlissingen. De Vlissing se Ondernemers Centrale (VOC) organiseert deze niet- Teligieuze tocht voor ieder een die op kerstavond licht, vuur en warmte wil delen. De eerste fakkel wordt ont stoken op het Bellamypark. Nadat het vuur door alle fakkeldragers aan elkaar is doorgegeven voert de tocht over Boulevard De Ruyter, Boulevard Bankert en Bou levard de Ruyter naar het Wooldhuis. Nadat iedereen rond 20.30 uur is terugge keerd op het Bellamypark zal burgemeester Demmers een korte toespraak houden. De kerst fakkeltocht is on derdeel van het programma Winterstad Vlissingen. In verband met de veiligheid is alleen het gebruik van goedgekeurde fakkels toe gestaan, die vanaf 18.30 uur voor 2 euro te koop zijn bij Café de Concurrent. Paa uwen burg vergadert VLISSINGEN - Burgerpartici patie is ook in de wijkraad Paauwenburg een actueel onderwerp. Vandaar dat op de openbare vergadering van vandaag (18 november) Dominique Boelen, mana ger Beheer Leefomgeving zal spreken over burgerpar ticipatie. De naam, zegt het al, de 'leefomgeving'... waar wij wonen en werken. De bewoners zelf kunnen ook bijdragen aan de eigen om geving en leefbaarheid. In Paauwenburg gebeurt al het nodige. Mevrouw Boelen, zal vanavond een presen tatie geven over de ontwik kelingen en mogelijkheden zijn op het gebied van bur gerparticipatie en een pi- lotproject toelichten waar aan Paauwenburg als eerste wijkraad als proef mag deel nemen. Na de pauze is er gelegenheid om zaken die in de wijk leven te bespreken. De vergadering begint om 20.00 uur in de Theo Thijs- serischool aan de Troelstra- weg. Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Z0RG- DatSÏ1ERT ER WEEft HET EEN EN ANDERIN r, N,Et VERGOFn li en hebben voor wat u in 2014 U VAN i nw 7ftPfc\/tD7rvrDlNfï NOU wa. 0F JUIST NIET-GELDT" 5 I Hlh!öQ0RG.hjL 'NOEN VAN 2014 0P: Uw zorgverzekering dekt de zorg van bijvoorbeeld de huisarts, het ziekenhuis of de apotheek. Maar wét uw zorgverzekering precies vergoedt en bij welke zorgaanbieders u terecht kunt, hangt af van het soort polis dat u hebt afgesloten. En van uw eigen risico. Veranderingen in de zorgverzekering In de zorgverzekering zijn er vanaf 1 januari 2014 veranderingen die voor u van belang kunnen zijn. Zo verandert bijvoorbeeld de vergoeding bij psychologische hulp en is het verplicht eigen risico €360. Overigens zijn de premies voor de basisverzekering voor 2014 gedaald. Verplicht eigen risico Niet alle zorg die u krijgt, valt onder uw verplicht eigen risico. Het eigen risico in de zorgverzekering geldt namelijk niet voor zorg van de huisarts, verloskundige zorg en kraamzorg. Daarnaast is het goed om te weten dat lagere inkomens afhankelijk van hun inkomen via de zorgtoeslag worden gecompenseerd. Zorg dat u goed op de hoogte bent van de veranderingen in de zorg die voor u van belang zijn. Bekijk daarom alle veranderingen in de zorg op www.veranderingenindezorg.nl. Of bel Informatie Rijksoverheid: 1400 (lokaal tarief, bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 20.00 uur) «H 2 1 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 december 2013 25 De Vlissingse Oratorium Vereniging (VOV) voert op 21 december vanaf 19.30 uur de Messiah van George Frideric Handel uit in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Toegangskaarten zijn te koop bij boekhandel 't Spui en de VVV in Vlissingen voor 20 euro. Tot 18 jaar: 10 euro. De VOV en het Holland Symfonie Orkest zijn te beluisteren. Info: www.vlissingse- oratoriumvereniging.nl (AdvertoriaO

de Faam | 2013 | | pagina 25